מלגות לסטודנטים יוצאי מרוקו

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות ליוצאי מרוקו - כל מלגות הלימוד לסטודנטים יוצאי מרוקו


ישנן מלגות רבות שמחולקות לסטודנטים על פי קריטריונים משתנים. אחד מן הקריטריונים הבולטים ביותר בקרב המלגות הרבות והשונות, הוא המוצא העדתי של הסטודנט. רבע מיליון יהודים נהרו בתחילת המאה ממרוקו לישראל, עובדה אשר מעמידה את העדה המרוקאית כאחת מהבולטות ביותר בקרב שכבות האוכלוסייה הישראלית. על כן, קמו להן מלגות שונות אשר נוסדו במטרה לעזור לסטודנטים בני העדה המרוקאית במימון ההשכלה הגבוהה שלהם.


במאמר הבא נציג בפניכם את מכלול המלגות המיועדות במיוחד לסטודנטים יוצאי מרוקו וצפון אפריקה, במטרה לכוון אתכם אל מלגה אשר תתאים ותעזור לכם לממן את עלות שכר הלימוד במהלך התואר.


סטודנטים רבים מוצאים עצמם משלבים את הלימודים עם עבודה. כדי לאפשר להם להתמקד בהישגים במהלך הלימודים ולא בעבודה מציעים מגוון של גופים וקרנות מלגות ייעודיות לסטודנטים. המלגות ניתנות על סמך קריטריונים מגוונים, חלקן מוענקות על סמך המצב הכלכלי, אחרות על הצטיינות לימודית ומלגות נוספות ניתנות לסטודנטים שלוקחים חלק בפעילות חברתית שתואמת את ערכי הקרנות השונות. כמו כן, ברוב מוסד הלימוד אפשר למצוא מלגות פנימיות שבהן ניתן להיעזר בנוסף למלגות על סמך המוצא.


לתשומת לבכם, היצע המלגות עשוי להשתנות מעת לעת, אנו ממליצים לפנות אל מוסדות הלימוד והקרנות כדי לקבל את הפרטים המדויקים והעדכניים ביותר לגבי מלגות הלימוד.

 

 

מלגת קרן שולה


סטודנטים בני העדה המרוקאית יכולים להיעזר במלגות הלימוד שמציעה קרן שולה (על שם שולה אנקרי). קרן שולה נוסדה לזכרה של שולה אנקרי על ידי פרופסור ריטה סיימון, במטרה לעודד לימודים בתחומי המדע, מדעי המדינה והחברה בקרב יוצאי צפון אפריקה. הקרן הזו מעניקה מלגה לסטודנטים יוצאי צפון אפריקה אשר מתגוררים בירושלים, שגילם עד 28 שנים, ולומדים לתואר ראשון או תואר שני באחת מן האוניברסיטאות הבאות: האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת בן גוריון או הטכניון.


הקריטריונים לקבלת המלגה הם אזור מגורים, מצב סוציו אקונומי, תרומתו של הסטודנט לקהילה וכן רמת הלימוד האקדמית שלו. גובה המלגה יקבע על ידי ועדה שתתחשב בממוצע ציונים, מכתב המלצה למלגה, אזור מגורים, מצב כלכלי ותרומת הסטודנט לקהילה. את הבקשה למלגת קרן שולה ניתן להגיש בחודשי פברואר ומרץ.


ברית יוצאי מרוקו בישראל


קרן המלגות של ברית יוצאי מרוקו בישראל קיימת כבר קרוב לעשור כשמדי שנה סטודנטים זוכים למימון כספי מקרן המלגות. קרוב ל - 2500 סטודנטים נהנו עד כה מהתמיכה של ברית יוצאו מרוקו בישראל, כ - 90% מהסטודנטים הם ממוצא צפון אפריקאי. ברית יוצאו מרוקו בישראל, כמו קרן שולה, מעניקה את מלגות הלימוד לסטודנטים הלומדים באוניברסיטאות בלבד.

 

מלגת התאחדות עולי צרפת וצפון אפריקה

מלגות התאחדות עולי צפון אפריקה וצרפת מיועדות ליוצאי צפון אפריקה וצרפת ששהייתם בארץ לא עולה על חמש שנים. המלגות מחולקות לפי מדדים סוציו אקונומיים כאשר הסכומים נעים בין 500 שקלים ל - 1000 שקלים. ניתן להגיש בקשה למלגה זו בכל חודש בשנה. את בקשות המועמדות למלגה יש להגיש ישירות אל הקרן.

 

 

מלגת ועד עדת הספרדים ועדות המזרח בירושלים


ארגון זה מסייע לבני עדות המזרח מזה כמה שנים, באמצעות גיוס תרומות מפילנתרופים שונים במטרה לסייע לסטודנטים בני עדות המזרח לסיים את לימודיהם האקדמיים בהצלחה. חשוב לציין כי סכום המלגה שמוענק על ידי ועד עדת הספרדים ועדות המזרח בירושלים, תלוי בתקציב גיוס התרומות של אותה השנה בקרב הארגון. את הבקשה למלגה ניתן להגיש דרך טופס בקשה ייעודי, מועד ההגשה הוא בין חודשי אוקטובר לינואר. הסטודנטים צריכים לצרף מכתבי המלצה לבקשתם. המלגה מיועדת לספרדים ובני עדות המזרח, תושבי ירושלים ומחוזותיה בלבד.

 

 

הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו


הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו נוסדה בשנת 2001 על ידי קבוצה של אנשי רוח ונבחרי עם. כיום הפדרציה מונה כ - 101 סניפים שמפוזרים מצפון הארץ ועד הדרום. חזון הארגון הוא להנחיל את מורשת יהדות מרוקו בישראל ובתפוצות ולהדגיש את תרומתה בתקומת העם והמדינה. קידום ההשכלה בקרב סטודנטים וסטודנטיות ללא הבדל ארצות מוצא הוריהם – הוא בראש מעייני הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו.


ארגון זה מעניק מלגות לסטודנטים שמתמודדים עם קושי כלכלי, אשר מקשה עליהם לממן את התשלומים למוסדות הלימודים השונים. בהתאם לנהלי הקרן, מוצאו של הסטודנט אינו מהווה קריטריון לקבלת המימון שכן ניתנת עדיפות על ידי הפדרציה לסטודנטים אשר שרויים בקושי כלכלי ומתגוררים בערי פיתוח או באזורים המתאפיינים ברמה סוציו אקונומית נמוכה. כמו כן, המלגה ניתנת לסטודנטים שלא קיבלו מלגה בשלוש השנים הקודמות או למי שהיו שייכים ליחידה קרבית במהלך השירות הצבאי שלהם. חשוב לציין כי רק סטודנטים אשר לומדים באותם מוסדות לימוד המשתפים פעולה עם הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו יוכלו להגיש בקשה למלגה. הפדרציה עורכת שינויים משנה לשנה בהסכמי שיתוף הפעולה של עם מוסדות הלימוד, לכן יש לעקוב באתר הרשמי של המלגה אחרי השינויים הללו ולבדוק האם מוסד הלימוד שלכם קיים ברשימת המלגות המחולקות. סכום המלגה המחולקת היא בדרך כלל עד כ - 3000 שקלים כאשר ניתן להירשם למלגה עד סוף חודש אוגוסט בכל שנה.

 


סוגי מלגות נוספים


כמובן שלא רק מלגות על סמך מוצא עדתי או מצב סוציו אקונומי ניתן למצוא שכן קיימות עוד מלגות רבות בהן אפשר להיעזר בזמן הלימודים. לעיתים ניתן להיעזר במספר מלגות באותה שנת לימודים. בין שלל המלגות נמצאות גם מלגות לחיילים משוחררים שניתנות על ידי האגף והקרן לחיילים משוחררים, המנהלות מערך של הקצאת מלגות ללימודים ולסיוע אישי באמצעות תרומות מגופים פרטיים. כמו כן, ניתן למצוא גם מלגות על סמך התנדבות אצל עמותות או ארגונים פרטיים המחלקים סיוע כלכלי על פי קריטריונים של מספר שעות התנדבותיות מותאמות מראש. ראוי לציין שבנוסף לתמיכה הכלכלית, ישנו סיפוק רב העולה מההתנדבות שמאפשרת לסטודנטים לנצור חוויות חדשות ולתרום לחברה בדרכים מגוונות.


נוסף על כך, גם אזור המגורים שלכם משמש כקריטריון נוסף לקבלת מלגות רבות המוצעות לקהל הרחב. זאת ועוד, ישנה אפשרות ליהנות ממלגות הצטיינות שונות המגיעות ממוסדות הלימוד אליהם אתם משתייכים, כאשר הקריטריונים במלגות אלה מתבססים על ההישגים הלימודיים והציונים המשוקללים שלכם.

 

איך להגיש בקשה למלגה


תהליך הגשת בקשות למלגות לימוד משתנה ממלגה למלגה ותלוי בדרך כלל בדרישות הקרן. חלק מהקרנות מבקשות מהסטודנטים להגיש מכתב בקשה למלגה או נייר עמדה שבו הם מפרטים על הרקע הלימודי והאישי שלהם ומסבירים את הצורך שלהם באותה מלגה. חלק יבקשו גם מכתב המלצה לקבלת סיוע הנכתב על ידי דיקן הסטודנטים, דיקן מוסד הלימוד או על ידי איש שירותי רווחה המטפל במשפחה.


במקרים נוספים, יש צורך לעבור ראיונות מול ועדה או ראיונות אישיים שבהם נבחנת ההתאמה לערכי הקרן או הארגון. חשוב לשים לב שחלק מהמלגות מוגשות ישירות מול מוסד הלימוד בעוד במקרים אחרים יש צורך להעביר את הבקשה דרך הקרן עצמה. דיקן הסטודנטים במוסד שבו אתם לומדים יוכל לשמש לכם כעזר וכיד מכוונת בדרך להגשת המלגות.

 

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות יוצאי מרוקו
כניסה לפורום מלגות
עמית הרמן
מלגה לילד ליוצא מרוקו
270 צפיות
שירה
מלגות ליוצאי מרוקו לתואר ראשון בחינוך
368 צפיות
הילה כהן
בירור התאמה למלגות לחינוך מיוחד
492 צפיות
נעמי
מלגה ליוצאי מרוקו - זכאות
580 צפיות
אביה אסידו
מלגה למשלימי שירות לאומי מעדות המזרח
627 צפיות
אדרת
מלגה לבני עדות המזרח ללא התנדבות
2391 צפיות
משה בן-אבו
מלגה ליוצאי מרוקו לתואר שני
622 צפיות
רתם
מלגת תואר ראשון בלי התנדבות
1581 צפיות
רז
מימון לימודי רפואה לשתי סטודנטיות
993 צפיות
רבקה
מלגות לתואר ראשון ליוצאי מרוקו
1293 צפיות
מירי
השלמת מלגת לימודים לשנה הנוכחית
799 צפיות
יפית
מלגות לתושבי חדרה - תואר שני
841 צפיות
כוכב שבתאי
מלגה ליוצאי מרוקו - לימודי חינוך
1234 צפיות
צורית
מלגה לטיפול בפסיכודרמה תואר שני
919 צפיות
מור
מלגות ללימודי תואר שני ופריפריה
938 צפיות
אריאל איפרגן
מלגות לתואר שני - יוצאי מרוקו או עיראק
1476 צפיות
חגית
מלגה ליוצאי טוניס/ כורדיסטן - יוצאי צפון אפריקה
3946 צפיות
אריק
מלגות ליוצאי הודו או מרוקו
2209 צפיות
ורד גולן
תואר ראשון - קבלת מלגה
1326 צפיות
מיכל
מלגה - תואר שני לימודי טיפול בתנועה בסמינר הקיבוצים
1344 צפיות
יעל
מחפשת מלגה ללימודי סיעוד
1328 צפיות
טל
מכללת הדסה בירושלים חוג להפרעות בתקשורת ומחפשת מלגה
1454 צפיות
על
מלגת קרן שולה ליוצאי צפון אפריקה
2775 צפיות
דויד
מחפש מלגה למקצוע טכנאי
1173 צפיות
צחית
האם יש מלגה ייעודית עבור אמהות לילדים קטנים?
1610 צפיות
Whatsapp Whatsapp