רוצה פרטים על קורס טיפול באמנות במרכז?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי תרפיה באומנות בתל אביב והמרכז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס טיפול באמנות במרכז? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס תרפיה באמנות באזור המרכז


רוצים ללמוד טיפול באמנות בתל אביב, ברמת גן, באור יהודה ובמרכז?


מציור ורישום, דרך פיסול ועד לצילום ווידאו, לאמנות יש קשר הדוק ומיוחד אל הנפש האנושית. אמנים לאורך השנים השתמשו בה כדי לבטא את רזי נפשם הכמוסים ביותר, לעבד תחושות ורגשות ולפתוח דיון על נושאים חשובים, אישיים וחברתיים כאחד. האמנות גם הפכה לאחד הכלים שבהם משתמשים מטפלים בעבודה בקליניקה, כאשר גישת הטיפול באמנות התהוותה בעשורים האחרונים כדרך ייחודית לסיוע למגוון של קשיים.


בעזרת הטיפול באמנות יכולים הטפלים והמטופלים לעבור יחד תהליכים משמעותיים, מהתגברות על פחדים והתמודדות עם קשיים ועד לאפשרות לבטא באופן בלתי מילולי טראומות ופגיעות. העבודה היצירתית בקליניקה מאפשרת גם לעבד רגשות ותכנים שאינם מודעים ולעקוף חסמים והגנות. הטיפול משלב עבודה עם טכניקות יצירה כגון ציור, רישום, שרבוט, פיסול, ציור וסוגי מדיה נוספים. תרפיה זו מאימה לעבודה עם מטופלים משלל גילים, יחידים או קבוצות ואף במסגרת משפחתיות.


המעוניינים לשלב את תחום הטיפול עם עולם האמנויות, אשר ברצונם ללמוד באזור מרכז הארץ יכולים למצוא מגוון של מוסדות שמציעים קורס תרפיה באמנות. הקורסים ממוקמים בערים כגון תל אביב ורמת גן וביישובים נוספים במרכז. מרבית התכניות מתאימות לאקדמאים מענפים טיפוליים וחינוכיים שמחפשים לשכלל את הכלים שברשותם ולרכוש ידע ומיומנויות לסיוע לתלמידים ומטופלים בעזרת אמנויות, אם כי ניתן למצוא גם קורסים שמתאימים לחסרי רקע טיפולי קודם.


בפני בוגרי תכניות הלימוד בתחום התרפיה באמנות נפתחות אפשרויות מגוונות לקידום הקריירה. הם יכולים לפתח קריירה עצמאית כמטפלים באמנויות ולפתוח קליניקה משלהם, או לחלופין להשתלב כמטפלים במרכזים טיפוליים, במסגרות חינוך, בבתי חולים ובארגונים בתחום בריאות הנפש והשיקום. מטפלים יכולים גם להשתמש בידע שנרכש בקורס כדי להציע מגוון שירותים רחב יותר למטופלים שלהם, ולהרחיב את מנעד הלקוחות.

 


מוסדות הלימוד


מכללת סמינר הקיבוצים


מכללת סמינר הקיבוצים שברמת אביב עורכת תכניות לימודים אקדמיות מגוונות בתחומי החינוך וכן קורסים שמתאימים לאנשי הוראה ולמטפלים שמעוניינים לקדם את הקריירה, במסגרת היחידה ללימודי תעודה. בין הקורסים הללו אפשר למצוא קורס טיפול באמנות ויצירה עבור ילדים על הספקטרום האוטיסטי. קורס זה מיועד למטפלים מנוסים בהבעה וביצירה, אשר מחפשים להרחיב את סל הכלים שברשותם בכל הנוגע לטיפול בילדים ובמתבגרים על הקשת האוטיסטית. נלמדים עקרונות לטיפול יחדני וקבוצתי, כאשר בתחילת הקורס נלמדים עקרונות תיאורטיים באבחון ובטיפול באוטיזם ובחלקו השני מתמקדים בטכניקות לעבודה יצירתית עם מטופלים צעירים. הקורס כולל כ - 60 שעות לימוד והוא כולל מפגש שבועי אחד.


נוסף על כך, במכללת סמינר הקיבוצים אפשר לקחת חלק בתואר שני בטיפול באמנויות, בתכנית זו אפשר לבחור בין התמחות באמנות חזותית לבין התמחויות נוספות כגון תנועה, ביבליותרפיה ופסיכודרמה. תכנית זו שואפת להעניק כלים להכשרתם של מטפלים איכותיים באמצעות יצירה והבעה ובמקביל לפתח את השיח המחקרי בתחום זה. זוהי תכנית דו שנתית, שבה לומדים ביום אחד מלא במכללה וכן מקדישים יום נוסף בשבוע להתנסות מעשית. המכללה מציעה תכניות רבות נוספות לתואר ראשון, לתואר שני וללימודי תעודה, כאשר תחומי הלימוד כוללים הוראה, עבודה עם ילדים עם צרכים מיוחדים, הנחיית וייעוץ וחינוך לאמנויות.


מכללת ארטי


מכללת ארטי, הממוקמת ברמת גן, מציעה קורס תרפיה באמנות שהיקפו הוא כ - 100 שעות לימוד. קורס זה מתאים לעוסקים בתחומי הטיפול וההוראה, כגון מורים, תרפיסטים ויועצים חינוכיים ומציע להם להרחיב את סל הכלים שלהם ולהכיר טכניקות לעבודה טיפולית באמצעות אמנויות עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים. במהלך הקורס מתוודעים לעקרונות בפסיכותרפיה ובטכניקות בהן אמנות יכולה לסייע להתמודד עם משברים וטראומות. במקביל מפתחים טכניקות אמנותיות בציור, בפיסול ובצילום. היקפו של הקורס הוא כ - 9 חודשים, מפגשים מתקיימים בשעות הבוקר או הערב אחת לשבוע.


בין הקורסים הנוספים אשר נערכים במוסד זה אפשר למצוא קורס הום סטיילינג, קורס עיצוב פנים, קורס עיצוב גרפי ותקשורת חזותית, קורס פוטותרפיה וקורס סטיילינג אופנה. כמו כן, מתקיימת מכינה לאמנות ולעיצוב אשר בה יכולים מועמדים ללימודים אקדמיים בענפים אלה לבנות תיק עבודות ולשפר את הסיכויים לקבלה. דרך תכניות הלימוד השונות שמתקיימות בה שואפים במכללה לסייע לתלמידים לפתח עצמם כאמנים וכיוצרים במגוון סוגי מדיה.


מכללת ביטוי


המכללה, הממוקמת ברמת גן, מציעה תכנית תלת שנתית לתרפיה באמנות לתעודה. מסלול זה שואף לסייע למשתתפים לגבש זהות ייחודית כמטפלים באמצעות אמנויות והוא חושף בפניהם שיטות טיפול שונות שעושות שימוש בציוד, פיסול, רישום וטכניקות נוספות. במהלך הקורס מתוודעים לדרכים להתמודדות עם משברים ופתולוגיות באמצעים יצירתיים וכן מיישמים בפועל את התהליכים הנלמדים דרך סדנאות ופרקטיקום, שמתקיים במוסדות טיפוליים. המשתתפים בתכנית זו נדרשים להשלים גם 300 שעות אמנות מעשיות במהלך לימודיהם, עליהם להגיע אל התכנית כשבידיהם 300 שעות אמנות קודמות, או ללמוד בתכנית השלמה ייעודית. הקורס מיועד לאקדמאים בענפים כגון פסיכולוגיה, ריפוי בעיסוי, מדעי ההתנהגות, עבודה סוציאלית, חינוך מיוחד, ייעוץ חינוכי וקרימינולוגיה שמעוניינים לרכוש ידע וכלים טיפוליים לקידום ולהתמקצעות. המכללה מאפשרת ללמוד גם במסלולים נוספים בתחום האמנות, בהן מכינה לעיצוב ולאמנות שבה ניתן לבנות תיק עבודות, קורס ציור ורישום קלאסי, וכן תכנית מכינה לתרפיה באמנות, שמאפשרת צבירת שעות אמנות לקראת לימודי תרפיה באמנות.

 


מכון אבני


מכון אבני שבתל אביב עורך קורסים ותכניות רבות בענפי האמנות. בין הקורסים שנלמדים בו אפשר למצוא קורס אמנות טיפולית, שבו ניתן לרכוש ידע לטיפול באמצעות סוגי מדיה יצירתית שונים. התכנית מורכבת ממספר קורסים שאותם יכולים המשתתפים להרכיב ובמסגרתם לפתח מיומנויות עבודה טיפוליות ויצירתיות. הקורס מתאים בעיקר למטפלים, למורים, לעובדים סוציאליים וליועצים שמעוניינים להתמחות באמנויות ככלי טיפולי. בין הקורסים הללו נכללים קורס פסיכודרמה, קורס קומיקס ככלי טיפולי, קורס אמנות שימושית, קורס דגמים ומיניאטורות, קורס מנדלות ותכניות נוספות. הקורסים משלבים עשייה מעשית מרובה ועבודה בסטודיו. היקפה של התכנית היא כ - 14 מפגשים כאשר ניתן ללמוד במסגרת קורס ערב או במסלול בוקר.


במכון אבני פועלות תכניות לימודים שונות לתעודה בענפי האמנות, כגון לימודי עיצוב פנים, לימודי תקשורת חזותית, לימודי עיצוב אופנה, לימודי עיצוב תעשייתי, ולימודי אמנות ואוצרות. כמו כן, פועלים קורסים שונים במסגרת היחידה ללימודי חוץ, בהם קורס עיצוב גרפי, קורס שיווק דיגיטלי וקורס תוכנת אפטר אפקטס.


מכללת אור יהודה


קורס התערבויות טיפוליות ביצירה ובהבעה של מכללת אור יהודה מציע למשתתפים בו ללמוד כיצד לסייע למטופלים להתמודד עם בעיות רגשיות ופיזיות וכן עם לקויות למידה בעזרת אמנויות. במהלך הקורס מכירים מגוון של גישות יצירתיות ודרכים המאפשרות להגיע אל העולם הפנימי של המטופלים ולחזק את הקשר הטיפולי בקליניקה. נלמדים עקרונות לסיוע באמצעות אמנות חזותית, דרמה, פסיכודרמה, תרפיה בתנועה וביבליותרפיה. דרך אמצעים אמנותיים רבים אלה המשתתפים בוחנים כיצד להתאים את הטיפול לילדים ולמבוגרים ולצורכים האישיים של המטופלים. תכנית זו נפרשת על פני כ - 120 שעות והיא משלב תבין לימוד עיוני לבין תרגולים מעשיים של טכניקות היצירה והטיפול. במכללה אפשר לקחת חלק בעוד מבחר תכניות ללימודי תעודה בענפים מבוקשים במשק. בין הקורסים שמתקיימים בה אפשר למנות גם קורס מדריכי מוזיקה, קורס מטפלים לגיל הרך, קורס מזכירות רפואית, קורס סחר בינלאומי, קורס אנגלית מדוברת וקורסים בהנהלת חשבונות.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס טיפול באמנות במרכז?

רוצה לדעת יותר על קורס טיפול באמנות במרכז?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp