מכינה 30+ באקדמית נתניה

האקדמית נתניה
האקדמית נתניה
האקדמית נתניה
האקדמית נתניה

מכינה 30+ באקדמית נתניה - מכינה לגיל 30 ומעלה

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים באקדמית נתניה לחצו כאן


בדרך אל האקדמיה והקריירה


לימודים אקדמיים הם בין הצעדים החשובים שבחיים. הם פותחים את הדלת להשתלבות בקריירה בענפים מבוקשים וגם מסייעים להרחיב את האופקים, לפתח ביקורתיות ותהליכי חשיבה ולהיחשף לנושאים חדשים ומרתקים. בדרך כלל, אחד מהרכיבים החשובים לצורך קבלה לאקדמיה היא תעודת הבגרות, אך גם מי שממגוון סיבות אינם מחזיקים בבגרות מלאה יכולים בהחלט להתקבל ללימודים במבחר מקצועות וזאת דרך לימודים במכינה קדם אקדמית. המכינות פתוחות גם בפני מי שעברו את גיל 30, מתוך מטרה להנגיש את האקדמיה לכולם ולקדם את האפשרויות להשתלבות בשוק העבודה בתפקידים מבוקשים.


בני 30 ומעלה אשר מעוניינים להתקבל ללימודים אקדמיים לתואר ראשון אך לא עומדים בתנאי הקבלה מסיבות שונות, יכולים ללמוד בתכנית מכינה 30+ של האקדמית נתניה, אשר באה לספק להם את הידע והכלים להשלמת הפערים ולשיפור סיכויי הקבלה ללימודים. דרך המיומנויות שנלמדות במכינה, הסטודנטים יכולים להכיר את העולם האקדמי היכרות מקדימה ולרכוש הכנה מקיפה לקראת התואר הראשון, וכך מכינה זו מהווה שער לעולם האקדמיה עבור מועמדים מעל גיל 30.


תכנית הלימודים


במסגרת מכינה 30+, הסטודנטים לומדים מספר מקצועות שמספקים להם הכנה לקראת התואר הראשון. מקצועות אלה כוללים אנגלית, מתמטיקה, מורשת ישראל, מדע וטכנולוגיה ואוריינות אקדמית. מקצועות אלה מהווים את הבסיס להמשך לימודים אקדמיים בתכניות השונות.


נוסף על כך, מכינה זו מאפשרת לסטודנטים לקבל כלים ומיומנויות להתמודדות עם הלימודים האקדמיים ועם החזרה לספסל הלימודים, וכך במהלכה מפתחים אסטרטגיות ללמידה יעילה וכלים להבנה של טקסטים אקדמיים ולבניית תהליכי למידה נכונים.


מתכונת הלימוד


היקפה של מכינה 30+ של האקדמית נתניה הוא כחודשיים. השיעורים מתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב וכן בימי שישי בשעות הבוקר. סטודנטים במכינה משתתפים בקורסים עיוניים וגם לוקחים חלק בתרגולים שונים שבאים להכין אותם לקראת הלימודים האקדמיים ולסייע להם להשלים פערים.


על מוסד הלימוד


האקדמית נתניה מפעילה מערך של מכינות קדם אקדמיות, שבאות להוות מסגרת לימודים שמתקיימת בתיאום ובזיקה עם תכניות התואר הראשון של מוסד הלימוד. מכינות אלה הוקמו מתוך שאיפה לקדם ולהרחיב את בסיס ההשכלה הגבוהה בארץ, כאשר במוסד הלימוד רואים בסטודנטים שלומדים במכינות השוות עתודה של בעלי מקצועות חשובים באקדמיה ובמשק הישראלים. מלבד מכינה 30+, מתקיימים באקדמית נתניה מסלולי מכינה נוספים, בהם מכינה ייעודית סמסטריאלית ומכינה ייעודית שנתית. מכינות אלה מתקיימות בפיקוח ובחסות של משרד החינוך ובשיתוף של הקרן לחיילים משוחררים. סטודנטים שלומדים במכינות יכולים להסתייע במלגות לימוד שונות, שמוענקות על ידי משרד החינוך או משרד הביטחון. צוות המכינות מורכב ממרצים מנוסים וותיקים וכן מפעילה המכללה מערך תמיכה וייעוץ כדי לסייע לסטודנטים במהלך לימודיהם במכינה.


מבין התכניות הרבות שמתקיימות באקדמית נתניה, אפשר למצוא לימודי משפטים, לימודי מנהל עסקים, תואר ראשון בתקשורת, לימודי מדעי המחשב, לימודי ביטוח תואר ראשון, לימודי בנקאות ושוק ההון לתואר ראשון ולימודי מערכות מידע. רבים מבין המסלולים הנלמדים במכינה מאפשרים ללמוד במסגרת לימודי ערב או במסלולים שמותאמים במיוחד לאנשים עובדים ומעוניינים בשילוב נוח של הלימודים והעבודה. ניתן ללמוד גם בתכניות שונות לתואר שני.


תנאי קבלה


מכינה זו מתאימה למועמדים מעל גיל 30, אשר מעוניינים להתקבל ללימודים לתואר ראשון במסלולים השונים של המכללה אך אינם עומדים ברף הקבלה הנדרש לשם כך. המכינה מתאימה הן לחסרי תעודת בגרות והן למי שיש ברשותם בגרות מלאה או חלקית, אך ממוצע הבגרויות נמוך מדיי לשם קבלה למסלול המבוקש. כדי לקבל את הפרטים המדויקים לגבי תנאי קבלה אנו ממליצים לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה והמשך לימודים


לאחר סיום המכינה, סטודנטים שעומדים בכל התנאים זכאים לקבל גיליון ציונים, אשר מחליף את תעודת הבגרות. גיליון הציונים מאפשר לבוגרי המכינה להירשם לכל החוגים לתואר ראשון אשר נלמדים באקדמית נתניה. כדי להשלים את המכינה בהצלחה, יש לסיים כל אחד מן הקורסים שנלמדים בה בציון של לפחות 70.


יש לציין כי הקורסים שנלמדים במכינה זו אינם קורסים אקדמיים, והם אינם מקנים לסטודנטים נקודות זכות לתואר. כמו כן, מועמדים שמעוניינים להמשיך ללימודי מדעי המחשב, נדרשים להשלים קורס מתמטיקה נוסף שאינו נלמד במסגרת המכינה לפי קביעת בית הספר.

עוד מסלולי לימוד - האקדמית נתניה

ssssssssss

מתוך פורום האקדמית נתניה

תנאי קבלה לתחום מנהל מערכות בריאות
גראם חמד
1 תגובות
מה תנאי הקבלה לקורס גישור
סבטלנה
1 תגובות
הסמכה למקצוע ביקורת פנימית
יונתן וינשטין
1 תגובות
תנאי קבלה למסלול משפטים
איתי
1 תגובות
מה הדרישות במסלול BA מנהלים
פואד עסלי
1 תגובות
מועדים ומחירים לקורס הנחיית קבוצות
רויטל בוצר
ללא תגובה
קבלה למדעי המחשב ללא פסיכומטרי
כמאל מסרי
2 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp