לימודי מנהל עסקים בשנתיים במכללה האקדמית נתניה

שירות אישי - צור קשר
לימודי מנהל עסקים בשנתיים במכללה האקדמית נתניה

לימודי מנהל עסקים B.A בשנתיים במכללה האקדמית נתניה


סטודנטים שאפתנים שמעוניינים לסיים את הלימודים במסלול מואץ יכולים ללמוד בתכנית ללימודי מנהל עסקים בשנתיים שמתקיים במכללה האקדמית נתניה. בתכנית זו ניתן להכיר מגוון היבטים של ניהול עסקי ולפתח מיומנויות ניהוליות ויזמיות חשובות לשוק העבודה של היום, שבו נדרשת מן המנהלים דינמיות ורב תחומיות כדי להתבלט מול מתחריהם.


במסגרת התכנית ללימודי מנהל עסקים בשנתיים, הסטודנטים יכולים לקבל את הכלים הנדרשים להשתלבות במגוון תפקידים ניהוליים בשוק העבודה. באפשרות הבוגרים להשתלב בתחומי הפיננסים, משאבי האנוש, בשיווק, ניהול הפרויקטים וכן ביזמות עסקית עצמאית. כמו כן, הם יכולים לבחור להמשיך לתואר שני במנהל עסקים או במסלולים משיקים נוספים וכך להרחיב ולהעמיק את הידע שברשותם.

 

תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו ללימודי מנהל עסקים יכולים להכיר מקרוב מגוון סוגיות עסקיות חשובות. בתכנית נכללים שלל קורסים מעשיים שבהם לומדים על כלים לניהול משא ומתןף למיתוג עצמי ברשת, לקידום שיווקי של עסקים בגוגל, לשיווק וניהול של עסקים עצמאיים, לניתוח פיננסי ולקידום יזמות עסקית במגוון מישורים.


בתחילת התכנית הם מתוודעים לעקרונות יסוד למנהלים, כגון כלכלה, סטטיסטיקה, שיווק, חשבונאות ומימון. בהמשך, הם עוסקים במגוון תהליכי ניהול וישווק עסקיים ומתוודעים גם להיבטים אתיים וטכנולוגיים בזירה הארגונית. כמו כן, הם לומדים על היבטים פיננסיים כגון התנהלות בשוק ההון, ניהול פיננסי של עסקים והיכרות עם מערכות כלכליות בין לאומיות.


מתכונת הלימוד


היקף התכנית המואצת הוא שנתיים, היא כוללת שישה סמסטרים הנלמדים ברצף, כולל סמסטרי קיץ, ובמתכונת לימודי יום. השיעורים מתקיימים בשלושה ימים במהלך השבוע. הלימודים משלבים מגוון של קורסים עיוניים יחד עם קורסים מעשיים. הסטודנטים לוקחים חלק גם בסדנאות בתחומים עסקיים שונים כגון פיתוח עסקים וניו קריאייטיב. לקראת סיום הלימודים הם כותבים עבודת גמר שבה הם מיישמים את החומר הנלמד בניתוח אירועים מן העולם העסקי.

 

 

נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך התכנית ללימודי מנהל עסקים בשנתיים כוללים:

 

 

  • יזמות עסקית
  • ניהול משא ומתן
  • מיתוג עצמי ברשת
  • שיווק עסקים עצמאיים
  • ייעוץ וניהול משאבי אנוש
  • הגנת סייבר ומערכות מידע
  • אתיקה עסקית ומשפט עסקי
  • מערכות מקרו כלכליות בין לאומיות
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית נתניה פועלת גם תכנית תלת שנתית ללימודי מנהל עסקים. כמו כן, ניתן למצוא במוסד הלימוד עוד שלל מסלולים לתואר ראשון ושני, כגון לימודי משפטים, לימודי בנקאות ושוק ההון לתואר ראשון, לימודי ניהול מערכות מידע, לימודי מדעי ההתנהגות ולימודי מינהל מערכות בריאות. כיום לומדים במכללה כ - 4,000 סטודנטים בשלל תכניות הלימוד המתקיימות בה.

 

בוגרי המסלולים הללו שמעוניינים להמשיך להעמיק את הכלים האקדמיים שברשותם יכולים לפנות גם לתואר שני בענפים שונים, כגון תואר שני במנהל עסקים, תואר שני במשפטים, תואר שני בנדל"ן ותואר שני בהתנהגות ארגונית. הסטודנטים בתכניות השונות יכולים להסתייע במלגות לימודים שונות שמציעים במכללה, חלקן ניתנות מטעם קרנות וגופים חיצוניים וחלקן מטעם מוסד הלימוד עצמו על סמך קריטריונים משתנים.

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית ללימודי מנהל עסקים בשנתיים, על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה בממוצע ציונים 85 ומעלה ובה בגרות במתמטיקה ברמה של לפחות 4 יחידות לימוד.


כמו כן, יכולים להתרבל מועמדים שברשותם תואר ראשון ותואר שני מאוניברסיטאות או מכללות מוכרות. המועמדים לתכנית אינם נדרשים להציג את הציון בפסיכומטרי, אולם מועמדים שמעוניינים לעשות זאת מחושב עבורם הציון המשוקלל של ממוצע הבגרויות במשקל 75 אחוזים והפסיכומטרי במשקל של 25 אחוזים.


מועמדים שאינם עומדים ברף הציונים הנדרש, יכולים לשפר את ממוצע ציוני הבגרות במסגרת מכינה ייעודיות. יש לשפר את הציונים ל - 85 לפחות. לחלופין באפשרות המועמדים להשתבץ לתכנית התלת שנתית ללימודי מנהל עסקים ולהציג ציון של 90 ומעלה בסמסטר הראשון, כדי לעבור בהמשך לתכנית המואצת הדו שנתית.


תעודה


בסיומה של התכנית סטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל חובותיהם זכאים לתואר ראשון BA במנהל עסקים מטעם המכללה האקדמית נתניה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית נתניה