רוצה פרטים על תואר שני בטיפול באמנות חזותית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בטיפול באמצעות אמנות חזותית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בטיפול באמנות חזותית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בטיפול באמנות חזותית 


יוצרים נתיב להחלמה


עולם האמנות נחשב בעיני רבים כמפתח לנפש האדם ולעולמו הפנימי. דרך עשייה אמנותית, יכולים היוצרים להביא לידי ביטוי קשיים ומועקות וכך לגייס כוחות להתמודדות עם מצבי משבר, חסמים ושינויים לאורך החיים. סגולותיה של היצירה האמנותית לסיוע נפשי ורגשי ידועות כבר שנים לא מעטות בקהילה הפסיכולוגית וכיום ניתן למצוא זרמים שונים בתרפיה שמשלבים עזרים אמנותיים כחלק אינטגרלי מהמפגש בקליניקה.


מטפלים באמנות חזותית משלבים בעשייה הטיפולית כלים יצירתיים מגוונים כמו רישום, ציור ופיסול. כדי לעבוד בפועל כמטפלים באמנות, יש להשלים הכשרה מתאימה במסגרת תואר שני. בחלק ממוסדות הלימוד, נלמדת התכנית לטיפול באמנות חזותית כהתמחות מתוך התואר השני בהבעה וביצירה (M.A.A.T), אך במוסדות אחרים היא מתקיימת כמסלול עצמאי.

 


למי מיועדים הלימודים


מסלול זה מיועד לבוגרי לימודים במקצועות הטיפול או האמנות, שמעוניינים לרכוש הכשרה קלינית, שתאפשר להם לעסוק בפועל בטיפול דרך אמנות חזותית. התכנית מתאימה במיוחד לבעלי רקע מקצועי או אקדמי קודם בעשייה אמנותית בציור ובפיסול. דרך המיומנויות שנלמדות בתואר זה, יכולים הבוגרים להשתלב במסגרות טיפוליות, שיקומיות וחינוכיות מגוונות.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו מתוודעים לתיאוריות ולגישות טיפוליות מגוונות מעולם הפסיכולוגיה והטיפול בהבעה וביצירה ושמים דגש מיוחד על התרפיה באמנות חזותית. כך, הם רוכשים כלים יצירתיים לסיוע למטופליהם דרך שלל סוגי מדיה כפיסול, ציור ורישום חופשי. בהמשך, הם דנים בהרחבה ביחסי הגומלין שבין הבעה יצירתית דרך צבע וצורה לבין ביטוי תחושות, מצוקות ורגשות מודחקים. כמו כן, הם לומדים להתאים את מערכי הטיפול לצרכים של אוכלוסיות מסוימות כילדים, הורים וקשישים ובוחנים גישות לטיפול קבוצתי או פרטני.


מתכונת הלימוד


התואר השני בתכנית זו נמשך כשנתיים, כאשר שנה שלישית מוקדשת לביצוע פרקטיקום מעשי בטיפול. המסלול משלב בין לימודים עיוניים, קורסי בחירה, סמינריונים והתנסות מעשית במסגרות טיפוליות שונות.


בנוסף, משלב המסלול סדנאות מעשיות בענפי האמנות והטיפול שכוללות תרגילים קבוצתיים ועבודה יצירתית בסטודיו. במרבית המקרים מרוכזים המפגשים ביום או ביומיים במהלך השבוע, כשההתנסות המעשית מתקיימת ביום או יומיים נוספים לאורך השבוע.


נושאי הלימוד

 

 • מחקר הדימוי הארכיטיפי
 • שיטות טיפול בילדים
 • אמנויות והתפתחות האדם
 • אבחון והערכה פסיכולוגית
 • שלבים בעריכת אינטייק
 • עריכת מבחנים השלכתיים
 • גישות בטיפול פסיכולוגי
 • סטנדרטים ואתיקה בטיפול
 • מודלים בטיפול בקבוצות    
 • ועוד


תנאי קבלה


לתואר השני בטיפול באמנות מתקבלים מועמדים שברשותם תואר ראשון בתחומי האמנות או הטיפול בממוצע ציונים של 85 ומעלה. בנוסף, עליהם להראות כי בידיהם מכסת שעות לימודי אמנות במסגרת פורמלית ועוד כ - 200 שעות ניסיון מעשי ביצירה ובאמנות.


כחלק מתנאי הקבלה לתכנית, עליהם לעבור גם ראיון קבלה, בו הם נדרשים להציג מספר המלצות מגורמים מקצועיים או אקדמיים. מועמדים שאינם מגיעים עם רקע מספק באמנות או לטיפול, נדרשים במרבית המקרים להשתתף בשיעורי השלמה או במכינות.

 


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובותיהם ומסיימים את התכנית בהצלחה מקבלים תואר שני MA בטיפול באמנות חזותית או לחלופין תואר שני M.A.A.T. בטיפול בהבעה וביצירה ותעודת מטפל באמנות. בחלק מן המוסדות מקבלים הבוגרים גם תעודת הסמכה לטיפול בגישות תרפיה שונות.


מוסדות

 

 • המכללה האקדמית לחברה ואמנויות (נתניה): במכללה מציעים תכנית לקבלת תואר MA בטיפול באמנות חזותית, במהלכה לומדים על האמנות ככלי לביטוי לא מילולי ועל היכולת לשלב אותה בטיפול הפסיכותרפי הקלסי. המסלול משלב בתוכו שתי הכשרות ללימודי תעודה, לטיפול בגישת CBT ולהדרכת הורים המשלבת אמנות.

 

 • המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא): במכללת בית ברל להכשרת מורים ניתן ללמוד במסלול לטיפול באמנות חזותית, כחלק מהתכנית לתואר שני בטיפול בהבעה וביצירה. המפגשים מתקיימים פעמיים בשבוע, כשאחד הימים מוקדש להתנסות מעשית במסגרות טיפוליות וחינוכיות כפנימיות, בתי חולים, בתי כלא ומסגרות לגיל השלישי.

 

 • מכללת סמינר הקיבוצים (תל אביב): במכללת סמינר הקיבוצים מתקיימת התמחות אמנות חזותית במסגרת תואר שני בטיפול באמנויות .M.A.A.T. ניתן גם להתמחות בתחומים כגון תנועה, ביבליותרפיה ופסיכודרמה.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בטיפול באמנות חזותית?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בטיפול באמנות חזותית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp