לימודי הנדסת תוכנה במכללת רמת גן

שירות אישי - צור קשר

מכללת רמת גן

לימודי הנדסת תוכנה B.Sc. במכללת רמת גן


משתלבים בזירת ההייטק השוקקת


לב ליבה של תעשיית ההייטק מתבסס על תחום הנדסת התוכנה. מפיתוח אפליקציות חדשניות לטלפונים החכמים שלנו, ועד למערכות מתקדמות לניתוח של כמויות אדירות של נתונים עסקיים, תוכנה היא הבסיס להתקדמות התעשייה, לפתרון של בעיות טכנולוגיות ולייעול של תהליכים. מהנדסי תוכנה נדרשים להיות בעלי מיומנויות רבות ושונות, עליהם להבין באופן התכנון, ההקמה, העיצוב והתחזוקה של פרויקטים המבוססים תוכנה ולשם כך הם נדרשים לשלוט במיומנויות התכנות, במדעי המחשב, בפיזיקה, במתמטיקה ובמדעים נוספים. הטכנולוגיה הולכת וצומחת בקצב מסחרר וכך תחום הנדסת התוכנה מתפתח גם הוא באופן דינמי ודורש התעדכנות ולמידה מתמדת כדי להישאר רלבנטיים בתעשייה התחרותית.


המעוניינים לקבל כלים מתקדמים הנחוצים להשתלבות בתעשיית ההייטק של היום יכולים ללמוד בתכנית ללימודי הנדסת תוכנה שמתקיימת במכללת רמת גן. המכללה מהווה מרכז לימוד של האוניברסיטה הפתוחה וכך התכנית מתאפיינת בגמישות רבה וביכולת להתאים את הלימוד לעבודה. לימודי הנדסת תוכנה מקנים מגוון של כלים מרכזיים לפיתוח של קריירה בתחומי התכנות והמחשבים, כאשר בפני בוגרי הלימודים נפתחות שלל דלתות להשתלבות בתעשייה בארגונים בארץ ובעולם.

 


תכנית הלימודים


במהלך לימודי הנדסת תוכנה נלמדים מגוון של נושאים, בהם מערכות מידע, בסיסי נתונים, אלגוריתמים, רשתות תקשורת ואבטחת מערכות תוכנה. כמו כן, הם רוכשים ידע וכלים בפיזיקה ובמתמטיקה וכן בשפות תכנות שונות כגון שפת JAVA ושפת פרולוג. דרך הכלים הנלמדים הם דנים בפיתוח ובתכנון של מערכות בסיסי נתונים, מערכות לכריית מידע, בינה מלאכותית ויישומים מתקדמים רבים נוספים אשר משולבים בתעשיית ההייטק של היום.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית לימודי הנדסת תוכנה הוא כארבע שנים, כאשר בהתאם למתכונת הלימודים של האוניברסיטה הפתוחה הסטודנטים יכולים לפרוש את היקף וקצב הלימודים בהתאם לצורכיהם ובאפשרותם לפרוש את הלימודים על פני יותר מארבע שנים. מערכת השעות בתכנית היא גמישה במיוחד וכוללת שיעורי בוקר, שיעורים בערב ובימי שישי. התכנית כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, סדנאות שונות בתחומי התוכנה וכן פרויקט מסכם, אותו מבצעים הסטודנטים במהלך השנה האחרונה ללימודיהם. הפרויקט מאפשר לבחון בעיות מן התעשייה בתחום התוכנה ולהציע להם פתרונות מתקדמים לפי הכלים שנרכשים במהלך התואר.


המכללה מציעה לתלמידיה כלים להעלאת ההישגים בלימודיהם ולקיצור משך הלימוד, וזאת באמצעות הפעלת צוות יועצים וקיום "תכנית המקפצה". היועצים האקדמיים נמצאים לרשותם של הסטודנטים מראשית התואר, מסייעים להם בבחירת הקורסים והמסלולים ובתכנון לוחות הזמנים ומערכת השעות, במטרה להקל על הסטודנטים ולסייע להם לבנות את המערכת המותאמת ביותר לצורכיהם.


תכנית המקפצה שמפעילה המכללה כוללת תגבורים מגוונים כגון שיעורי עזר, מכינות ומרתוני למידה שמתקיימים לקראת תקופת הבחינות. זאת במטרה להתמודד עם קשיים שעולים במהלך הלימודי ולחסוך בצורך במעבר קורסים חוזרים.


נושאי הלימוד


לימודי הנדסת תוכנה כוללים מגוון רחב של נושאים, בהם גם:

 

 • חשבון אינפיניטסימלי
 • בניית מודלים וניתוחם
 • אבטחת מערכות תוכנה
 • אלגוריתמים ומבני נתונים
 • רשתות תקשורת מחשבים
 • אוטומטים ושפות פורמליות
 • תורת החישוביות והסיבוכיות
 • מימוש למערכות בסיסי נתונים
 • אימות ממוחשב של תוכנה וחומרה    
 • ארגון המחשב
 • בדיקות תוכנה
 • מערכות הפעלה
 • חישוביות ביולוגית
 • ניהול מיזמי תוכנה
 • תכנות בשפת JAVA
 • תכנות מונחה עצמים
 • פיתוח מערכות מידע    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת רמת גן מאפשרת לסטודנטים ללמוד לתארים של האוניברסיטה הפתוחה, באופן המאפשר להם לשלב לימודים ועבודה, כל זאת תוך תמיכה ולימודים פרונטליים. מתקיימות בה שלל תכניות לתואר הראשון, כגון לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי מדעי המחשב, לימודי חשבונאות, לימודי כלכלה, לימודי מדעי המדינה, תואר ראשון בניהול ועוד שלל תכניות. כמו כן מתקיימת תכנית לתואר שני במנהל עסקים, ומרכז ללימודים חוץ אקדמיים בו מתקיימים קורסים רבים בתחומים מבוקשים. הקורסים מוצעים בענפים כגון ניהול, עיצוב, חשבונאות ושיווק והם מקנים מיומנויות לצורך פיתוח מקצועי או מעבר הסבה מקצועית לתחום חדש.


תנאי קבלה


כמוסד שפועל מטעם האוניברסיטה הפתוחה, ללימודי הנדסת תוכנה במכללת רמת גן יכולים להתקבל מועמדים גם ללא תעודת בגרות מלאה וללא ציון בפסיכומטרי. באופן זה הלימודים פתוחים למגוון רחב של אוכלוסיות כגון חיילים משוחררים, אנשים עובדים, תלמידי תיכון, הורים, מבוגרים ועוד שלל אוכלוסיות.


תעודה


סטודנטים שמשלימים את הלימודים בתכנית בהצלחה ועומדים בכל חובותיהם זכאים לקבל תואר ראשון בהנדסת תוכנה B.Sc.

למידע נוסף לחצו: מכללת רמת גן
ssssssssss

מתוך פורום מכללת רמת גן

תואר בשנתיים במדעי ההתנהגות
כפר קרע אלערק
1 תגובות
תנאי קבלה למדעי התנהגות ופסיכולוגיה
נירמין
1 תגובות
מעבר בין מוסדות לימודי מדעי המחשב
גלעד
1 תגובות
לימודי הנדסת תעונ ומערכות מידע
רון
1 תגובות
קורס ביטוח פנסיוני במכללה
רויטל רפאל
ללא תגובה
עלות לימודי כלכלה וניהול BA
סבינה המברצומיאן
1 תגובות
כיצד נרשמים ללימודי עבודה סוציאלית
הדס
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp