קורס הוראת מחוננים באוניברסיטת בן-גוריון - לימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בן-גוריון חוץ - קורס הוראת מחוננים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הוראת תלמידים מחוננים ומצטיינים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב - לימודי חוץ

 

חינוך למצוינות

 

תלמידים רבים יושבים בכיתה משועממים, עצבניים ולא מרוכזים. הרבה מהם מזוהים כתלמידים עם בעיות קשב וריכוז, אך לא תמיד זו הדרך הנכונה. למעשה, הרבה מאוד תלמידים הם מחוננים ובעלי אינטליגנציה גבוהה בהרבה מאשר חבריהם לספסל הלימודים, שהחומר הנלמד בכיתה קל להם מדי ואין להם אפשרות לתעל את החכמה שלהם למקומות הנכונים. כדי לאתר את אותם התלמידים, כדי לעודד אותם למצוינות ולהתאים להם את חומר הלימודים כדי שימשיכו להתפתח, יש צורך במורים ובאנשי חינוך עם ההכשרה הנכונה.

 

קורס הוראת תלמידים מחוננים ומצטיינים הוא תוצר של מדיניות מערכת החינוך בישראל אשר באה לקדם את אוכלוסיית התלמידים המצטיינים, לטפח אותם ולעודד אותם להצלחה. משרד החינוך קבע כי בעתיד הקרוב מי שילמד תלמידים מחוננים ומצטיינים יהיו מורים אשר קיבלו הכשרה ראויה בתחום זה. הקורס מיועד למחנכים, ליועצים, למנהלים, למורים מקצועיים ולרכזי תכניות העשרה הרוצים לקבל את הכלים הנדרשים ללמד ולחנך את התלמידים המחוננים.

 

 

תכנית לימודים

 

קורס הוראת מחוננים באוניברסיטת בן-גוריון מכשיר את הסטודנטים לעבוד עם תלמידים מחוננים במסגרות החינוך הפורמאלי ובמסגרות החינוך המותאמות למצטיינים. משתתפי הקורס לומדים על הצרכים השונים של אוכלוסיית התלמידים המחוננים והם מקבלים את הכלים הפדגוגיים והחינוכיים לפיתוח תכניות המותאמות לצרכים ולדרישות שלהם.

 

תכנית הלימודים מפתחת את המודעות והמחויבות של הסטודנטים אשר עוסקים בחינוך תלמידים מחוננים ומצטיינים והיא מעמיקה את הידע שלהם על פיתוח המיומנויות הנדרשות לכך. נוסף על כך, הסטודנטים לומדים לגבש דפוסי חינוך הוראה וליישמם הלכה למעשה.

 

מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימוד היא דו־שנתית והיקף הלימודים הוא כ - 240 שעות אקדמיות. המפגשים נערכים אחת לשבוע בשעות הערב.

 

נושאי הלימוד

 

  • מחוננים ויצירתיות
  • תפיסות של מצוינות ומחוננות
  • טיפוח אינטליגנציה
  • פיתוח תכניות לימודים למחוננים
  • פיתוח כלים דידקטיים
  • היבטים חברתיים בקרב מחוננים
  • דרכים לטיפוח חשיבה    
  • היבטים קוגניטיביים ורגשיים של מחוננים ומצטיינים    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המחלקה לחינוך של אוניברסיטת בן גוריון מרכזת סטודנטים, מרצים וחוקרים השואפים למצוינות מחקרית ולראייה ביקורתית ורב־תחומית של דיסציפלינת החינוך. המחלקה מעודדת את הסטודנטים לפתח ולקדם תיאוריות חינוכיות וליישמן הלכה למעשה. האוניברסיטה מציעה מגוון מסלולי לימוד בחינוך לתואר ראשון ולתארים מתקדמים, וכן היא מאפשרת ללמוד קורסים לפיתוח מקצועי כמו קורס יועצים חינוכיים, קורס הערכה ומדידה, קורס מורים חונכים וקורס הכשרת מנהלים לבתי ספר.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס הוראת מחוננים צריכים להיות בעלי ותק בהוראה של שנתיים לכל הפחות, ועליהם להגיש המלצה של מפקח או של מנהל בית ספר. הקבלה ללימודים מותנית בריאיון אישי.

 

תעודה

 

משתתפי הקורס אשר נוכחים בכל השיעורים ומגישים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תעודת גמר של התכנית להתמקצעות בהוראת תלמידים מחוננים ומצטיינים, מטעם האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך ואוניברסיטת בן גוריון בנגב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן גוריון - לימודי תעודה | יחידה ללימודי חוץ | השתלמויות

עוד מסלולי לימוד - לימודי חוץ - אוניברסיטת בן-גוריון
פורום לימודי חינוך
קבלה לאבחון דידקטי במכללת אשקלון
ירדן ונטורה
ללא תגובה
הכרה בתואר שני מאוניברסיטת דרבי בבריטניה
סלי מנור פרנקו
3 תגובות
מסלול מקוצר לעובדי הוראה ללימודי תואר ראשון בהוראה
שירה ב
1 תגובות
היכן ניתן ללמוד מסלול מאבחנת דידקטית?
עדי יצחק
1 תגובות
היכן אפשר לעשות תואר בייעוץ חינוכי?
רים
1 תגובות
ייעוץ והכוונה ללימוד ניתוח התנהגות
ענבר שרעבי
1 תגובות
מסלול מקוצר לחינוך גיל הרך לסטודנטית לחינוך מיוחד
שירונת
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp