לימודי הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך במכללת אורנים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אורנים - הסבה לחינוך לגיל הרך.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך במכללה האקדמית לחינוך אורנים


לומדים כדי להשפיע


תחום החינוך הוא מאתגר מאוד, המורים צריכים לא רק לספק ידע לתלמידים שלהם אלא גם לסייע להם לגבש לעצמם מערכת שלמה של כישורים וערכים. ההיבט הזה מתחדד כשמדובר בחינוך לגיל הרך. הצוות החינוכי בגן הוא בין הגורמים המשפיעים על פעוטות וילדים צעירים, שכן אלה בדיוק הגילאים בהם מתעצבים היחס לעצמי, לסביבה ולחברה.


מכללת אורנים מאפשרת לבעלי תואר אקדמי שמעוניינים לעבור לתחום החינוך ללמוד במסלול הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך. התכנית מקנה כלים חשובים לגננות ומאפשרת להשתלב במסגרת חינוך לגילאים צעירים, מגיל לידה ועד שש שנים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול הסבת האקדמאים מתחילים ומתוודעים לתיאוריות מגוונות בתחום החינוך ובוחנים היבטים פסיכולוגיים, חברתיים ופילוסופיים בהוראה. בהמשך הם מקבלים כלים חשובים להוראה לגיל הרך ולהעברת העברת נושאים כאמנות, מוזיקה, חגים וטבע לילדים. כמו כן, הם לומדים כיצד לקדם את הכישורים של ילדים בגילאים מוקדמים ובוחנים שיטות לבניית סביבה לימודית מאתגרת ומשולבת טכנולוגיה בגני הילדים.


מתכונת הלימוד


תכנית הסבת האקדמאים להוראה מורכבת באופן אישי לכל אחד ממשתתפיה, לפי הלימודים הקודמים שלהם. ניתן לפרוש את המסלול על פני שנה או שנתיים. ברוב המקרים הקורסים מתקיימים בשלושה ימים בשבוע, בשעות הבוקר ואחר הצהריים, אך יש אפשרות לחלק את שעות הלימוד כדי להתאים לעבודה ולצורכים האישיים.


המשתתפים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה, בסדנאות, בסיורים לימודיים ובאימוני הוראה מעשיים שמאפשרים להם להכיר מקרוב את ההתנהלות במוסדות חינוך לגיל הרך. בסיום המסלול הם צריכים גם לבצע סטאז' מעשי בהוראה בגני ילדים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנידונים לאורך התכנית:

 

 • בניית סביבה לימודית
 • ספרות ילדים
 • למידה, ויסות וקוגניציה
 • אמנות בגני ילדים
 • ניהול מסגרות חינוכיות
 • התפתחות השפה
 • הערכה חינוכית לגיל הרך
 • מושגי יסוד במדעים
 • גני ילדים כסביבה מתווכת
 • מתמטיקה לגיל הרך
 • פיתוח חשיבה בסביבה טכנולוגית
 • פסיכולוגיה בגיל הרך    
 • מעורבות חינוכית בילדות המוקדמת    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת אורנים אפשר ללמוד במבחר מסלולי הסבת אקדמאים, בהם הסבת אקדמאים לחינוך מיוחד, הסבת אקדמאים לחינוך אנתרופוסופי, הסבת אקדמאים להוראת האמנות והסבת לחינוך היסודי או העל יסודי שמאפשרים לקבל תעודת הוראה בהתמחויות שונות, כגון הוראת מתמטיקה, הוראת ספרות, הוראת אנגלית והוראת לשון עברית. במכללה מתקיימות גם תכניות מגוונות לתואר שני בחינוך וכן תכניות לימודי תעודה למורים, שמיועדות לאנשי הוראה שברצונם לשכלל את סל המיומנויות שברשותם.


תנאי קבלה


לתכנית יכולים להתקבל בוגרי תואר ראשון בכל התחומים אשר ממוצע הציונים שלהם הוא לפחות 80, בוגרי לימודי שירותי אנוש או תכניות לימודים רב תחומיים נדרשים לממוצע של 90 ומעלה. בוגרי לימודי מדעים יכולים להתקבל לפי ממוצע של 70 לפחות. כל המועמדים מוזמנים גם לראיון אישי לקביעת מידת ההתאמה שלהם לתכנית.


תעודה


למסיימים בהצלחה את התכנית מוענקת תעודת הוראה לגיל הרך מטעם המכללה האקדמית לחינוך אורנים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אורנים - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת אורנים

פורום ייעוץ לימודים

מה ללמוד לתואר ראשון
שרון כתר
1 תגובות
ותק כמנהל יכול לעזור לי להתקבל לתואר שני בניהול לוגיסטיקה למנהלים?
גלעד שממה
1 תגובות
ייעוץ מסטודנטים לגבי בחירת מכללה
בראא הג'אי
1 תגובות
תוכניות לימוד לתואר שני בשנה
אודליה
1 תגובות
תואר בגיאוגרפיה או גאולוגיה - איך הלימודים נראים
דרומי
1 תגובות
בחירת תואר נוסף
מתן מור
1 תגובות
מעבר מסיעוד שנה ג לרפואה
חמדאן מחאגנה
1 תגובות
לכניסה לפורום

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp