מלגות לימוד לעולים מצרפת - מלגות לצרפתים

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לימוד לסטודנטים עולים מצרפת

 

בחמש השנים האחרונות, צרפת הייתה אחת המדינות מהן הגיע מספר העולים הרב ביותר לארץ. כיום קהילת העולים מצרפת מונה יותר מ - 70 עולים חדשים ומספרם עולה מדי שנה. אחוז גדול מן העולים הם צעירים וביניהם אפשר למצוא לא מעט סטודנטים וסטודנטיות.


כדי לסייע לעולים החדשים מצרפת בתהליך הקליטה בארץ ובתחילת דרכם באקדמיה, מציעים מגוון של גופים מלגות ייעודיות לאותם עולים. המלגות מיועדות בדרך כלל לעולים חדשים מצרפת או ממדינות דוברות צרפתית בשנים הראשונות שאחרי העלייה לארץ. חלק מן המלגות ניתנות על ידי גופים ממשלתיים, כגון משרד הקליטה, במסגרת הפעילות המוגברת לקידום מצב העולים מצרפת בארץ ולעידוד עולים נוספים להגיע ארצה. מלגות אחרות מוענקות מטעם גופים פרטיים כגון ארגונים וקרנות שתומכות בקהילת עולי צרפת בישראל וכמו כן, ניתן גם למצוא מלגות ייעודיות מטעם מוסדות לימוד מסוימים שמיועדות לעולי צרפת, שחלקן ניתן בשיתוף עם ארגונים וקרנות.


למלגות תפקיד חשוב בהשתלבות של העולים באקדמיה בארץ, בין אם מדובר על סטודנטים שמתחילים ללמוד לראשונה או בסטודנטים לתארים מתקדמים ותכניות מחקריות שממשיכים לפתח בארץ את השכלתם בתחום הלימוד שלהם מתוך רצון לפתח את הקריירה או המחקר. בלא מעט מן המלגות הללו, הסטודנטים גם מקבלים סיוע לימוד במהלך התואר וכן יכולים לקחת חלק בפעילות חברתית ייעודית בזמן הלימודים.


בין המלגות המיועדות לסטודנטים יוצאי צרפת:


שימו לב! היצע המלגות משתנה מעת לעת. לצורך קבלת המידע העדכני ביותר לגבי המלגות אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסד הלימוד או אל הקרן. המסתמכים על המידע בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

מלגת התאחדות עולי צרפת וצפון אפריקה


התאחדות עולי צרפת, צפון אפריקה והמדינות דוברות הצרפתית היא גוף שמסייע לעולים חדשים יוצאי צרפת ומדינות נוספות ועוסק בעיקר בקליטת עלייה ובפעולות לקידום העולים ומתן מידע על זכויותיהם. בין אפיקי הסיוע שלו מציעה ההתאחדות מלגות לסטודנטים. מלגות אלה מיועדות לסטודנטים עולים חדשים אשר עלו לארץ לפני פחות מחמש שנים. את אישורי הלימודים והטפסים להגשת הבקשה למלגה ניתן להגיש במשרדי ההתאחדות, וכן יש להגישם אל הקרן.


האקדמית נתניה - מלגה לעולים מצרפת


סטודנטים באקדמית נתניה שהם עולים חדשים או עולים ותיקים מצרפת, יכולים לקבל מלגות במסגרת תכנית ייחודית שפועלת במוסד הלימוד לקליטת עולים מצרפת, בשם "הקמפוס הפרנקופוני". מלגה זו מיועדת לסטודנטים במעמד מן המניין בלבד. בתכנית נכללת מלגת לימודים וכן חונכות אקדמית וליווי פדגוגי לסטודנטים. הם נדרשים לקחת חלק בפעילות חברתית התנדבותית כחלק מן התנאים לקבלת המלגה.


המועצה הלאומית להתנדבות


במועצה הלאומית להתנדבות מציעים מלגות לעולים מצרפת וממדינות דוברות צרפתית, בהן מדינות צפון אפריקה. מועצה זו פועלת יחד עם ארגון קהילת יהודי צרפת ומציעה גם ליווי וסיוע בצרפתית לסטודנטים העולים ומסייעת להם בקבלת מידע על זכויות ותעסוקה בארץ. כמו כן היא עורכת פעילויות חברתיות לעולים.


מלגות פרויקט "נשמה"


המלגות מוענקות לסטודנטים עולים מצרפת במסגרת פרויקט "נשמה", שכולל פעילות התנדבותית. זוהי מלגת יהדות, שבה הסטודנטים לוקחים חלק בסדנאות בתחום היהדות ובנושאים כפילוסופיה ורוחניות. היא מיועדת לסטודנטים שמגדירים עצמם חילונים והם עולים מצרפת. היקף הפרויקט הוא כ - 84 שעות. גובהה של מלגה זו הוא כ - 4,400 שקלים.


מלגות קק"ל


מעת לעת מעניקה קק"ל מלגות לסטודנטים. בשנים האחרונות העניקה לעיתים קק"ל מלגות לסטודנטים עולים חדשים מצרפת. מטרת מלגות קק"ל היא לסייע לעולים החדשים בלימודיהם ולאפשר להם נחיתה רכה באקדמיה ובארץ. המלגה מוענקת בטקס שעורכת קק"ל יחד עם תורמי המלגה וקק"ל בצרפת.


מלגות קרן רש"י במכללה האקדמית אורנים


סטודנטים במכללת אורנים יכולים ליהנות ממלגות קרן רש"י. מלגות אלה ניתנות למגוון של אוכלוסיות, בהן סטודנטים ממדינות דוברות צרפתית. המלגות מיועדות לסטודנטים בשנה הראשונה ללימודיהם, אשר עומדים בתנאי הסף ללימודים. כמו כן, על הסטודנטים לקחת חלק בפעילות חברתית קהילתית.

 

 

מלגות לעולים חדשים - מלגות לימודים לעולים חדשים


סטודנטים יוצאי צרפת שהם עולים חדשים יכולים להיעזר במלגות לעולים, שמיועדות לעולים חדשים ממגוון מדינות. מטרתן של המלגות הללו היא לספק תמיכה כלכלית וסיוע לסטודנטים העולים בתחילת דרכם בארץ. לרוב הן מוענקות לפרק זמן של כמה שנים ממועד העליה, משך הזמן משתנה מקרן לקרן. גם גובה המלגות הללו משתנה, הן יכולות להגיע גם לגובה שכר לימוד מלא במקרים מסוימים. בחלק מן המקרים יש צורך בהשתתפות בפעילות חברתית לצורך קבלת המלגה אולם מלגות מסוימות ניתנות כמלגות ללא התנדבות, בין היתר על סמך המצב הסוציו אקונומי של העולים.

 

בין המלגות לעולים נכללות המלגות הבאות -


משרד העלייה והקליטה


במשרד העלייה והקליטה מעניקים מדי שנה מלגות לימודים לסטודנטים עולים. מטרת המלגות היא לסייע לסטודנטים העולים להתמקד בלימודיהם ולהצטיין בהם. מלגות אלה ניתנות לעולים חדשים שלומדים במוסדות מוכרים להשכלה גבוהה ועומדים בתנאים שמציב המינהל לסטודנטים עולים. בין הקריטריונים להענקת מלגה זו נכלל המצב הסוציו אקונומי של הסטודנטים העולים. גובה מלגת הלימוד הוא כ - 10,800 שקלים, כמו כן מוענקת מלגת קים חודשית. במשרד מעניקים מלגות לתואר ראשון, מלגות לתואר שני ומלגות לדוקטורט. את המלגות ניתן לממש עד שבע שנים וחצי מיום העלייה לארץ וכן תוך 36 חודשים ממועד קבלתן.


מלגת HIAS


מלגת HIAS מיועדת לסטודנטים עולים ממגוון של מדינות, שעלו ארצה החל מהתאריך 1 לינואר 2008. המלגה ניתנת במקרים מסוימים גם לקטינים חוזרים ולתושבים חוזרים, ששהו לפחות עשר שנים בחו"ל. עליהם להציג סיום מוצלח של סמסטר אחד לפחות במסגרת מוסד אקדמי מוכר בישראל, ושלא במסגרת מכינה. כמו כן, הסטודנטים נדרשים להוכיח כי נותרה להם לפחות שנת לימודים אחת מלאה לסיום התואר.


את מלגות HIAS מעניקים לסטודנטים שלומדים במגוון של מוסדות אקדמיים, ישנה עדיפות למתן מלגות ללימודי הנדסה, מלגות ללימודי מדעי המחשב, מלגות ללימודי מדעים ומלגות ללימודי סיעוד. הסטודנטים העומדים בתנאים זכאים למלגה שגובהה נע בין 1,000 - 2,500 דולרים לכיסוי הוצאות המחייה והלימודים. עליהם לקחת חלק בטקס הענקת המלגות שמתקיים במעמד חגיגי מדי שנה.


מלגות הסוכנות היהודית


בסוכנות היהודית מעניקים מלגות סיוע לסטודנטים מדי שנה. מלגות אלה מיועדות בעיקר לעולים חדשים. כמו כן, מעניקים בסוכנות היהודית מלגות פריפריה, לסטודנטים שמגיעים מן הפריפריה החברתית והגיאוגרפית. המלגות ניתנות לסטודנטים שלומדים במוסדות אקדמיים מוכרים. מטרתן המרכזית של מלגות אלה היא לסייע בהתפתחות הכלכלית והחברתית של הסטודנטים כדי לסייע בהשתלבות שלהם בחברה ובתעסוקה אחרי הלימודים. המלגות מוענקות בין היתר מכספי תרומות של קהילות יהודיות בעולם.

 

מלגות נוספות


יש לציין כי סטודנטים עולים מצרפת יכולים להיעזר גם במלגות נוספות שמוצעות לסטודנטים בישראל. כיום קיים מגוון רחב של מלגות, שמוענקות על סמך קריטריונים שונים. בין היתר ניתן למצוא מלגות לחיילים משוחררים, מלגות לנשים ולאימהות חד הוריות, מלגות חונכות לסטודנטים שלוקחים חלק בפרויקטי חונכות כגון פר"ח, מלגות מחקר לסטודנטים שכותבים תזה או עבודה מחקרית ומסלולים נוספים. כמו כן, במרבית מוסדות הלימוד מציעים מלגות הצטיינות לסטודנטים שלהם הישגים גבוהים במיוחד בכל שנת לימודים. המלגות הללו יכולות לסייע במיוחד לעולים ותיקים או לעולים חדשים לאחר תום שנות הסיוע מן המדינה.

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לעולים מצרפת
כניסה לפורום מלגות
דבורה בן חמו
מלגות לעולה חדשה מצרפת
61 צפיות
יוכי סימן-טוב
מלגה לסטודנטית מצרפת שעלתה ללא משפחה
198 צפיות
ג'זון גדג'
מלגות לעולים מצרפת ולוחמים משוחררים
432 צפיות
אביטל
מלגה לסמינר או לעולה מצרפת
241 צפיות
רחל
מלגות לעולים מצרפת ללימודי תעודה
390 צפיות
נגה כריף
מלגה ללימודים באנגליה לתואר ראשון
363 צפיות
אליה
מלגה לאדריכלות ועיצוב פנים או עיצוב גרפי
530 צפיות
מתן
מלגת לימודי בישול בחו"ל
356 צפיות
שרה
מלגה לעולה חדשה מצרפת
394 צפיות
איזבל
מלגה לעולים מצרפת מעל גיל 50
564 צפיות
דימא
הוספת פרטים לאחר הגשת טופס בקשה למלגה
500 צפיות
שרית טישלר
מלגה לאם חד הורית ולבת שלה - תואר ראשון ושני
840 צפיות
אנסטסיה
מלגה לילד בן 12 במקווה ישראל
966 צפיות
מיכל
האם קיימת מלגה לסטודנטים נשואים?
1950 צפיות
מהראן חמודה
בקשה למלגה שנשלחה ביום ראשון
988 צפיות
דילן
אפשר לקבל מלגה לעתודאי?
1229 צפיות
נתנאל הרבלין
לימודי אמנות בצרפת
1545 צפיות
Whatsapp Whatsapp