הסבת הנדסאים להוראה במכללה האקדמית לחינוך קיי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת קיי - הסבת הנדסאים להוראה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הכשרת הנדסאים להוראה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

 

הנדסאים המעוניינים לעבור שינוי מקצועי ולהשתלב בתחום החינוך יכולים ללמוד בתכנית להכשרת הנדסאים להוראה המתקיימת במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי. תכנית זו היא פרי שיתוף פעולה בין המכללה לבין משרד החינוך.


מטרתה של התכנית להסבת הנדסאים להוראה היא חיזוק כוח ההוראה במקצועות החינוך הטכנולוגי. היא מיועדת להנדסאים ולמהנדסים במקצועות מכונות רכב - תחבורה חכמה, חשמל ואלקטרוניקה, שלהם חמש שנות וותק מקצועי. המסלול מתאים למי שמעוניינים בקריירה מלאת שליחות בתחום ההוראה, ובו ניתן לרכוש את הכלים לקידום החינוך הטכנולוגי בישראל.

 

 

מה לומדים?


משתתפים בתכנית הסבת האקדמאים רוכשים את הידע והכלים הנדרשים להוראת תחום ההתמחות שלהם בבתי הספר. התכנית מחולקת לשלושה תחומים:

 

  • נושאי חובה אשר נדרשים ממורים בישראל לצורך קבלת תעודת הוראה
  • קורסים בתחום ההוראה הטכנולוגית, שבהם מתמקדים בתחום הידע הקודם שעמו מגיעים המשתתפים
  • התנסות מעשית שבה משתלבים בבתי ספר שבהם מלמדים לימודים טכנולוגיים. הסטודנטים מתרגלים בפועל תהליכי הוראה וניהול כיתה, כאשר לכל אחד מהם מוצמד מורה מאמן ומדריך פדגוגי מטעם מוסד הלימוד.

 

כמה זמן לומדים?


היקפה של התכנית להסבת הנדסאים להוראה הוא 4 סמסטרים, הנלמדים ברצף, כולל שני סמסטרים בקיץ. הלימודים מרוכזים ביום שבועי אחד, וכן מתקיים יום התנסות מעשית בסמסטר השני והשלישי. הלימודים מתקיימים בקמפוס המכללה לחינוך קיי שבבאר שבע, ההתנסות המעשית נערכת בבתי ספר, בשאיפה למוסדות הממוקמים בסמוך למקום מגוריהם של הסטודנטים.

 

מלגות


סטודנטים בתכנית ההסבה יכולים לקבל מענה מותנה בכל שנת לימודים, לצורך השתתפות במימון שכר הלימוד. כמו כן ניתן להיעזר במלגת מפעל הפיס בתמורה לביצוע פעילות התנדבותית חברתית בהיקף של 40 שעות בהתאם לתנאים של מפעל הפיס, את המלגה ניתן לקבל בשנה א' ובשנה ב' בכפוף לקיומה של התכנית באותה שנת לימוד.

 

על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית ע"ש קיי מתקיימות תכניות נוספות להסבת אקדמאים להוראה. בין היתר פועלת תכנית "תמורות" להסבת אקדמאים שבה מתמקדים בלמידה מבוססת מקום, זוהי תכנית המיועדת לאקדמאים תושבי הנגב, בתכנית זו מקדמים ערכי אקטיביזם ומעורבות קהילתית ובה מקבלים תעודת הוראה לעל יסודי או ליסודי. נוסף על כך פועלת תכנית שח"ף להכשרה להוראה שבה מקבלים תעודת הוראה וכן תעודת למידה חברתית רגשית. ניתן לבחור מסלול חינוך לגיל הרך, חינוך מיוחד, יסודי או על יסודי.


במוסד הלימוד נערכים מסלולים רבים נוספים לתואר ראשון, תואר שני ולימודי המשך לאנשי הוראה. סטודנטים יכולים להתמחות במגוון שכבות גיל, מהגיל הרך ועד על יסודי, וכן לבחור במגוון מקצועות התמחות הנלמדים כיום בבתי הספר. קיימת גם תכנית לסטודנטים מצטיינים.

 

מהם תנאי הקבלה?


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים אשר עומדים בדרישות הבאות:

 

  • תעודת בגרות מלאה
  • דיפלומת הנדסאי
  • גיליון ציונים
  • המקצועות: חשמל, אלקטרוניקה, תחבורה חכמה
  • ניסיון של לפחות חמש שנים בתחום המקצועי


כל המועמדים נדרשים לשלוח קורות חיים ותעודות רלוונטיות. כמו כן, יש צורך לעבור וועדת קבלה, שבה בוחנים מרכיבים כגון מוטיבציה חינוכית, פניות לתכנית, נכונות להשתלב בבתי ספר על יסודיים ולהגשים עצמם בתחום החינוך.

 

איזו תעודה מקבלים?


בסיום התכנית מקבלים הסטודנטים העומדים בדרישות תעודת הוראה מטעם המכללה האקדמית ע"ש קיי.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


לאחר עמידה בכל חובותיהם וקבלת תעודת ההוראה ורישיון ההוראה, יכולים בוגרי התכנית להשתלב במערכת החינוך כמורים בהתאם להתמחות ולהסמכה שקיבלו. הם יכולים ללמד את תחום הידע שלהם בבתי ספר טכנולוגיים ובבתי ספר כלליים. במערכת החינוך ישנו היום ביקוש רב לאנשי הוראה איכותיים שיכולים לסייע לקדם את ההוראה ולתת מענה לצורכי התלמידים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת קיי - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp