לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מלגות > מלגות יוצאי מרוקו

מלגות לסטודנטים יוצאי מרוקו


מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות
עוד מסלולים ומידע
הגרלת מלגת לימודים בישראל
מלגות לחיילים
עידוד השכלה במדעים ובטכנולוגיה
מלגות לעידוד נשים באקדמיה
מלגת מפעל הפיס
מלגות לעדה האתיופית
מלגות חונכות
מלגת דיור
מלגה לבגרות
מלגות דתיים חרדים
 
 
מלגות פריפריה
מלגות פר"ח
מלגה לתואר ראשון
מלגות תואר שני
מלגות לפוסט דוקטורט
מלגות לקליטת סגל
מלגות לתואר שלישי
מלגות קיום
מלגות חו"ל
פרסום מלגה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

מלגות ליוצאי מרוקו - כל מלגות הלימוד לסטודנטים יוצאי מרוקו


ישנן מלגות רבות שמחולקות לסטודנטים על פי קריטריונים משתנים. אחד מן הקריטריונים הבולטים ביותר בקרב המלגות הרבות והשונות, הוא המוצא העדתי של הסטודנט. רבע מיליון יהודים נהרו בתחילת המאה ממרוקו לישראל, עובדה אשר מעמידה את העדה המרוקאית כאחת מהבולטות ביותר בקרב שכבות האוכלוסייה הישראלית. על כן, קמו להן מלגות שונות אשר נוסדו במטרה לעזור לסטודנטים בני העדה המרוקאית במימון ההשכלה הגבוהה שלהם.


במאמר הבא נציג בפניכם את מכלול המלגות המיועדות במיוחד לסטודנטים יוצאי מרוקו וצפון אפריקה, במטרה לכוון אתכם אל מלגה אשר תתאים ותעזור לכם לממן את עלות שכר הלימוד במהלך התואר.


סטודנטים רבים מוצאים עצמם משלבים את הלימודים עם עבודה. כדי לאפשר להם להתמקד בהישגים במהלך הלימודים ולא בעבודה מציעים מגוון של גופים וקרנות מלגות ייעודיות לסטודנטים. המלגות ניתנות על סמך קריטריונים מגוונים, חלקן מוענקות על סמך המצב הכלכלי, אחרות על הצטיינות לימודית ומלגות נוספות ניתנות לסטודנטים שלוקחים חלק בפעילות חברתית שתואמת את ערכי הקרנות השונות. כמו כן, ברוב מוסד הלימוד אפשר למצוא מלגות פנימיות שבהן ניתן להיעזר בנוסף למלגות על סמך המוצא.


לתשומת לבכם, היצע המלגות עשוי להשתנות מעת לעת, אנו ממליצים לפנות אל מוסדות הלימוד והקרנות כדי לקבל את הפרטים המדויקים והעדכניים ביותר לגבי מלגות הלימוד.

 

 

מלגת קרן שולה


סטודנטים בני העדה המרוקאית יכולים להיעזר במלגות הלימוד שמציעה קרן שולה (על שם שולה אנקרי). קרן שולה נוסדה לזכרה של שולה אנקרי על ידי פרופסור ריטה סיימון, במטרה לעודד לימודים בתחומי המדע, מדעי המדינה והחברה בקרב יוצאי צפון אפריקה. הקרן הזו מעניקה מלגה לסטודנטים יוצאי צפון אפריקה אשר מתגוררים בירושלים, שגילם עד 28 שנים, ולומדים לתואר ראשון או תואר שני באחת מן האוניברסיטאות הבאות: האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת בן גוריון או הטכניון.


הקריטריונים לקבלת המלגה הם אזור מגורים, מצב סוציו אקונומי, תרומתו של הסטודנט לקהילה וכן רמת הלימוד האקדמית שלו. גובה המלגה יקבע על ידי ועדה שתתחשב בממוצע ציונים, מכתב המלצה למלגה, אזור מגורים, מצב כלכלי ותרומת הסטודנט לקהילה. את הבקשה למלגת קרן שולה ניתן להגיש בחודשי פברואר ומרץ.


ברית יוצאי מרוקו בישראל


קרן המלגות של ברית יוצאי מרוקו בישראל קיימת כבר קרוב לעשור כשמדי שנה סטודנטים זוכים למימון כספי מקרן המלגות. קרוב ל - 2500 סטודנטים נהנו עד כה מהתמיכה של ברית יוצאו מרוקו בישראל, כ - 90% מהסטודנטים הם ממוצא צפון אפריקאי. ברית יוצאו מרוקו בישראל, כמו קרן שולה, מעניקה את מלגות הלימוד לסטודנטים הלומדים באוניברסיטאות בלבד.

 

מלגת התאחדות עולי צרפת וצפון אפריקה

מלגות התאחדות עולי צפון אפריקה וצרפת מיועדות ליוצאי צפון אפריקה וצרפת ששהייתם בארץ לא עולה על חמש שנים. המלגות מחולקות לפי מדדים סוציו אקונומיים כאשר הסכומים נעים בין 500 שקלים ל - 1000 שקלים. ניתן להגיש בקשה למלגה זו בכל חודש בשנה. את בקשות המועמדות למלגה יש להגיש ישירות אל הקרן.

 

 

מלגת ועד עדת הספרדים ועדות המזרח בירושלים


ארגון זה מסייע לבני עדות המזרח מזה כמה שנים, באמצעות גיוס תרומות מפילנתרופים שונים במטרה לסייע לסטודנטים בני עדות המזרח לסיים את לימודיהם האקדמיים בהצלחה. חשוב לציין כי סכום המלגה שמוענק על ידי ועד עדת הספרדים ועדות המזרח בירושלים, תלוי בתקציב גיוס התרומות של אותה השנה בקרב הארגון. את הבקשה למלגה ניתן להגיש דרך טופס בקשה ייעודי, מועד ההגשה הוא בין חודשי אוקטובר לינואר. הסטודנטים צריכים לצרף מכתבי המלצה לבקשתם. המלגה מיועדת לספרדים ובני עדות המזרח, תושבי ירושלים ומחוזותיה בלבד.

 

 

הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו


הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו נוסדה בשנת 2001 על ידי קבוצה של אנשי רוח ונבחרי עם. כיום הפדרציה מונה כ - 101 סניפים שמפוזרים מצפון הארץ ועד הדרום. חזון הארגון הוא להנחיל את מורשת יהדות מרוקו בישראל ובתפוצות ולהדגיש את תרומתה בתקומת העם והמדינה. קידום ההשכלה בקרב סטודנטים וסטודנטיות ללא הבדל ארצות מוצא הוריהם – הוא בראש מעייני הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו.


ארגון זה מעניק מלגות לסטודנטים שמתמודדים עם קושי כלכלי, אשר מקשה עליהם לממן את התשלומים למוסדות הלימודים השונים. בהתאם לנהלי הקרן, מוצאו של הסטודנט אינו מהווה קריטריון לקבלת המימון שכן ניתנת עדיפות על ידי הפדרציה לסטודנטים אשר שרויים בקושי כלכלי ומתגוררים בערי פיתוח או באזורים המתאפיינים ברמה סוציו אקונומית נמוכה. כמו כן, המלגה ניתנת לסטודנטים שלא קיבלו מלגה בשלוש השנים הקודמות או למי שהיו שייכים ליחידה קרבית במהלך השירות הצבאי שלהם. חשוב לציין כי רק סטודנטים אשר לומדים באותם מוסדות לימוד המשתפים פעולה עם הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו יוכלו להגיש בקשה למלגה. הפדרציה עורכת שינויים משנה לשנה בהסכמי שיתוף הפעולה של עם מוסדות הלימוד, לכן יש לעקוב באתר הרשמי של המלגה אחרי השינויים הללו ולבדוק האם מוסד הלימוד שלכם קיים ברשימת המלגות המחולקות. סכום המלגה המחולקת היא בדרך כלל עד כ - 3000 שקלים כאשר ניתן להירשם למלגה עד סוף חודש אוגוסט בכל שנה.

 


סוגי מלגות נוספים


כמובן שלא רק מלגות על סמך מוצא עדתי או מצב סוציו אקונומי ניתן למצוא שכן קיימות עוד מלגות רבות בהן אפשר להיעזר בזמן הלימודים. לעיתים ניתן להיעזר במספר מלגות באותה שנת לימודים. בין שלל המלגות נמצאות גם מלגות לחיילים משוחררים שניתנות על ידי האגף והקרן לחיילים משוחררים, המנהלות מערך של הקצאת מלגות ללימודים ולסיוע אישי באמצעות תרומות מגופים פרטיים. כמו כן, ניתן למצוא גם מלגות על סמך התנדבות אצל עמותות או ארגונים פרטיים המחלקים סיוע כלכלי על פי קריטריונים של מספר שעות התנדבותיות מותאמות מראש. ראוי לציין שבנוסף לתמיכה הכלכלית, ישנו סיפוק רב העולה מההתנדבות שמאפשרת לסטודנטים לנצור חוויות חדשות ולתרום לחברה בדרכים מגוונות.


נוסף על כך, גם אזור המגורים שלכם משמש כקריטריון נוסף לקבלת מלגות רבות המוצעות לקהל הרחב. זאת ועוד, ישנה אפשרות ליהנות ממלגות הצטיינות שונות המגיעות ממוסדות הלימוד אליהם אתם משתייכים, כאשר הקריטריונים במלגות אלה מתבססים על ההישגים הלימודיים והציונים המשוקללים שלכם.

 

איך להגיש בקשה למלגה


תהליך הגשת בקשות למלגות לימוד משתנה ממלגה למלגה ותלוי בדרך כלל בדרישות הקרן. חלק מהקרנות מבקשות מהסטודנטים להגיש מכתב בקשה למלגה או נייר עמדה שבו הם מפרטים על הרקע הלימודי והאישי שלהם ומסבירים את הצורך שלהם באותה מלגה. חלק יבקשו גם מכתב המלצה לקבלת סיוע הנכתב על ידי דיקן הסטודנטים, דיקן מוסד הלימוד או על ידי איש שירותי רווחה המטפל במשפחה.


במקרים נוספים, יש צורך לעבור ראיונות מול ועדה או ראיונות אישיים שבהם נבחנת ההתאמה לערכי הקרן או הארגון. חשוב לשים לב שחלק מהמלגות מוגשות ישירות מול מוסד הלימוד בעוד במקרים אחרים יש צורך להעביר את הבקשה דרך הקרן עצמה. דיקן הסטודנטים במוסד שבו אתם לומדים יוכל לשמש לכם כעזר וכיד מכוונת בדרך להגשת המלגות.

 

 

רשימת מלגות: מלגות יוצאי מרוקו
לכל המלגות
 קרן שולה - מלגה ליוצאי צפון אפריקההגישו מועמדות
 סיוע לסטודנטים יוצאי צפון אפריקה המתגוררים בירושלים הגישו מועמדות
 הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו הגישו מועמדות
 קרן שולה - יוצאי ארצות צפון אפריקה עד גיל 28הגישו מועמדות


שאלות הגולשים מהפורום: מלגות יוצאי מרוקו
כניסה לפורום מלגות
 מלגה למשלימי שירות לאומי מעדות המזרח07/01/2019    (119 צפיות)
 מלגה לבני עדות המזרח ללא התנדבות23/09/2018    (841 צפיות)
 מלגה ליוצאי מרוקו לתואר שני29/07/2018    (265 צפיות)
 מלגת תואר ראשון בלי התנדבות14/12/2017    (935 צפיות)
 מימון לימודי רפואה לשתי סטודנטיות 18/06/2017    (613 צפיות)
 מלגות לתואר ראשון ליוצאי מרוקו 03/01/2017    (816 צפיות)
 השלמת מלגת לימודים לשנה הנוכחית16/05/2016    (436 צפיות)
 מלגות לתושבי חדרה - תואר שני 18/10/2015    (480 צפיות)
 מלגה ליוצאי מרוקו - לימודי חינוך19/08/2015    (796 צפיות)
 מלגה לטיפול בפסיכודרמה תואר שני16/11/2014    (608 צפיות)
 מלגות ללימודי תואר שני ופריפריה08/11/2014    (615 צפיות)
 מלגות לתואר שני - יוצאי מרוקו או עיראק30/10/2014    (954 צפיות)
 מלגה ליוצאי טוניס/ כורדיסטן - יוצאי צפון אפריקה14/08/2014    (3252 צפיות)
 מלגות ליוצאי הודו או מרוקו15/09/2013    (1618 צפיות)
 תואר ראשון - קבלת מלגה15/08/2013    (1018 צפיות)
 מלגה - תואר שני לימודי טיפול בתנועה בסמינר הקיבוצים04/08/2013    (1044 צפיות)
 מחפשת מלגה ללימודי סיעוד25/07/2013    (1030 צפיות)
 מכללת הדסה בירושלים חוג להפרעות בתקשורת ומחפשת מלגה02/03/2013    (1107 צפיות)
 מלגת קרן שולה ליוצאי צפון אפריקה20/02/2013    (2265 צפיות)
 מחפש מלגה למקצוע טכנאי10/02/2013    (888 צפיות)
 האם יש מלגה ייעודית עבור אמהות לילדים קטנים?23/01/2013    (1318 צפיות)
 מלגות לחרדים ולבנים להורים גרושים04/01/2013    (1281 צפיות)
 מלגות לתשע"ג דחוף 05/08/2012    (1168 צפיות)
 
פורומים בתחום
פורום מלגות
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
מסלול מצטיינים בפקולטות שונות בישראל
מלגות לימודים לאימהות חד הוריות ולהורים יחידנים
מלגות מצטיינים למועמדים ולסטודנטים
מלגות ללימודי רפואה
מלגות להנדסאים - פרויקטים וקרנות
עוד מאמרים
 סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
מלגות לכנס פוסט דוקטורט בחו"ל (לפני 6 שעות, 45 דקות)
מלגה לתואר ראשון בחינוך מיוחד (לפני 1 ימים, 6 שעות, 56 דקות)
סיוע דחוף ללימודים של ביתי נעה (לפני 1 ימים, 7 שעות, 10 דקות)
האם אפשר לקבל מילגה ללימודי רפואה משלימה? (לפני 1 ימים, 7 שעות, 17 דקות)
מלגות לתלמידי תיכון שרוצים ללמוד במקביל באקדמיה (לפני 1 ימים, 8 שעות, 7 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD