תכנית נתיבים במכללה האקדמית לחינוך קיי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת קיי - תכנית נתיבים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תכנית נתיבים למנהיגות חברתית וסביבתית בנגב במכללה האקדמית לחינוך על שם קיי - לבני החברה הבדואית

 

צעירים וצעירות מהחברה הערבית והבדואית שברצונם להוביל שינוי חברתי, סביבתי וחינוכי יכולים לקחת חלק בתכנית "נתיבים" המתקיימת במכללה האקדמית לחינוך על שם קיי. במסלול זה יכולים הסטודנטים לקבל הכשרה כמורים לגיאוגרפיה או עברית ובמקביל לרכוש סל נרחב של כלים לקידום יוזמות במערכת ההוראה הלא פורמלית ובחינוך הדמוקרטי.


במסלול זה מושם דגש על פיתוח מנהיגות חינוכית ועל היכרות עם סוגיות סביבתיות וחברתיות הנוגעות לאזור הנגב. הסטודנטים לומדים דרך התנסות ליד הבית, ומשלבים פעילויות, סיורים וטיולים לצד ההוראה בקמפוס המכללה.

 

תכנית הלימודים


בתכנית "נתיבים" למנהיגות חברתית וסביבתית הסטודנטים משלבים בין הכשרה כמורים לבין כלים חברתיים וכלים בחינוך דמוקרטי וחינוך לא פורמלי. הדגש בתכנית זו הוא על היכרות עם סוגיות חברתיות וסביבתיות בנגב. כמו כן, מושם דגש על פדגוגיה דמוקרטית והיכרות עם מגוון סוגיות הרלוונטיות למחשבת החינוך הדמוקרטי.


הסטודנטים בתכנית זו מתמקדים בהוראה בבתי ספר על יסודיים, הם יכולים להתמחות בהוראת גיאוגרפיה או בהוראת השפה העברית. בתכנית משולבת גם הכשרה לחינוך הבלתי פורמלי והסטודנטים רוכשים ידע וכלים לפיתוח והובלה של מיזמים חינוכיים בארגונים ומסגרות בקהילה.


מתכונת הלימוד


אורך הלימודים בתכנית זו הוא ארבע שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים ובמקביל בפעילויות שונות ולמידה התנסותית, כדי לסייע להם בפיתוח סל הכלים הנדרש להובלת שינוי חברתי וסביבתי במערכת.


הם לוקחים חלק בהתנסות מעשית המהווה חלק מהלימודים האקדמיים, שבמסגרתה הם משתלבים בבתי ספר ומתרגלים את כישורי ההוראה בליווי ובהדרכה של מדריכים ושל הסגל. כמו כן, הם משתתפים בפעילות חברתית ברשויות מקומיות, מתנ"סים וארגונים חברתיים, וכן בטיולים וסיורים לימודיים כדי להיחשף לתהליכים חברתיים המתרחשים בשטח ולצבור ניסיון פרקטי לקראת השתלבותם כאנשי הוראה.

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית על שם קיי היא מכללה לחינוך שבה ניתן לקחת חלק במגוון מסלולים לתואר ראשון ולתואר שני, וכן בהסבות אקדמאים להוראה ומסלולים לפיתוח ולהעשרת מורים.


בין התכניות הנלמדות במוסד זה נכללות תכניות הכשרה לקבוצות גיל שונות, כגון הגיל הרך, בתי ספר יסודיים ובתי ספר על יסודיים. במסגרת ההוראה לעל יסודי ניתן לבחור התמחויות שונות המותאמות למקצועות שאותן לומדים היום בחטיבות ביניים ותיכונים, כגון ספרות, אנגלית, מתמטיקה, מדעים, לשון ועוד. כמו כן מתקיימות תכניות הכשרה לחינוך מיוחד, גופני ואמנות במסלולים רב גיליים.


במכללה פועלת גם תכנית "שבילים" לחינוך, חברה וסביבה, שבה מתחים בהוראת גיאוגרפיה או היסטוריה לחינוך על יסודי ומקבלים גם תעודת עובדי חינוך בקידום נוער או נוער וקהילה. בתכנית זו משולבת למידה סביבתית מבוססת מקום הכוללת התנסות בקידום אזרחות פעילה בבתי ספר, וכן למידה מבוססת פרויקטים הכוללת התנסות בקידום חדשנות חינוכית וצבירה של ניסיון פרקטי.

 

קהל יעד


תכנית "נתיבים" מיועדת לצעירים ולצעירות בין הגילים 18 - 24 מהחברה הבדואית והערבית, אשר מעוניינים להשתלב כמורים לגיאוגרפיה ומנהיגים סביבתיים במערכת החינוך הלא פורמלית, ולקדם יוזמות חינוכיות במגוון של מסגרות.


מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת הפרטים המדויקים והמלאים אודות תנאי הקבלה למסלול.

 

תעודה


בסיום התכנית סטודנטים העומדים בהצלחה בכל הדרישות מקבלים ארבע תעודות. הם זכאים לתואר ראשון B.Ed בחינוך, לתעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים בגיאוגרפיה או בעברית, לתעודת "עובד חינוך" ולתעודה מטעם המכון הדמוקרטי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת קיי - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp