קורס Data Scientist באוניברסיטת בן-גוריון - לימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס תכנות - תוכנה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בן-גוריון חוץ - קורס Data Science.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מדעני נתונים Data Science במרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ באוניברסיטת בן-גוריון


המרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ באוניברסיטת בן-גוריון בנגב מציע קורס מדעני נתונים. מטרתה של תכנית זו היא הכשרתם של בעלי ניסיון מקצועי ורקע בתחומי התכנות והתוכנה לתפקידי מדעני נתונים (Data Scientists). המסלול מאפשר לקבל כלים יישומיים והכשרה אינטנסיבית לאחד התפקידים המבוקשים בזירת ההייטק של היום, שהדרישה לו צפויה רק להמשיך לעלות.


תכנית הלימודים


תכנית זו מתמקדת בהקנייה של כלים נרחבים ומעמיקים לניתוח נתונים. המשתתפים מפתחים מיומנויות טכניות ומכירים בסיסי נתונים, בוחנים שלל סוגי אלגוריתמים ויישומי למידת מכונה וכריית מידע. נוסף על כך, הם מכירים יישומים נפוצים לביצוע של מטלות ניתוח מידע ונתונים.


בתחילת קורס Data Scientist המשתפים מפתחים כישורי תכנות מתקדמים, הם מכירים שפות כגון פייתון ולומדים גם על עקרונות ניתוח אלגוריתמים שונים. הם גם סוקרים אלגוריתמים חשובים בתחומים כגון גרפים, אופטימיזציה, ניתוח טקסט ומבני נתונים. כמו כן, הם עוסקים בשפת SQL ובבסיסי הנתונים NoSQL.


בהמשך, הם לומדים בהרחבה על תחום כריית הנתונים (Data Mining) ועל אלגוריתמים נפוצים בתחום זה. הם מכירים כלים שיכולים לשמש לכריית נתונים בשלל סביבות עבודה ולומדים כיצד לבצע תהליכים אלה באופן יעיל ואיכותי.


מתכונת הלימוד


היקפו של קורס מדעי הנתונים הוא כשנה אחת, הוא כולל כ - 350 שעות לימוד, מהן כ - 300 שעות אקדמיות ועוד כ - 50 שעות שמוקדשות לביצוע פרויקט יישומי. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים. יש לציין כי תלמידי הקורס נדרשים להקדיש שעות נוספות במהלך השבוע ללימוד עצמי ולהכנה של תרגילי בית שונים.


השיעורים בקורס משלבים ידע עיוני ומעשי כאחד. המשתתפים מתנסים בכריית נתונים ובפרויקטים שונים בתכנות ודרכם מכירים כלים לביצוע כריית נתונים בשלל סביבות כגון פייתון, R או Rapid Miner. כמו כן, הקורס כולל הרצאות אורח של מומחים מן התעשייה וכן אירועי האקתון שבמהלכם המשתתפים יכולים לתרגל בפועל תהליכי פיתוח ותכנות.


נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס לומדים מגוון רחב של נושאים וביניהם -

 

 • שפת התכנות פייתון
 • אלגוריתמים ובסיסי נתונים
 • בניית בסיסי נתונים יחסיים
 • כריית נתונים Data Science
 • למידה עמוקה ורשתות נוירונים
 • למידת מכונה Machine learning   
 • שפת SQL
 • עצי החלטה
 • שיטת Ensemble
 • בעיות אופטימיזציה   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


במרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ באוניברסיטת בן-גוריון מתקיימות שלל תכניות לימודי תעודה. בין היתר מתקיימים במרכז קורסים בתחום החשבונאות, קורסים בניהול, קורסים במקצועות טיפוליים וקורסים ללימוד שפות. מסלולי הלימוד מתאימים למעוניינים לפתח ולקדם את הקריירה וכן למי ששואפים לעבור הסבה מקצועית לשלל ענפים שיש להם ביקוש במשק. הקורסים חושפים לכלים פרקטיים שאותם ניתן ליישם בשוק העבודה והם מתעדכנים בהתאם לשינויים ומגמות עכשוויות.


תנאי קבלה


תכנית זו מתאימה למהנדסים בוגרי לימודים בתחומי המחשבים והתוכנה ובמקצועות המדעים המדויקים שברצונם להתמקצע בתחום מדעי הנתונים. על המועמדים להיות בוגרי לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת מערכות מידע, לימודי מדעי המחשב או לימודים בתחומים משיקים במדעים המדויקים. כמו כן, עליהם להחזיק בידע בתחומי התכנות, הסטטיסטיקה וההסתברות.


על המועמדים לקורס לעמוד במבחני כניסה ולעבור ראיון קבלה אישי. הם נדרשים לשלוח אל מוסד הלימוד גיליונות ציונים המעידים על הישגים אקדמיים וכן קורות חיים שמפרטים את הניסיון המקצועי הרלבנטי למסלול.


תעודה


משתתפים שעומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס מקבלים תעודת הסמכה שמוענקת על ידי המרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ והמחלקה להנדסת מערכות תוכנה ומערוכת מידע של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים להיות נוכחים בלפחות 80 אחוזים מן השיעורים, לבצע את כל המטלות האקדמיות הנדרשות, להגיש תרגילים בשלבי הקורס השונים, לבצע פרויקט תכנות יישומי ולהשתתף באופן פעיל בסדנאות ובאירועי האקתון של התכנית. כמו כן, עליהם לעבור בהצלחה מבחנים ובחנים שנערכים לאורך הקורס.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן גוריון - לימודי תעודה | יחידה ללימודי חוץ | השתלמויות

עוד מסלולי לימוד - לימודי חוץ - אוניברסיטת בן-גוריון

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp