רוצה פרטים על לימודי טיפול באמנות לדתיים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי תרפיה באומנות לנשים דתיות וחרדיות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי טיפול באמנות לדתיים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תרפיה באמנות לחרדים ולדתיים - טיפול באמנות לתעודה ולתואר שני לציבור החרדי


מעוניינים ללמוד תרפיה באמנות באווירה דתית וחרדית?


האמנות ידועה בהשפעה הגדולה שלה על רגשותיו ונפשו של האדם וכך היא השתלבה לאורך השנים גם בעולם הטיפול. התרפיה באמנות מתמקדת בהתמודדות עם קשיים ומשברים באמצעים יצירתיים, כדי להתגבר על חסמים שלא תמיד קל להתמודד עמם במילים. תרפיסטים באמנות עובדים עם מגוון של אוכלוסיות, מפעוטות ועד קשישים, נשים וגברים, שמתמודדים עם קשיים נפשיים ורגשיים, טראומות או משברים לאורך מעגל החיים. ניתן גם לעבוד עם קבוצות מטופלים ואפילו עם זוגות ומשפחות שמעוניינים לפתור קשיים ובעיות שעולים בתקשורת ובחיי היום יום.


במגזר החרדי והדתי קיים היום חוסר גדול למדיי במטפלים. ישנם גם קשיים ואתגרים במעגל החיים אשר ייחודיים לציבור שומר המצוות, שדורשים הבנה קרובה ומעמיקה. נוצר צורך למטפלים שמגיעים מתוך העולם החרדי והדתי ויודעים לתת את המענה המיטבי והמכיל ביותר לצורכים של המטופלים. הביקוש לתרפיסטים אלה רק הולך ועולה, במגוון של מסגרות.


גברים ונשים חרדים ודתיים שיש להם זיקה לעולם הטיפול והיצירה ושמעוניינים לשלב את הכישורים הללו לקריירה מספקת יכולים לפנות לתכניות ללימודי תרפיה באמנות. קיימים היום מספר מסלולי לימודים לחרדים ולדתיים שבהם ניתן לקבל את הכלים להכשרה כמטפלים באמנות חזותית. ניתן לבחור בין קורס טיפול באמנות, שמתאים בדרך כלל לתרפיסטים מנוסים, לבין תואר שני בטיפול באמצעות אמנות. התכניות הללו מתקיימות בהפרדה בין נשים לגברים ותוך שמירה על אווירה שמותאמת לשומרי המצוות.


מטפלים באמנות יכולים להשתלב היו במגוון רחב של מסגרות טיפוליות ושיקומיות, כגון במרפאות ובבתי חולים, במרכזים טיפוליים, במכונים להתפתחות הילד, במרכזים לטיפול בנפגעי אלימות, בשירות בתי הסוהר ובפרויקטים קהילתיים של עמותות וגורמים חברתיים. כמו כן, ישנה גם אפשרות להשתלב במסגרות חינוך בלתי פורמלי. לאחר תום ההכשרות, באפשרותם גם לפתח קריירה כעצמאיים ולפתוח קליניקה משלהם. בציבור הדתי והחרדי ישנה היום דרישה הולכת וגוברת לשירותים טיפוליים המשלבים אמנויות וכך הבוגרים יכולים לפנות למבחר תפקידים מאתגרים ומלאי סיפוק בתחום.


למי מיועדים הלימודים


מסלולי התרפיה באמנות מתאימים לנשים ולגברים מהציבור החרדי והדתי, שמעוניינים בקריירה שיש בה שליחות ויצירתיות. התכניות מתאימות בעיקר למטפלים, למורים ולעוסקים במקצועות הרווחה והקהילה, שברצונם לצבור מיומנויות יצירתיות וטיפוליות נוספות. המקצוע דורש מהעוסקים בו הכלה רגשית גבוהה, יכולות יצירתיות וחשיבה גמישה ורגישה.


מרבית המסלולים מיועדים בעיקר לאקדמאים מענפים טיפוליים, וחלקם מתאימים רק למטפלים מנוסים שמחפשים להרחיב את סל הכלים. עם זאת, ישנם גם מסלולים שמתאימים למי שמגיעים מעולם האמנות ואין בידיהם ניסיון טיפולי קודם, לרוב תוך ביצוע של השלמות מתאימות.


תכנית הלימודים


תכניות הלימוד השונות חושפות את הסטודנטים לתהליכי תרפיה שונים אשר משלבים יצירה ואמנות חזותית, כגון ציור, פיסול וצילום. המשתתפים לומדים על גישות בטיפול ובתרפיה ובוחנים את התרומה של אמנות לתהליך הטיפולי, תוך התאמתו למגוון רחב של אוכלוסיות כגון ילדים, אנשים עם צרכים מיוחדים ואוכלוסיות נוספות. במקביל הם מפתחים את הזהות הטיפולית שלהם ולומדים להתמודד עם אתגרים ודילמות שעולים במפגש עם מטופלים.


מתכונת הלימוד


היקפן של תכניות לימודי התעודה בתרפיה באמנות הוא שנתיים עד שלוש שנים. התכניות מותאמות לרוב לאנשים עובדים וכך המפגשים מרוכזים ביום שבועי אחד. כמו כן, היות ומדובר בתכניות לימוד לחרדים המסלולים מתקיימים בהפרדה בין נשים לגברים.
מלבד הלימוד העיוני, המשתתפים לוקחים חלק גם בעשייה פרקטית בתחום האמנות ובתחום הטיפולי. הם נדרשים לבצע שעות סטאז' שבמהלכן הם מתנסים בעבודה עם מטופלים תחת הדרכה של הסגל. התנסות זו מתקיימת בין היתר במוסדות חינוך, במסגרות שיקום ובגופי רווחה.


תכניות התואר השני בטיפול באמנות אורכות בדרך כלל כשנתיים, כאשר שנה שלישית מוקדשות לסטאז' מעשי בתרפיה באמנות. הסטודנטים נדרשים גם למלא מכסה של כ - 300 שעות באמנות חזותית. מטפלים מנוסים, שהם בעלי תעודה בתחום התרפיה באמנות, יכולים ללמוד במסלול מקוצר יותר לתואר שני.

 


נושאי הלימוד

 

 • טיפול במצבי משבר וחרדה
 • תהליכים בעבודה קבוצתית
 • התפתחויות בתרפיה באמנות
 • שילוב אמנויות בטיפול
 • הערכת עבודות באמנות טיפולית
 • ריפוי בציור בגילים שונים
 • טיפול קבוצתי ומשפחתי באמנות
 • הלא מודע במהלך הטיפול    
 • דימויים ונרטיבים בעבודה הטיפולית    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי קבלה לתכניות ללימודי תעודה בטיפול באמנות, כוללים תואר ראשון בתחומי הטיפול או החינוך, כגון לימודי עבודה סוציאלית, לימודי פסיכולוגיה, לימודי פיזיותרפיה, לימודי קרימינולוגיה, לימודי קלינאות תקשורת ולימודי ריפוי בעיסוק. גם בוגרי לימודי חינוך או בעלי תואר אקוולנטי יכולים להתקבל, לאחר מעבר של מסלול השלמה מתאים. כמו כן, יש צורך בניסיון בתחום האמנות החזותית ובהצגת עמידה במכסת שעות של כ - 600 שעות אמנות. שעות אלה יכולות להיות בסוגי מדיה שונים כגון ציור, פיסול, צילום ועוד. השלמות בתחום הפסיכולוגיה נדרשות למי שאינם בוגרי לימודי פסיכולוגיה בתואר הראשון.


כדי להתקבל לתואר שני בתרפיה באמנות, על המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון בממוצע של לפחות 85 ולעמוד במבחני קבלה ובראיונות אישיים. עליהם להציג המלצות מצד גורמים אקדמיים או מקצועיים שמעידים על ניסיונם ועל ההישגים שלהם. במקרה שאין בידי המועמדים ניסיון מתאים באמנות או בפסיכולוגיה, נדרשים קורסי השלמה לפי החלטת מוסד הלימוד.

 


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את התכנית ללימודי תעודה מקבלים תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד. למי שמשלימים בהצלחה את תכניות התואר השני ניתן תואר שני MA בטיפול באמנות, לאחר השלמה של ההכשרה המעשית מקבלים גם ספח שמעיד על ההתמחות בתרפיה באמנות וכן אישור על השלמת שעות ההכשרה המעשית.

 


מוסדות


המוסדות שבהם נלמדים קורסים בתחום הטיפול באמנות לציבור החרדי והדתי:

 

 

 • מכון לומדה (ירושלים): מכון לומדה הוא מוסד ללימודי תעודה לציבור החרדי. במוסד זה יכולות נשים חרדיות ללמוד בקורס תרפיה באמנות. מדובר בתכנית שהיקפה כ - 1,200 שעות אקדמיות ואורכה הוא כשלוש שנים, כאשר שיעורים מרוכזים ביום שבועי אחד מלא. התכנית כוללת סטאז' ופרקטיקום שדרכם המשתתפות יכולות להתנסות בפועל בתהליכי התרפיה. כמו כן, מתקיים קורס תרפיה בתנועה. במוסד הלימוד פועלות תכניות נוספות לחרדיות, בהן קורס עיצוב גרפי לחרדיות, קורס צילום לנשים חרדיות, קורסי מזכירות לחרדיות, קורסים בחשבונאות לחרדיות ותכניות נוספות. המכון עורך גם תכניות הכשרה שמתאימות לגברים חרדים.

 

 

 • מכללה ירושלים: מכללה ירושלים עורכת מספר תכניות לימודי תעודה בתחום הטיפול בשילוב אמנויות, התכנית לטיפול באמנות מקנה כלים לשילוב אמנות פלסטית לקידום של תהליכים רגשיים ונפשיים והיא מתאימה בעיקר למורות ולמטפלות חרדיות שרוצות לקדם את מיומנויות הטיפול. נוסף על כך, מתקיימים קורסים כגון קורס פוטותרפיה שבו מתמקדים בטיפול באמצעות צילום, קורס טיפול בטראומה לנשים, קורס NLP, קורס טיפול קוגניטיבי התנהגותי לחרדיות, קורס טיפול בלקויות למידה ועוד שלל הכשרות שמתאימות למורות ולמטפלות מן הציבור החרדי.

 

במוסדות הלימוד הבאים מתקיימות תכניות לתואר שני בטיפול באמנות לחרדים:

 

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי טיפול באמנות לדתיים?

רוצה לדעת יותר על לימודי טיפול באמנות לדתיים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי טיפול באמנות לדתיים
Whatsapp Whatsapp