רוצה פרטים על תרפיה באמנות בצפון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס תרפיה באמנות בחיפה והצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תרפיה באמנות בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טיפול באמנות באזור הצפון


רוצים ללמוד תרפיה באמנות בחיפה, בעכו, בטבעון ובצפון?


מה מתרחש ברגע המפגש בין המכחול לקנבס? או ברגע בו יד היוצר פוגשת בחומר שעל האבניים? יש הטוענים כי תהליך היצירה לא רק מאפשר לעבד רעיונות ותפישות, אלא גם לחולל ריפוי בנפש ולסייע לעבד קשיים, חששות, חרדות ומעצורים שעמם מתמודד היוצר לאורך חייו.


תחום התרפיה באמנות התפתח באופן משמעותי בשנים האחרונות והוא מציע סיוע בטכניקות יצירתיות לקהל ידע מגוון, מילדים ומתבגרים, דרך מבוגרים ועד לקשישים. מטפלים באמנות משתמשים לעיתים במספר טכניקות יצירה ובמקרים מסוימים אף משלבים בין האמנות החזותית לתחומים נוספים כגון דרמה או תנועה.


באזור הצפון ניתן למצוא מגוון של מוסדות לימוד שבהם אפשר ללמוד בהכשרות ותכניות לימוד אקדמיות בתחום התרפיה באמנות. ניתן לבחור בין תכניות לתואר שני בטיפול באמנות, לבין קורסים לתעודה בתחום זה, שמתאימים למטפלים מנוסים ומציעים להם להרחיב את סל הכלים המקצועי שלהם ולהכיר תהליכים וטכניקות יצירתיות נוספות. הקורסים נערכים בערים שונות, כגון בחיפה, בעכו, בטבעון ובערים נוספות בגליל התחתון, העליון והמערבי. רובם מתקיימים במתכונת שנוחה לשילוב עם עבודה.


בוגרי הקורסים ותכניות הלימוד פותחים מגוון של דלתות להשתלבות כמטפלים באמנות אמנות. הם יכולים לפעול במרכזי שיקום, במסגרות חינוך, במרפאות וכן במסגרת של עמותות וארגונים. נוסף על כך, מטפלים מוסמכים באמנות שעומדים בכל דרישות משרד הבריאות יכולים לפתוח קליניקות עצמאיות משלהם ולטפל במנעד רחב של אוכלוסיות וגילים. בצפון הארץ ישנה דרישה מרובה למטפלים ביצירה ובאמנות, וכך הביקוש לתחום זה הולכת ועולה וצפויה להמשיך ולעלות.

 

 

מוסדות הלימוד


בין המוסדות שבהם ניתן ללמוד את תחום התרפיה באמנות באזור צפון הארץ נכללים:


אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הבריאות והרווחה


באוניברסיטה חיפה, הפקולטה למדעי הבריאות והרווחה מציאה אפשרויות שונות ללימוד בתחום התרפיה באמנות. ניתן לקחת חלק בתואר שני בתרפיה באמנויות, או ללמוד בקורסים שונים לפיתוח מקצועי שמתאימים למטפלים מוסמכים. תואר שני בטיפול באמצעות אמנויות מתקיים במספר מגמות התמחות, בהן תואר שני בטיפול באמנות חזותית וכן תואר שני בטיפול בפסיכודרמה, תואר שני בטיפול בתנועה, תואר שני בטיפול במוזיקה ותואר שני בדרמה תרפיה. מסלולים אלה באים להכשיר אנשי מקצוע שיכולים להשתלב במסגרות טיפוליות וחינוכיות ולסייע למטופלים מאוכלוסיות שונות בכלים מעולם האמנות. התכנית באמנות חזותית בוחנת את הכוח הטיפולי של מגוון סוגי מדיה, לרבות פיסול, צילום, ציור, קדרות ועוד. הסטודנטים יכולים ללמוד במסלול ללא תזה או בתכנית מחקרית עם כתיבת תזה.


באוניברסיטה מתקיימת גם תכנית "שנה ג'" בתרפיה באמנות, זהו מסלול הכשרה למוסמכי תואר שני בתרפיה באמנות, והוא מסייע להם לפתח את היכולות המקצועיות ולהרחיב את המיומנויות וידע באתיקה הטיפולית. המשתתפים בתכנית זו לומדים בהיקף של כ - 960 שעות לימוד של הכשרה מעשית, שנלמדות מעבר ל - 600 השעות שנרכשו במהלך התואר השני. במסגרת לימודי ההמשך של הפקולטה ניתן ללמוד גם קורסים בפסיכותרפיה, קורסים בטיפול קוגניטיבי התנהגותי וקורסים בגישות טיפוליות נוספות שמאפשרים לתרפיסטים לשכלל את סל המיומנויות שברשותם.


המכללה האקדמית תל חי - היחידה ללימודי חוץ


היחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית תל חי עורכת תכנית הכשרת מדריכים למטפלים באמנות ובדרמה. מסלול זה מקנה הן עקרונות פרקטיים קליניים והן מיומנויות הדרכה בעולם הטיפול באמנות והטיפול בדרמה. המסלול מתאים למטפלים מנוסים בתחום בתרפיה באמנות והדרמה תרפיה שיש ברשותם וותק של מספר שנים ומעוניינים להרחיב את כישורי ההדרכה שלהם ואת היכולת שלהם לעבוד בקבוצות גדולות. המשתתפים לומדים גל על תהליכי הדרכה של מטפלים במסגרות שונות ורוכשים כלים להובלת תהליכים בקבוצות מסוג זה. חלקו הראשון של הקורס מוקדש ללימוד של כלים יצירתיים וחשיבותם בתהליכים טיפוליים, לרבות עיסוק בנושאים כגון מיינדפולנס וחשיבותו בטיפול. בחלק השני של התכנית מתקיימת הדרכה בפועל בקבוצות בהתאם להתמחויות בתחום האמנות או הדרמה ולפי הניסיון הקודם אותו מביאים המטפלים אל התכנית.


בחטיבה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית תל חי פועלות הכשרות נוספות. בהן אפשר למצוא קורסים בתחום הטיפולי, כגון קורס פסיכותרפיה לילדים ולנוער, קורס רכיבה טיפולית, קורס טיפול משפחתי, קורס טיפול קוגניטיבי התנהגותי, קורס טיפול רגשי במים ועוד תכניות נוספות. כמו כן, אפשר ללמוד בקורסי ניהול, בקורסים בתחום החשבונאות והשתלמויות שונות.


האקדמית גליל מערבי - לימודי תעודה


קורס תרפיה באמנות שמתקיים ביחידה ללימודי חוץ של האקדמית גליל מערבי, אשר ממוקמת בסמוך לעיר עכו, מציע לאנשי חינוך, למטפלים וליועצים להרחיב את הידע המקצועי ולהכיר טכניקות חדשניות מן האמנות הפלאסטית אותן אפשר לשלב בתרפיה. יש להדגיש כי מסלול זה אינו מכשיר מטפלים באמנות, אלא מיועד להעשרה של מי שעוסקים בפועל בטיפול ורוצים להרחיב את סל הכלים שלהם.


התכנית החד שנתית כוללת לימוד של היבטים שונים בתהליך הטיפולי, המשתתפים בוחנים כלים אמנותיים מן הפן הטיפולי והיצירתי ומנתחים מספר מקרי בוחן שדרכם הם מתוודעים לטכניקות ולחומרי עבודה בתחום. בין היתר, הם לומדים על גישות כטיפול פנומנולוגי, שימוש בקלפים טיפוליים ופענוח ציורי ילדים. הקורס כולל כ - 120 שעות לימוד. היחידה ללימודי תעודה עורכת קורסים והכשרות נוספות, בין היתר ניתן ללמוד בקורס מדריכים לנוער וילדים בסיכון, קורס טיפול בהתמכרויות, קורס ליצנות רפואית, קורס סייעות בחינוך המיוחד, קורס פוטותרפיה, וקורס NLP. כמו כן נלמדים קורסים בתחומי הטיפול האלטרנטיבי, כגון קורס פרחי באך, קורס טיפול ביו אנרגיה, קורס אירידיולוגיה וכן קורסים בענפים כגון ניהול, פיננסים, טכנולוגיה, הנחיית וענפים נוספים.


המכללה האקדמית אורנים - לימודי תעודה


ביחידה ללימודי תעודה של המכללה האקדמית אורנים אפשר ללמוד במגוון של הכשרות מקצועיות שמתאימות לאנשי הוראה ולמטפלים שמעוניינים להרחיב את הידע ואת הכלים שברשותם. בין ההכשרות הללו מתקיים קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות, תכנית זו מתאימה למנחי קבוצות ומעניקה להם כלים לשילוב שיטות עבודה יצירתיות אותן ניתן ליישם בעבודה עם אוכלוסיות רבות, מילדים ועד לקשישים. התכנית עוסקת גם בשיטת האמנות כתרפיה, ובמשמעות שלה במסגרת עבודה קבוצתית. מסלול זה מיועד בעיקר למורים בחינוך הבלתי פורמלי ובחינוך הפורמלי, לעובדים בתחום הסיעוד והרפואה ולעובדים בייעוץ בקהילה, שמעוניינים לקדם תהליכים יצירתיים טיפוליים במסגרות שיקום וטיפול, תוך שימת דגש על הנחיית קבוצות. כמו כן, ניתן ללמוד בקורסים כגון קורס ניתוח התנהגות, קורס הוראה מתקנת, קורס טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים, קורס גינון טיפולי, קורס טיפול במשחק ותכניות נוספות.


מכללת כרכור


זוהי מכללה למקצועות הרפואה המשלימה, שבה ניתן לקחת חלק בקורסים מקצועיים שונים. בין היתר, ניתן ללמוד בקורס שילוס אמנות בטיפול ובהנחייה. זהו קורס שבא להעניק למשתתפים בו סל כלים יצירתי נרחב, ששם דגש על כלים השלכתיים מפלטפורמות אמנות שונות, לרבות ציור, דרמה, תנועה, סיפור ומשחק. במסלול זה משלבים עבודה מעשית, ניתוח של מקרי בוחן והתנסות פרקטית בשטח בה מתרגלים בפועל את עקרונות התרפיה הנלמדים. בין הקורסים הנוספים אשר מתקיימים במכללה זו אפשר למצוא קורס פסיכותרפיה גופנית, קורס טיפול בעזרת סוסים, קורס נטורופתיה, קורס טיפול להפרעות קשב וריכוז, קורס צמחי מרפא, קורס NLP, קורס פרסונולוגיה ועוד שלל הכשרות ברפואה האלטרנטיבית.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תרפיה באמנות בצפון?

רוצה לדעת יותר על תרפיה באמנות בצפון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp