לימודי מדעים במכללת רמת גן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על רמת גן - לימודי מדעים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעים - מכללת רמת גן


פותחים דלת לעולם המדע


קשה מאוד לדמיין את חיינו היום ללא התגליות הגדולות של עולם המדע. מי יודע כיצד הייתה נראית הרפואה המודרנית ללא גילוי הפניצילין, מה הייתה הבנתנו את היקום ללא גילוייהם של קפורניקוס וגלילאו גליליי ואילו טכנולוגיות ומערכות מחשוב היו משמשות אותנו ללא פריצות הדרך בחקר החשמל ואלקטרוניקה. מאחורי כל אותן תיאוריות ומחקרים עומדים חוקרים שהקדישו את חייהם לחקר העולם שסביבנו, החוקיות שבו והמרכיבים שהופכים אותו לייחודי.


במסגרת לימודי מדעים של מכללת רמת גן, הסטודנטים יכולים לרכוש ידע מעמיק ומקיף בענפי מדעים שונים, דרך שילוב של כמה דיסציפלינות יחד. הידע הנרכש במהלך הלימודים יכול לפתוח בפני הבוגרים מגוון הזדמנויות תעסוקה בשוק העבודה וכן לסייע להם להתקדם לתואר שני ולפנות לקריירה מחקרית, בדרך לעוד תגלית מרעישה שאולי אף תשנה את עולם המדע כפי שאנו מכירים אותו היום.


תכנית הלימודים


הלימודים מאפשרים לסטודנטים לבחור מתוך מגוון של קורסים בענפי המדעים. הם יכולים להעמיק בשלל סוגיות במדעי החיים, במדעים מדויקים, במדעי המחשב, במתמטיקה, בפיזיקה, בכימיה, במדעי כדור הארץ, במדעי החיים ובענפים נוספים. ניתן גם לבחון סוגיות שונות במדעי החברה והרוח כהעשרה. דרך שילוב של מספר דיסציפלינות מעולם המדע, הסטודנטים יכולים להתוודע לתיאוריות רבות ושונות ולפתח את החשיבה האנליטית והביקורתית שלהם.


הסטודנטים בתכנית זו יכולים לבחור מבין מספר אפשרויות לימוד:

 

 

 • לימודי מדעים: מסלול זה מאפשר ללמוד קורסים רבים ממגוון תחומי מדעים, כאשר בין דרישות החובה נכללים קורסים במתמטיקה ובפיזיקה. הסטודנטים יכולים גם לבחון את התפתחותם ותולדותיהם של ענפי מדעים שונים.

 

 

 • לימודי מדעים בהדגשת מדעי המחשב: הסטודנטים במסלול זה נחשפים למגוון של ענפי מדעים, כגון מתמטיקה ופיזיקה, ושמים דגש מיוחד על תחום מדעי המחשב. כך הם לומדים על שפות קוד שונות, על שימוש בבסיסי נתונים ובמערכות מידע ובשיטות חישוביות רבות ומגוונות.


מתכונת הלימוד


משום שהמכללה פועלת מטעם האוניברסיטה הפתוחה, ניתן לפרוש את הלימודים לפי הצורכים האישיים. כך ניתן לסיים את הלימודים בתוך שלוש שנים או בפרק זמן ארוך יותר. המכללה מציע מערכת לימודים גמישה, אשר מסייעת לשלב בנוחות בין הלימודים לעבודה. מערכת זו כוללת שיעורים בשעות הבוקר, לימודי ערב ושיעורים שמתקיימים בימי שישי. קורסים רבים מתקיימים כמה פעמים במהלך השבוע, במטרה לאפשר לסטודנטים לחזור על שיעורים.


נוסף על מערך הלימוד הגמיש, המכללה גם מציעה מסגרת למידה ותמיכה שבאה לסייע לסטודנטים לאורך לימודיהם. הסטודנטים יכולים להיעזר בצוות היועצים שעוזר החל מהקבלה ללימודים, דרך הרכבת מערכת השעות ובחירת הקורסים ועד לסיום הלימודים. נוסף על כך, המכללה מפעילה תכנית בשם "תכנית המקפצה", שכוללת קורסי תגבור, אתר תומך למידה, מרתונים לקראת מבחנים ועזרים נוספים שדרכם שואפים לשפר את ההישגים האקדמיים של הסטודנטים.


נושאי הלימוד


במהלך התכנית נלמדים מגוון נושאים מענפי המדעים השונים, ביניהם הנושאים הבאים:

 

 • חישוביות ביולוגית
 • תולדות המתמטיקה
 • מערכות בסיסי נתונים
 • רשתות תקשורת מחשבים
 • חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי    
 • שפות תכנות
 • תורת הקודים
 • בינה מלאכותית
 • אלגברה לינארית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת רמת גן מהווה מרכז לימודים של האוניברסיטה הפתוחה וככזו היא מציעה שלל תכניות לימודים לתואר ראשון במתכונת גמישה במיוחד. בין המסלולים שניתן ללמוד במכללת רמת גן אפשר למנות לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי מדעי המחשב, לימודי מדעי החיים, לימודי כלכלה, לימודי חשבונאות, לימודי ניהול לתואר ראשון ותכניות נוספות. כמו כן פועל מסלול לתואר שני במנהל עסקים. המכללה גם מאפשרת לשלב תחומי לימוד במסגרת מגוון של שילובים אפשריים. ייחודה של מכללה זו הוא בשילוב בין מתכונת הלימוד ותנאי הקבלה של האוניברסיטה הפתוחה לבין מערך הלימוד והסיוע הפרונטלי של המכללה, שבא לסייע לסטודנטים לאורך הלימודים, מקבלתם לתכניות השונות ועד לסיום התואר.


תנאי קבלה


במסגרת השקפתה כי לכל אחד צריכה להיות הזדמנות שווה להתקבל ללימודים אקדמיים, מכללת רמת גן איננה דורשת מן המועמדים להציג את תעודת הבגרות או הציון בפסיכומטרי כדי להתקבל ללימודים. המועמדים נבחנים על פי ההישגים הלימודיים שלהם במהלך התואר ולא על פי רקע לימודי קודם. כך יכולות שלל אוכלוסיות להתקבל לתכנית, מתלמידי תיכון וחיילים, דרך אנשים עובדים ועד מבוגרים.


תעודה


תואר ראשון בוגר במדעים ניתן על ידי האוניברסיטה הפתוחה לסטודנטים אשר עומדים בהצלחה בכל חובותיהם במהלך הלימודים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת רמת גן

כלים שיעזרו לך לבחור