הסבת אקדמאים לחינוך יסודי במכללה האקדמית קיי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על קיי - הסבה לחינוך יסודי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראה בבית הספר היסודי במכללה האקדמית לחינוך קיי


ללמד מכל הנשמה


השיעורים שנלמדים בבית הספר היסודי אמנם מקנים ידע לתלמידים, אך יש להם מטרות נוספות ובראשן פיתוח של מיומנויות להמשך החיים. המורים שניצבים בפני הכיתה בחינוך היסודי הם באש ובראשונה מורי דרך לילדים הצעירים, שבכוחם לחשוף אותם לסוגיות חברתיות, תרבותיות ולימודיות מגוונות.


במכללה האקדמית לחינוך קיי פועלת תכנית הסבת אקדמאים לחינוך בבית הספר היסודי, זו מתקיימת כמסלול בתכנית שח"ף - שיתוף חינוכי פעיל, להכשרת אקדמאים להוראה. תכנית הסבת האקדמאים שמה דגש על גישה תרבותית וחברתית בהוראה והיא מקנה כלים הוליסטיים למורים לעתיד ומאפשרת להם לעשות את המעבר מענפי דעת שונים לתחום החינוך.


תכנית הלימודים


התכנית להכשרת אקדמאים להוראה מציעה למשתתפיה לקבל את כל הכלים הנחוצים למורים בבית הספר היסודי. היא מאפשרת בחירה מבין מספר מקצועות התמחות בהוראה, בהם הוראת מדעים, הוראת לשון עברית, הוראת מתמטיקה, הוראת ספרות והוראת ערבית כשפת אם.


במסגרת התכנית, הסטודנטים בוחנים היבטים רבים ומגוונים של עבודת ההוראה, לרבות תהליכי התפתחות אישית ולימודית של תלמידים צעירים ואופן בנית סביבת לימוד יעילה ואיכותית בכיתה. הם גם מקבלים כלים שבאמצעותם הם יכולים לתרגם את הידע שצברו בתחום הדעת שלהם לשיעורים משמעותיים בכיתות הלימוד.


מתכונת הלימוד


הסבת האקדמאים מתקיימת במסלול דו שנתי, שבו נערכים שיעורים ביומיים במהלך השבוע, משעות הבוקר ועד הערב. בשנה השנייה מתקיימים שיעורים ביום אחד בלבד במהלך השבוע. המשתתפים גם לוקחים חלק בהתנסות מעשית בבתי ספר יסודיים, התנסות זו מתקיימים ביומיים נוספים במהלך השבוע וכוללת מפגשים עם אנשי הסגל וליווי של מרצי התכנית.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים בתכנית זו נכללים:

 

  • זהות תרבותית אישית
  • השפה החזותית ללמידה
  • סביבות למידה בבית הספר
  • התפתחות חשיבה מתמטית
  • הכלה ושילוב בכיתות רגילות     
  • אופנויות למידה
  • תהליכי אוריינות
  • עולמם של ילדים
  • בניית קהילת למידה    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת תכנית שח"ף להכשרת אקדמאים, ניתן ללמוד בעוד מסלולי לימוד. אלה כוללים הסבת אקדמאים להוראה בחינוך לגיל הרך, הסבת אקדמאים לחינוך בבית הספר העל יסודי והסבת אקדמאים להוראה בחינוך המיוחד. נוסף על כך, פועלות במכללה תכניות ייעודיות להכשרת אקדמאים להוראת חינוך גופני ולהסבת אקדמאים להוראת אמנות.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים של לפחות 75 ובענפי ההנדסה, המדעים והמתמטיקה, ציון ממוצע של 70 ומעלה. כמו כן, למעוניינים ללמוד בהתמחויות באנגלית או בערבית יש צורך לעבור בחינת ידע בשפה אחרי הקבלה לתכנית. כל המועמדים עוברים עם ראיון אישי.


תעודה


לסטודנטים שעומדים בכל הדרישות בתכנית בהצלחה ניתנת תעודת הוראה לבית הספר היסודי (בהתאם להתמחות הנבחרת) על ידי המכללה האקדמית קיי. רישיון ההוראה ניתן לבוגרים שמשלימים את שנת הסטאז' בהוראה ועומדים בכל חובות משרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת קיי - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp