הסבת אקדמאים לחינוך על יסודי במכללה האקדמית לחינוך קיי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת קיי - הסבה לעל יסודי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראה בחינוך העל יסודי במכללה האקדמית לחינוך על שם קיי


לקחת צעד קדימה בהוראה


בני נוער נמצאים בשלב מכריע של חייהם, רגע לפני ההפיכה לאזרחים בוגרים הם מעצבים את אישיותם, השקפותיהם ושאיפותיהם בשנים הקריטיות של גיל ההתבגרות. בזמן שהם מבלים בבית הספר הם רוכשים ידע ולומדים לבגרויות, אך גם נחשפים לערכים ולתפישות רבות ושונות, בעזרתם של המורים והמחנכים שלהם. לאנשי ההוראה יש תפקיד חשוב בעולמם של המתבגרים, והם צריכים לשמש להם מדריכים לחיים לצד הקניית החומר הלימודי.


המכללה האקדמית לחינוך על שם קיי מציעה לאקדמאים שמעוניינים בקריירה מלאת שליחות ללמוד במסלול הסבת אקדמאים להוראה בחינוך העל יסודי, ובה לקבל את הכלים הנדרשים כדי ללמד בני נוער במערכת החינוך העל יסודית. הכשרה זו מתקיימת במסגרת תכנית בשם "שח"ף" שפועלת במכללה, אשר דוגלת בגישה חברתית ותרבותית בהכשרתם של אקדמאים להוראה. בוגרי תכנית הסבת האקדמאים יכולים להשתלב במגוון רחב של תפקידי הוראה במערכת החינוך, בה יש היום ביקוש רב למורים איכותיים שמגיעים עם ניסיון וכלים מן התעשייה.


תכנית הלימודים


התכנית להסבת אקדמאים להוראה מכשירה את משתתפיה ללימוד מגוון של מקצועות בבית הספר העל יסודי. האקדמאים יכולים לבחור בהתמחות מתוך שלל תחומים, בהם הוראת מתמטיקה, הוראת מדעים, הוראת ספרות, הוראת מקרא, הוראת אנגלית, הוראת לשון עברית, הוראת עברית כשפה שנייה והוראה ערבית כשפת אם.


במסגרת תכנית הלימודים, הסטודנטים מעמיקים בתהליכים ובתיאוריות בעולם החינוך וההוראה ובוחנים טכניקות להוראת מקצועות ותחומי ידע שונים באופן המותאם לצורכיהם של בני נוער במערכת החינוך העל יסודית. כמו כן, הם דנים בדילמות ובאתגרים של מורים בעולם ההוראה של היום ובוחנים פתרונות פרקטיים לסוגיות טכנולוגיות, חברתיות ומקצועיות מגוונות.


מתכונת הלימוד


המכללה מציעה תכנית חד שנתית להסבת אקדמאים להוראה, למעוניינים ללמד בבית הספר העל יסודי את התחום בו התמחו בתואר הראשון. השיעורים בתכנית החד שנתית נערכים ביום שבועי מלא אחד, משעות הבוקר ועד הערב. חלק מן הקורסים מתקיימים במתכונת מתוקשבת ונלמדים מהבית דרך אתר המכללה. נוסף על השיעורים הפרונטליים, הסטודנטים לוקחים חלק בהתנסות מעשית בבתי ספר שנערכת ביומיים נוספים בשבוע לאורך כל שנת הלימודים.


יש לציין כי אקדמאים שמעוניינים ללמד תחום ששונה מזה בו התמחות בתואר הראשון, נדרשים ללמוד במסלול באורך של שנתיים, במהלכו משלימים גם קורסים בתחום ההתמחות המבוקש. גם במסלול זה, מתקיימת התנסות מקצועית בהיקף של יומיים שבועיים. השיעורים העיוניים מתקיימים ביומיים או ביום שבועי אחר במהלך השבוע.


נוסף על כך, המכללה מציעה תכנית ייעודית למהנדסים, שמעוניינים לעבור הסבה לעולם ההוראה. התכנית זו מקבלים תעודת הוראת מתמטיקה, הוראת פיזיקה או תעודה משולבת להוראת פיזיקה ומתמטיקה. מי שאין ברשותם ידע מספיק במתמטיקה נדרשים להשלמות.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים במסגרת תכנית זו:

 

  • למידה וחשיבה
  • שפות למידה
  • עולמם של מתבגרים
  • סביבות למידה
  • זהות תרבותית אישית
  • קהילות למידה
  • הכלה ושילוב בכיתות רגילות
  • בני נוער בסיכון   
  • הוראת מקצועות הומניסטיים   
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת תכנית שח"ף להסבת אקדמאים להוראה במכללת קיי, ניתן ללמוד במסלולי הסבה נוספים בהם הסבת אקדמאים להוראת בחינוך לגיל הרך, הסבת אקדמאים להוראה בבית הספר היסודי והסבת אקדמאים להוראה בחינוך המיוחד. כמו כן, פועלות תכניות ייעודיות להכשרת אקדמאים להוראת אמנות ולהכשרת אקדמאים להוראת חינוך גופני.


מוסד הלימוד מציע תכניות נוספות, בהן לימודי חינוך לתואר ראשון, מכינות קדם אקדמית לחינוך, תואר שני בחינוך במסלולים שונים, תכניות הרחבת הסמכה למורים וכן מסלולי לימודי תעודה אשר מאפשרים למורים להרחיב את מיומנויות ההוראה שלהם.


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודים בתכנית זו על המועמדים להציג תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים של לפחות 75. בוגרי תואר ראשון במקצועות ההנדסה, המתמטיקה והמדעים נדרשים לציון של לפחות 70 בלימודיהם כדי להתקבל. מי שמעוניינים ללמוד בהתמחות הוראת אנגלית או בהתמחות בהוראת ערבית צריכים לעבור גם בחינת ידע פנימית, אשר מתקיימת לאחר הקבלה לתכנית הסבת האקדמאים.


תעודה


תעודת הוראה לבית הספר העל יסודי (שמותאמת לתחום ההתמחות) מוענקת לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את הלימודים בתכנית, על ידי המכללה האקדמית לחינוך על שם קיי. את רישיון ההוראה מקבלים מעת משרד החינוך לאחר השלמת שנת הסטאז' בהוראה ומעבר חובות נוספים לפי דרישות המשרד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת קיי - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp