תואר שני בניהול בגרונטולוגיה במכללה האקדמית נתניה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בניהול בגרונטולוגיה במכללה האקדמית נתניה

תואר שני MA בניהול בגרונטולוגיה במכללה האקדמית נתניה


גרונטולוגיה, או חקר הזיקנה, הוא ענף רב תחומי שבו נדרשת נקודת מבט רב תחומית המקיפה את מכלול המרכיבים בחיי אנשים בגיל השלישי, לרבות רפואה, פיננסים, שיווק, אדריכלות, עבודה סוציאלית ועוד. בעידן המשתנה שבו אנו חיים היום, ובפרט לאחר מגפת הקורונה, עולים אתגרים חדשים בפני העוסקים בתחום, והוא הופך לרלוונטי במיוחד. המומחים נדרשים למצוא פתרונות מתקדמים וחדשניים כדי לסייע לאוכלוסייה המבוגרת. מעבר לעלייה בתוחלת החיים, אוכלוסייה זו מתאפיינת היום בשליטה רבה יותר בטכנולוגיה מאשר בעבר ובהשתלבות בשוק העבודה עד לגילים מאוחרים יותר. בני גיל הזהב של היום מעוניינים היום בפתרונות חכמים שיכולים לסייע להם לחוות חיים של סיפוק ואתגר אינטלקטואלי.


במכללה האקדמית נתניה ניתן ללמוד בתכנית לתואר שני בניהול בגרונטולוגיה. מסלול זה מתאים יחסים בין אישיים גבוהים ואוריינטציה ניהולית שמעוניינים להשתלב בקריירה בענף חדשני שבו מגוון של הזדמנויות תעסוקתיות וניהוליות. מדובר בענף מבוקש, והדרישה למקצוע זה צפויה רק להמשיך לעלות בעתיד הקרוב. ההערכות הן כי מספר בני ה - 65 ומעלה בעולם צפוי לעלות במעל 200% בשלושת העשורים הבאים, ובישראל צפוי מספרם להיות כ - 16 אחוזים מן האוכלוסייה. מנהלי הגרונטולוגיה של מחר יידרשו לתת פתרונות מתקדמים המתאימים למציאות חדשה זו, במהלך התואר ניתן לפתח את הראייה הרב מערכתית הנדרשת במקצוע. כמו כן, מדובר במקצוע מספק שיש בו קשר ישיר עם אנשים ואפשרות ללמוד מחוכמת החיים והניסיון הרב של בני ובנות הגיל השלישי.

תכנית הלימודים


במסלול זה שואפים להכשיר דור מנהלים חדש בתחום הגרונטולוגיה, שבידיו מודעות וכלים להתמודדות עם השינויים בתחום ועם מגמות עתידיות. הסטודנטים מפתחים מיומנויות לניהול מסגרות מסורתיות לטיפול באוכלוסיית הגיל השלישי והתאמתן לעולם החדש.


במהלך התואר הם מתוודעים למערכות שיווק גלובליות, לכלים בניהול פיננסי ומימון ולעקרונות בכלכלת בריאות וניהול תעסוקה הנוגעים לעולם המזדקן. כמו כן, הם לומדים על מדיניות ניהול במערכת הבריאות הישראלית ומתוודעים לחשיבות תכנון אורגני בעתיד ולטכנולוגיות שעתידות לשמש את בני הגיל השלישי. כמו כן, הם דנים במרכיבים חשובים בחייהם של אנשים מזדקנים ומעמיקים בצורכים האישיים ובמקורות הפיננסיים והמקצועיים הנוגעים לאוכלוסייה זו.

 

מתכונת הלימוד


אורך התכנית לתואר שני הוא שנתיים אקדמיות והיא כוללת ארבעה סמסטרים. הלימודים מותאמים לאנשים עובדים והשיעורים מרוכזים ביום שבועי אחד.

 

על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית נתניה ניתן למצוא מגוון מסלולים נוספים לתואר ראשון ולתואר שני. בין תכניות המוסמך המתקיימות במוסד הלימוד, ניתן למצוא תואר שני במנהל מערכות בריאות, במנהל עסקים, בנדל"ן, בבנקאות ושוק ההון, במשפטים ועוד. מסלולים אלה יכולים להתאים לאנשי מקצוע בענפים שונים המעוניינים לקדם את הקריירה ולרכוש ידע חדש ועדכני המותאם לדרישות שוק העבודה.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


מסלול זה מתאים לאנשים עם יחסי אנוש מצוינים, שמעוניינים להשתלב בקריירה מאתגרת וחדשנית בתחום הזיקנה. הוא יכול להתאים למורים שפרשו מעבודתם, לפורשי צה"ל וכוחות הביטחון שעסקו בניהול ומעוניינים בהסבה מקצועית, וכן למי שעוסקים כיום בחקר הזקנה ומעוניינים להרחיב את הידע שברשותם כדי לקדם את הקריירה.


במסגרת תנאי הקבלה, המועמדים נדרשים לתואר ראשון ממוסד מוכר על ידי המל"ג בממוצע 80 ומעלה.


חסרי רקע רלוונטי שלא למדו קורסים בסטטיסטיקה, כלכלה, מימון ושיווק וקורסי יסוד במדעי החברה, שלהם ממוצע ציונים מעל 80 בתואר הראשון, יכולים גם הם להגיש מועמדות ללימודים, והם נדרשים לעבור קורסי השלמה במקצועות החסרים בציון של 70 ומעלה.


וועדת הקבלה שוקלת נתונים שונים כגון ציונים בקורסים במתמטיקה, אנגלית וכלכלה וכן ניסיון מתאים של המועמדים והמלצות. המועמדים מדורגים על ידי וועדת הקבלה, מדי שנה מתקבלים 30 המועמדים בעלי הדירוג הגבוה ביותר.

 

תעודה


סטודנטים המשלימים בהצלחה את חובותיהם בתכנית זכאים לקבל תואר שני MA בניהול בגרונטולוגיה מטעם המכללה האקדמית נתניה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית נתניה
Whatsapp Whatsapp