לימודי הנדסת תעשייה וניהול במכללת רמת גן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על רמת גן - הנדסת תעו"נ.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת תעשייה וניהול B.Sc. במכללת רמת גן


משכללים את התעשייה


בעידן השוק הגלובלי שבו פריצות דרך טכנולוגיות מתרחשות חדשות לבקרים, ארגונים ומפעלים שמעוניינים לקבל יתרון ולבלוט בתחרות נדרשים להוביל במגוון רחב של תחומים. מהנדסים צריכים להיות בעלי חשיבה רב תחומית, דרכם הם יכולים להבין ולפעול במישורים הנדסיים, כלכליים, עסקיים, טכנולוגיים ושיווקיים ולהחזיק במיומנויות יזמות ומנהיגות.


מכללת רמת גן עורכת לימודי הנדסת תעשייה וניהול אשר מתקיימים במסגרת האוניברסיטה הפתוחה. הלימודים מעניקים לבוגרים כלים רב תחומיים באמצעותם הם יכולים להשתלב בתעשייה, ומספקת להם הבנה בענפים רבים כגון מערכות מידע, מחשבים, משאבי אנוש, כריית נתונים, ניהול עלויות ובקרת איכות, שיטות עבודה, חקר ביצועים ועוד מגוון מיומנויות שחיוניות למהנדסי תעשייה וניהול בעולם הדינמי והתחרותי של היום.


תכנית הלימודים


לימודי הנדסת תעשייה וניהול מכשירים את הסטודנטים לשימוש בשלל כלים אנליטיים מענפי ההנדסה והמדעים המדויקים, דרכם הם יכולים לנתח, להבין, לקדם ולייעל תהליכים בעולם הארגוני והתעשייתי, בחברות, בארגונים, במפעלים ובמסגרות תעשייה נוספות. הלימודים כוללים ידע במתמטיקה, ביסודות התכנות, בפיזיקה, בניהול וכלכלה ובמערכות מידע.


כמו כן, הסטודנטים יכולים לבחור בין שני מסלולים במהלך הלימודים, אשר מאפשרים להם להעמיק בהיבטים ממוקדים של עבודת מהנדסי התעשייה והניהול.

 

 

 • הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות תפעול וייצור: במסלול תפעול וייצור הסטודנטים לומדים על שיטות אופטימיזציה בתעשייה, על גישות לתכן של מערכות ומפעלים ועל היבטים כלכליים, התנהגותיים, שיווקיים וחוקיים של עבודת המהנדסים.

 

 

 • הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע: בלימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע לומדים על כלים במחשבים ובשפות תכנות, על בסיסי נתונים מתקדמים ועל תהליכי התכנון, הניתוח והעיצוב של מערכות מידע לשירות התעשייה. הם דנים בניהול של טכנולוגיות חדשניות ובכוחן לקדם תחרותיות ורווחיות בארגון.


מתכונת הלימוד


הלימודים במכללה זו מתקיימים כאמור מטעם האוניברסיטה הפתוחה, מה שמאפשר למידה במתכונת גמישה במיוחד. הסטודנטים יכולים לסיים את הלימודים בתכנית זו תוך ארבע שנים, או לפרוש אותם על פני פרק זמן ממושך יותר, בהתאם ליכולות וללוחות הזמנים האישיים. כך ניתן לשלב בקלות רבה יותר בין לימודים לעבודה.


הלימודים מתקיימים בקמפוס ברמת גן והם נערכים בכיתות קטנות של עד 40 סטודנטים. המכללה מציעה אפשרות לימודי ערב, לימודי יום ומסלולים הכוללים לימוד בימי שישי. באופן זה הסטודנטים יכולים להתאים את מערכת השעות לצורכיהם.


הסטודנטים בתכנית ללימודי הנדסת תעשייה וניהול יכולים להסתייע במערך התמיכה הלימודית שמציעים במכללה, אשר כולל צוותי יועצים אקדמיים שמסייעים להם בבחירת מסלולי הלימוד, בבחירת קורסים שמתאימים להם ובהתאמת מערכת השעות לאילוצים האישיים. נוסף על כך, המכללה מפעילה את "תכנית המקפצה", זהו פרויקט שבא לסייע לסטודנטים לגבש על פערים דרך שיעורי עזר שפרושים לאורך השנה, מרתונים להכנה לקראת בחינות ואתרי אינטרנט תומכי למידה במקצועות השונים. אפשרויות אלה יכולות לעזור לסטודנטים לחסוך זמן ולצמצם בעלויות של קורסים חוזרים או שיעורים פרטיים במהלך הלימודים.


נושאי הלימוד


במהלך הלימודים הסטודנטים דנים במגוון של נושאים וביניהם גם:

 

 • הנדסת שיטות ומדידת עבודה
 • הסתברות ומודלים סטוכסטיים
 • מערכות ייצור המשולבות מחשב
 • שיטות לאופטימיזציה לא לינארית
 • תכנון מערכות דינמיות ומשאבי אנוש
 • מערכות מידע אסטרטגיות תחרותיות
 • מודלים דטרמיניסטיים בחקר הביצועים    
 • ניהול התפעול
 • דינמיקת המשא ומתן
 • מתודולוגיה של סקרים
 • ניהול טכנולוגיות וחדשנות
 • תכנון ועיצוב מערכות מידע
 • ניהול פיננסי בגופים עסקיים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת רמת גן מציעה שלל תכניות לימודים של האוניברסיטה הפתוחה שמתקיימים בתנאים של לימוד פרונטלי מוגבר בקמפוס המכללה. הסטודנטים יכולים לבחור בין שלל תכניות לתואר ראשון ואף לשלב בין מסלולים שונים. כמו כן, הם יכולים להמשיך גם לתואר שני במנהל עסקים או לבחור בתכניות לימודי תעודה מגוונות שהמכללה מפעילה.


בין המסלולים לתואר הראשון שניתן ללמוד במכללה, נכללים לימודי הנדסת תוכנה, לימודי מדעי המחשב, לימודי ניהול לתואר ראשון, לימודי חשבונאות, לימודי כלכלה, לימודי מדעי החיים, לימודי מדעים, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי מדעי הקוגניציה, לימודי יחסים בין לאומיים ועוד מבחר מסלולים בתחומים מבוקשים.


תנאי קבלה


משום שמכללת רמת גן פועלת מטעם האוניברסיטה הפתוחה, היא אינה דורשת מן המועמדים ללימודים להציג תעודת בגרות מלאה או ציון בפסיכומטרי. המועמדים נדרשים להוכיח את היכולות הלימודיות שלהם במהלך הלימודים עצמם ולא נדרשים להוכיח הישגים לימודיים קודמים כדי להתקבל. כך יכולים מועמדים משלל אוכלוסיות ורקעים קודמים להתקבל ללימודים האקדמיים במכללה.


תעודה


סטודנטים אשר משלימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית זו ועומדים בכל חובותיהם זכאים לקבל תואר ראשון B.Sc. בהנדסת תעשייה וניהול.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת רמת גן

כלים שיעזרו לך לבחור