לימודי מנהל מערכות בריאות במכללה האקדמית נתניה

שירות אישי - צור קשר
לימודי מנהל מערכות בריאות במכללה האקדמית נתניה

לימודי ניהול מערכות בריאות לתואר ראשון - המכללה האקדמית נתניה


לעמוד בראש מערכת הבריאות


מערכת שירותי הבריאות הישראלית נחשבת לאחת המתקדמות בעולם המערבי, מדי שנה היא מגיעה להישגים מרשימים ומקדמת באופן מתמיד את רמות השירות והטיפול עבור הלקוחות. יחד עם זאת, המערכת מתמודדת עם לא מעט אתגרים שכדי לעמוד בהם ובשינויים הרבים שחלים בתחום הבריאות בשנים האחרונות יש צורך בשדרת מנהלים איכותיים ומיומנים שיכולים למלא תפקידי מפתח במרפאות, בבתי חולים, בקופות חולים, במשרד הבריאות ובארגונים נוספים.


כדי להמשיך ולייעל את פעילות שירותי הבריאות יש צורך בידע רפואי וניהולי כאחד, וכן חשובה ההבנה של הצורכים העכשווים של המשק ושל החולים. תחום הבריאות הוא דינמי במיוחד מטבעו, שכן הוא עוסק בפיתוח של טכנולוגיות ושיטות הטיפול המתקדמות והאיכותיות ביותר עבור המטופלים ובהטמעתם במערכת בצורה יעילה ורווחית. לצד גילויים חסרי תקדים בתחום הרפואי והמדעי, גם מנהלי מוסדות הטיפול צריכים להתאים את התנהלותם לרוח החדשנות ולדעת כיצד לעשות שימוש נבון בטכנולוגיות הרפואיות והבריאותיות של מחר.


במכללה האקדמית נתניה פועלת תכנית ללימודי מנהל מערכות בריאות, שמיועדת להכשרתה של עתודת מנהלים אשר יכולים לסייע לשפר את השירות, הניהול והארגון בשירותי הבריאות בישראל. התכנית מאפשרת להכשיר עובדים בתחום הבריאות בהווה וכן את מי ששואפים להשתלב במערכת הבריאות ומאפשרת להם לרכוש את הידע המתאים כדי להתקדם בתוך המערכת ובענפים משיקים נוספים.

הבוגרים פותחים דלתות להשתלבות בתפקידים ניהוליים ומשמעותיים במערכת הבריאות כגון מנהלים של יחידות, מחלקות, מכונים ומרפאות, ניהול של מוסדות גריאטריים, ניהול של יחידות פרה רפואיות, ניהול רפואה בקהילה וענפים נוספים. התכנית משמשת עבור הבוגרים מקפצה לתפקידים חשובים אלה, שבכוחם להצעיד קדימה את מערכת הבריאות הישראלית על מרכיביה הרבים והשונים.

 

 

תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנת לימודי מנהל מערכות בריאות במכללה האקדמית נתניה משלבים היכרות עם נושאים בתחומי מדעי הניהול, הכלכלה, מדעי ההתנהגות ומערכות הבריאות. הם מקבלים כלים ניהוליים וידע בתחומים אלה ומשפרים את המיומנויות לניהול של מערכות בריאות ברמה איכותית וגבוהה. כמו כן, הם נחשפים להתפתחויות חשובות ועדכניות בתחום שירותי הבריאות בעולם ובישראל, מה שיכול לסייע להם לתרום ושפר ארגוני בריאות ולנהל את השירות המוסדות בריאות שונים שפועלים במדינה.


התכנית הניהולית מקנה לסטודנטים מגוון של כלים רב תחומיים לניהול של מערכות בריאות. הסטודנטים לומדים לעומק על היבטים בשיווק ושירות, במערכות מידע, בניהול רפואי, במדיניות ציבורית, באיכות בשירותי הבריאות וכן בניהול של מערכות שפועלות בתוך מערכת הבריאות, כגון ניהול בתי חולים או ניהול מרפאות. במהלך התכנית הסטודנטים משלבים נושאים מתחומי ידע בניהול ומדעי ההתנהגות עם נושאים שייחודיים לשירותי הבריאות.

 

מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית הלימודים הוא כשלוש שנים. מתכונת הלימוד מותאמת לשילוב נוח של עבודה ולימודים. שיעורים מתקיימים באחד מימי השבוע בשעות אחר הצהריים, ביום לימודים מלא נוסף במהלך השבוע וכן בימי שישי, בהם מתקיימים קורסי הבחירה, התרגולים וקורסים באנגלית. הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של קורסים ושיעורים מעשיים שדרכם הם מכירים מקרוב תהליכים וטכנולוגיות במערכת הבריאות.


סגל הוראה


בראש התכנית ניצב חוקר בעל תואר פרופסור שהוא דיקן בית הספר לניהול מערכות בריאות ומשמש נשיא איגוד מנהלי בתי החולים. סגל המרצים של התכנית כולל בכירים רבים במערכת הבריאות הישראלית. ביניהם אפשר למנות פרופסור שתחומי המומחיות שלו כוללים מנהל רפואי ואפידמיולוגיה של סרטן; בעלת תואר דוקטור אשר שימשה כאחות הראשית של שירותי הבריאות כללית; ומרצים נוספים.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית נתניה אפשר ללמוד במגוון של תכניות לימודים לתואר ראשון ולתואר שני, בענפי מדעי החברה, המדעים, המשפטים והניהול. בין המסלולים לתואר ראשון אשר נערכים במכללה אפשר למצוא לימודי משפטים, לימודי מנהל עסקים, לימודי ניהול מערכות מידע, לימודי בנקאות ושוק ההון לתואר ראשון, לימודי מדעי המחשב ולימודי מדעי ההתנהגות. כמו כן, בוגרי התכנית יכולים להמשיך לתואר שני במנהל מערכות בריאות אשר מתקיים במוסד זה וכך להעמיק את הידע הניהולי שברשותם כדי לפתח את הקריירה. הסטודנטים באקדמית נתניה יכולים להסתייע בשלל מלגות לימודים, שניתנות על סמך קריטריונים משתנים על ידי מוסד הלימוד ועל ידי קרנות פרטיות חיצוניות.

 


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית זו מוענק תואר ראשון במנהל מערכות בריאות שמוענק על ידי המכללה האקדמית נתניה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית נתניה