הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה במכללה האקדמית אורנים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על אורנים - הסבה להוראת מתמטיקה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הכשרת אקדמאים להוראת מתמטיקה במכללה האקדמית לחינוך אורנים


איך מחשבים שליחות?


מתמטיקה ידועה כאם המדעים והחשיבות שלה היא רחבה הרבה יותר מהשיעורים בבית הספר. היא נמצאת מאחורי הפיתוחים הגדולים הבאים בעולם ההייטק, התיאוריות הכלכליות החשובות בשוק ופריצות דרך מדעיות משמעותיות. משום כך, במשרד החינוך פועלים כדי לפתח את אהבת המתמטיקה כבר מגיל צעיר.


במכללה האקדמית אורנים מודעים לחשיבות הרבה של תחום המתמטיקה וכך שואפים להעניק לאקדמאים מעולם המתמטיקה והמדעים כלים מעולם החינוך כדי לאפשר להם להשתלב כמורים למתמטיקה בבתי ספר. המסלולים להסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה מותאמים לרקע הקודם של האקדמאים ומספקים הן ידע מתמטי והם כלים פדגוגיים שחשובים למורים במערכת החינוך.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית הסבת האקדמאים יכולים לבחור בהתמחות הוראת מתמטיקה במסגרת התכנית להסבת אקדמאים לחינוך יסודי (חינוך מתמטי), הסבת אקדמאים לחינוך על יסודי או בתכנית ייעודית למצטיינים.

 

 

 • מסלול חינוך מתמטי לבית ספר יסודי: מסלול זה מאפשר לבעלי הכשרה אקדמית בתחומי המתמטיקה והמדעים לקבל את הכלים ללימוד מתמטיקה ופיתוח החשיבה המתמטית לכיתות א - ו.

 

 

 • מסלול הוראת מתמטיקה לעל יסודי: מסלול זה מכשיר מורים למתמטיקה לכיתות ז - י ומתמקד באתגרים שבהוראת התחום לבני נוער.

 

 

 • מסלול הכשרה בשיתוף קרן טראמפ: זהו מסלול לבוגרים מצטיינים של תחומי המתמטיקה, המדעים, המחשבים וההנדסה שמתמקד בהכשרה של מורים לבתי ספר על יסודיים ולהכנה לבגרות ברמת 5 יחידות.


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים בתכנית ההסבה נקבע באופן אישי עבור המשתתפים על פי הרקע הקודם וכמות ההשלמות שנדרשת מהם. לרוב ניתן לסיים את התכנית תוך שנה עד שנתיים.


מפגשים מתקיימים בדרך כלל ביומיים במהלך השבוע, בימי לימוד מלאים. כמו כן, המשתתפים לוקחים חלק בהתנסות מעשית בהוראה שמתקיימת ביומיים נוספים בשבוע. ההתנסות מתבצעת בבתי ספר ומלווה בהדרכה של סגל התכנית ושל צוות בית הספר.


נושאי הלימוד

 

 • אלגברה מודרנית
 • סטטיסטיקה
 • גיאומטריה אוקלידית
 • תורת הקבוצות
 • סדרות ומספרים מרוכבים
 • הנדסת המרחב
 • חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי
 • תורת המספרים    
 • מתמטיקה אלמנטרית מורחבת    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת אורנים מתקיימות תכניות נוספות להכשרת אקדמאים להוראה, אלה כוללות הסבה להוראה בחינוך המיוחד, הסבה להוראה בחינוך לגיל הרך, הסבה להוראת אמנות והסבה להוראה בחינוך האנתרופוסופי (חינוך וולדורף). נוסף על כך, פועלים במכללה מסלולי תואר שני M.Teach שמעניקים תעודת הוראה ותואר שני בהוראה לבית הספר העל יסודי.


תנאי קבלה


כדי להתקבל למסלולים להכשרת אקדמאים, על המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון בממוצע ציונים של לפחות 80, כאשר בוגרי לימודי מדעים יכולים להתקבל לפי ממוצע של 70 ומעלה. מתקיים גם ראיון קבלה אישי במכללה.


כדי להתקבל לתכנית טראמפ להסבה, על המועמדים להיות בוגרי לימודים בתחומים כגון מתמטיקה, פיזיקה, הנדסת חשמל, הנדסת מחשבים, הנדסת אלקטרוניקה, מדעי המחשב או הנדסת אווירונאוטיקה והם נדרשים לסיים קורסי קיץ בממוצע של לפחות 85. יש צורך לעבור ראיון אישי או קבוצתי במסגרת תנאי הקבלה.


תעודה


תודת הוראת מתמטיקה ניתנת לבוגרים שעומדים בכל החובות בתכנית מטעם המכללה האקדמית אורנים. כדי לקבל את התעודה יש צורך להשלים גם שנה של סטאז' בחינוך ולעמוד בדרישות נוספות של משרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אורנים - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת אורנים

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

עיצוב אופנה או מקצועות הטיפול?
איה
ללא תגובה
מבולבלת בבחירת תואר ראשון
פז
1 תגובות
צומת דרכים בעניין לימודים
tshr
1 תגובות
לימודי תרבות וניהול בארץ
חאפד עטאללה
1 תגובות
כיוון לתואר ראשון
שחר
1 תגובות
כלכלה או מנהל עסקים מה כדאי
יאיר
1 תגובות
לימודי תואר שני בתקשוב למורים
עדלה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp