קורס דירקטורים באוניברסיטת בן-גוריון - לימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס ניהול?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בן-גוריון חוץ - קורס דירקטורים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת דירקטורים ונושאי משרה בכירה במרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ באוניברסיטת בן-גוריון


להוביל באחריות את החברה


במרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ניתן ללמוד בקורס להכשרת דירקטורים ונושאי משרה בכירה, מסלול זה מתאים לבכירים בארגונים שמיועדים להתקדם לתפקידים בדירקטוריון החברה. תכנית זו מעניקה למשתתפיה שלל כלים פיננסיים ומשפטיים הנחוצים לדירקטורים בעת מילוי תפקידם. התכנית מאפשרת למשתתפיה ללמוד מניסיונם של דירקטורים מנוסים וכך להגיע מוכנים יותר אל התפקיד ואל האחריות הרבה שהוא כולל.


תכנית הלימודים


משתתפים בהכשרה מקצועית זו לומדים בהרחבה על מגוון המושגים והכלים שנחוצים לנושאי משרה בכירה תוך היכרות עם תחומי האחריות של דירקטורים מבחינה משפטית וכלכלית. הם בוחנים את סוגי התאגידים במשק הישראלי ולומדים על מבנה ההון של חברות אלה ועל התהליכים הפיננסיים המתחוללים בהן.


בהמשך הם מתעמקים במושגים פיננסיים וחשבונאיים החשובים לדירקטורים ולומדים על תהליכי הקריאה של דוחות כספיים ועל תהליכי ההקצאה וההעברה של מניות וכן על תהליכי הפיקוח הפיננסי על פעילותן של אותן חברות. הם דנים גם בסוגיות של ניהול תקציבים ותזרימי מזומנים של חברות. נוסף על כך, הם עוסקים בפן המשפטי שנוגע לתפקידי הדירקטוריון ובוחנים את תהליכי הביקורת הפנימית שנדרשים בחברות תוך היכרות עם החקיקה העדכנית שנוגעת לאחריותם של דירקטורים.

 


מתכונת הלימוד


הקורס להכשרת דירקטורים כולל כ - 56 שעות לימוד אקדמיות אשר מחולקות ל - 14 מפגשים. השיעורים נערכים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים והערב. התכנית משלבת בין הרצאות פרונטליות לבין דיונים כיתתיים, סימולציות וניתוחי אירועים שבהם ניתן לבחון מקרוב מקרי בוחן מהעולם העסקי וכך לתרגל כלים החשובים לדירקטורים במסגרת ביצוע תפקידם.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך קורס דירקטורים כוללים בין היתר את התחומים הבאים:

 

 • סמכויות הדירקטוריון
 • התגוננות נושאי משרה
 • ביקורת פנימית בתאגידים
 • העברה והקצאה של מניות
 • עקרונות חשבונאיים מקובלים
 • תזרים מזומנים וניהול תקציבים   
 • סוגי מניות
 • מבנה הון החברה
 • סוגי תאגידים בארץ
 • קריאת דוחות כספיים   
 • ועוד

 

 

סגל הוראה


המרכז האקדמי של התכנית הוא עורך דין ודירקטור מנוסה. סגל המרצים בתכנית כולל בין היתר: מנכ"ל לשעבר של חברה טכנולוגית; עורך דין ודירקטור של בנק; רואה חשבון שהוא מבקר הפנים של חברת תעופה; ומרצים נוספים.


על מוסד הלימוד


המרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ של אוניברסיטת בן-גוריון עורך מגוון רחב של תכניות ללימודי תעודה, קורסים אלה מתאימים למעוניינים לקדם עצמם מבחינה מקצועית וכן למי ששואפים לעבור הסבה מקצועית לתחום חדש ומבוקש. הקורסים מתמקדים בתהליכים עדכניים שמתחוללים בשוק העבודה והם מאפשרים לתלמידיהם לרכוש את הכלים הנדרשים להשתלבות בשוק העבודה. רבים מהם משלבים תרגולים והתנסויות מעשיות שמדמות מצבים משוק העבודה ומאפשרות לצבור ניסיון פרקטי עוד במהלך ההכשרה.


בתחום העסקי, מתקיימים קורסים נוספים כגון קורס הכשרת מנהלים, קורס ייעוץ ארגוני, קורס ניהול סיכונים פיננסיים וקורס ניהול פרויקטים. נוסף על כך, מתקיימים במרכז קורסים בתחום השפות, קורסים במקצועות החשבונאות וקורסים במקצועות המחשבים והבריאות.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל בעלי תפקידים בכירים בארגונים, מועמדים לתפקידי דירקטורים ונושאי משרה בכירה שמעוניינים לקבל כלים לקראת ההשתלבות בתפקיד. כמו כן, הקורס יכול להתאים גם לדירקטורים מכהנים שברצונם לרענן את הידע המקצועי ולהכיר את החקיקה החדשה והעדכנית שנוגעת לנושאי משרה בישראל, כדי לייעל את התפקוד המקצועי שלהם במסגרת החברה.


תעודה


משתתפים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות במהלך הקורס ומשלימים אותו בהצלחה זכאים לקבל תעודת גמר שניתנת על ידי המרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן גוריון - לימודי תעודה | יחידה ללימודי חוץ | השתלמויות

עוד מסלולי לימוד - לימודי חוץ - אוניברסיטת בן-גוריון
פורום לימודי תעודה | קורסים
קורס טכנאי מוצרים לבנים - היכן לומדים?
אימן
1 תגובות
לימודי סקסולוגיה - איפה לומדים ומשך זמן
טליה
1 תגובות
קורס של יחידה לביטחון לאומי
ניצן לישא
1 תגובות
איפה עושים קורס מורה לנהיגה?
לאה דהן
1 תגובות
עלויות ותכני לימוד בקורס עיצוב בדיגיטל
ניסים רפאל
1 תגובות
קורס מנהלי אבטחה של משטרת ישראל
אופיר אלון
1 תגובות
קורס מאמנים - עלות,משך הקורס,סוג תעודה
שרי ראקוב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp