רוצה פרטים על המקצועות הרווחיים ביותר?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מקצועות רווחיים בשוק - מי מרוויח הכי הרבה?

מחפש/ת מידע על לימודים? המקצועות הרווחיים ביותר? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


מקצועות רווחיים - מהם המקצועות הרווחיים ביותר? מה כדאי ללמוד?


הבחירה במסלול לימודים היא בין ההתלבטויות הגדולות והמשמעותיות ביותר בחיים. אחד הגורמים העיקריים שמשפיעים על ההחלטה הזו הוא כמובן רמת השכר בתום הלימודים. כולם רוצים לעבוד בעבודה רווחית שתסייע להתקדם מבחינה כלכלית בחיים. באילו מקצועות יכולים בוגרים טריים לזכות במשכורות גבוהות? באילו ענפים יש אפשרויות לקידום ולהגדלת השכר? מה עדיף, הומני או ריאלי? ריכזנו עבורכם תשובות.


מהם הענפים עם השכר הגבוה ביותר היום?


לפי סקרים ומחקרים של גורמים שונים מהשנים האחרונות, בהם גם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ומשרד הכלכלה והתעשייה, נראה כי השכר הגבוה במשק הוא לבוגרי לימודי מקצועות ההנדסה והמחשבים. מהנדסי מחשבים זוכים למשכורות הגבוהות ביותר, של יותר מ - 22 אלף שקלים בחודש. מהנדסי חשמל מקבלים משכורות של כ - 12,000 שקלים לחודש. גם מהנדסי תעשייה וניהול ומהנדסי מכונות זוכים לשכר דומה. עובדי ההייטק זוכים אף הם לשכר גבוה, שיכול להגיע אף ל - 20,000 שקלים לחודש.

 


מבין מקצועות הרפואה, נראה כי רופאי השיניים הם בעלי המשכורות הגבוהות ביותר, שעומדות על כ - 15,000 שקלים לחודש. שכר רופאים במחלקות שונות עומד על כ - 11,500 שקלים.


למקום גבוה הגיעו גם תפקידי ניהול בעולם השיווק והפרסום. שכר מנהלי שיווק נע בין 13 - 14 אלף שקלים בחודש בממוצע ואף יותר מכך. כמובן שמנהלים בכירים בענפים נוספים במשק זוכים לשכר גבוה, כך למשל מנהלי כספים משתכרים בין 13 - 14 אלף שקלים.

 


האם ביקוש יכול להבטיח שכר גבוה?


מסתבר כי דווקא המקצועות שלהם ביקוש רב באקדמיה אינם תמיד הרווחיים ביותר. כך למשל שכר עורכי דין, פסיכולוגים ועיתונאים נע בסביבות 7,000 שקלים לחודש בלבד ולרוב אף פחות מכך. הסיבה נובעת מתפישה מוטעית של רמות היוקרה של המקצועות הללו, שאולי הייתה נכונה בעבר אך אינה רלבנטית לשוק התחרותי של היום.


מקצועות רווחיים לנשים


נתונים ברחבי העולם ממשיכים להציג שנשים עדיין זוכות למשכורות נמוכות יותר מגברים בענפים רבים במשק. לרוב ההבדלים נובעים מהצורך בגמישות בשעות ובתנאים בעבודה לטובת חיי משפחה, שלעיתים פוגעים ברמת השכר. במקצועות בהן יש רוב לנשים, המשכורות נוטות להיות נמוכות יחסית, כמו למשל סיעוד או חינוך.


לפי מחקרים מהשנים האחרונות, הענפים הכדאיים ביותר לנשים מבחינת שכר הם ענפי העסקים, המחשבים והבריאות. בתחום הבריאות, נשים זוכות למשכורות גבוהות בענף הרוקחות וכן בתפקידי ניהול במערכת הבריאות. יש לציין שדווקא מנתחות ורופאות משתכרות כ - 70 אחוזים בלבד משכרם של גברים.


בעולם המחשוב וההייטק, נראה כי הנשים בעלות שהכר הגבוה ביותר מצויות בתפקידי ניהול מערכות מחשבים, ניתוח תוכנה, תכנות וניהול מערכות מידע. יחד עם זאת, עדיין ישנו מחסור בנשים בעולם ההייטק, שרובו גברי.


מקצועות רווחיים ללא תואר


האם חייבים תואר ראשון כדי להשתלב בקריירה רווחית? מסתבר שלא תמיד. במשק הישראלי קיימים ענפים רבים בהם אין דרישה לתואר אקדמי, או כאלה בהם ההשכלה האקדמית אינה מהווה שיקול של המעסיקים. לעתים הכשרות מקצועיות או מעבר של קורסים שונים יכולים לסייע להשתלבות בתעסוקה בתחומים אלה.

 

 • הייטק: בענף ההייטק לא תמיד חייבים תואר אקדמי כדי לזכות למשכורות גבוהות. בוגרי יחידות טכנולוגיות בצה"ל יכולים להשתלב בתפקידים בכירים יחסית משום שהם מגיעים עם ניסיון בענף. גם למי שאינם מגיעים מרקע זה, אך יש להם זיקה וכישרון בתכנות, יכולים להשתלב בתפקידים רווחיים. כך למשל השכר ההתחלתי בפיתוח תוכנה יכול להגיע ל - 24 שקלים בחודש.

 

 • חשמל: חשמלאים שברשותם תעודת חשמלאי מבוקשים בתעשייה ובענף הבניין. השכר משתנה לפי דרג ההכשרה ושנות הוותק, כדי להתקדם יש צורך לעבור קורסי חשמלאים מטעם משרד הכלכלה והתעשייה. כך למשל חשמלאי ראשי ללא ניסיון יכול להשתכר בין 6,000 - 9,000 שקלים. שכר חשמלאים שצוברים ותק בחברת החשמל יכול להגיע אף ל - 22,000 שקלים.

 

 • בניין והפעלת עגורנים: מפעילי עגורנים הם מצרך מבוקש בענף הבנייה ושכרם הממוצע הוא כ - 15,000 שקלים. כדי להפעיל עגורנים יש לעבור הכשרות ייעודיות של משרד הכלכלה והתעשייה.

 

 

 • נדל"ן: תפקידי יזמות, מכירות ושיווק נדל"ן אינם מחייבים תואר אקדמי אך קיימים קורסים מקצועיים שיכולים לסייע להשתלב בענפים אלה. השכר למתחילים אינו גבוה במיוחד ועומד על כ - 8,000 שקלים, אולם עובדים מנוסים יותר שצוברים הצלחות בעסקאות יכולים להשתכר בין 30 - 40 אלף שקלים.

 


מקצועות רווחיים בהייטק


עולם ההייטק משתנה ומתפתח בקצה מסחרר, כשכל שנה אנו עדים לשפות תכנות ולמערכות הפעלה חדשות. מגמות אלה גם יוצרות תפקידים חדשים בענף ודרישה גבוהה למי ששולטים בהם. חשוב לזכור שלא תמיד יש דרישה לתואר אקדמי בעולם ההייטק, אך קיימות מגוון של הכשרות הייטק וקורסי תכנות שיכולים לסייע להגיע למשרות אלה. מהם הענפים הדומיננטיים מבחינת גובה השכר בהייטק?

 

 

 • מחשוב ענן ואבטחת מידע: בעידן שבו הפעילות העסקית תלויה ברובה באינפורמציה ממוחשבת, יש צורך לאחסן ולנהל את מאגרי המידע האדירים הללו, וגם לשמור עליהם. חברות רבות מבינות לאחרונה את הסיכונים בחזית הסייבר וכך יש דרישה מוגברת לעוסקים באבטחת מידע ונתונים. השכר למנוסים יכול להגיע אף ל - 35,000 שקלים לחודש, לעובדים ללא ניסיון נע השכר בין 12 - 20 אלף לחודש.

 

 

 • ענף המובייל: כולנו עדים להתפתחות העצומה בשוק המובייל. מפתחים לאנדרואיד ולסמארטפון בכלל הופכים למבוקשים מאוד, כאשר מפתחים מנוסים יכולים להגיע לשכר של כ - 25,000 שקלים לחודש.

 

 

 • ביג דאטה: חברות הייטק רבות משקיעות משאבים בעולם הביג דאטה, או נתוני העתק. נראה גם כי מספר הפרויקטים בעתיד צפוי לעלות. מפתחי ביג דאטה ללא ניסיון יכולים להרוויח בין 15 - 10 שקלים לחודש.

 


מקצועות הומניים רווחיים


מבין התחומים ההומניים השונים במשק, ניכר כי השכר הגבוה ביותר הוא בעולם השיווק והפרסום. אנשי יחסי ציבור יכולים לקבל שכר של כ - 8,000 שקלים בחודש, קופירייטרים כ - 7,000 שקלים ואנשי מכירות כ - 6,000 שקלים. כמובן שנדרש ניסיון של מספר שנים כדי להתקדם לשכר גבוה יותר דרך הגעה לתפקידי ניהול.


בענף האדריכלות, אדריכלים מתמחים מרווחים עד 6,000 שקלים בלבד. עם זאת, לאחר כשלוש שנות ניסיון יכולים להגיע עד 12,000 שקלים.


בתחומי המדיה, נראה שהמהפכה הדיגיטלית יוצרת אפשרויות תעסוקה חדשים. אנשי תקשורת מתחילים, כמו עיתונאים, עורכי רדיו ותחקירנים מתחילים מקבלים משכורות נמוכות יחסית שבין 4,000 - 7,000 שקלים. עם זאת, לאחר כחמש שנות ניסיון בתפקידי עריכה או כתיבה השכר עולה. כך למשל עורך ראשי ברשת יכול להגיע ל - 20 אלף שקלים.

 

 • חושבים על תחום ניהול המוצר? קראו על שכר מנהל מוצר
 • רוצים להשתלב בענפים מבוקשים בהייטק? קראו גם על שכר UI UX


מקצועות רווחיים בעתיד


מה יהיו המקצועות של העתיד? אילו ענפים כדאי ללמוד כדי למצוא עבודה בענפים המבוקשים של העשורים הקרובים? אין ספק שהתפתחויות טכנולוגיות וחברתיות משנות את פניו של שוק העבודה. כמובן שאין דרך וודאית לחזות באילו ענפים יהיה השכר הגבוה ביותר בעתיד, אך ניתן להעריך לאילו כיוונים יתפתח המשק ואילו תפקידים יהיו נחוצים ומבוקשים.


 

 • ביולוגיה פוגשת מחשוב: חקר המוח, ביוטכנולוגיה, ננו טכנולוגיה וענפים דומים נוספים ישמשו בעתיד הן לתחום ההייטק והתעשייה והן לרפואה ולענף המזון.

 


 • זקנה והגיל השלישי: גם בישראל, צופים כי העלייה בתוחלת החיים תביא לעלייה בביקוש במומחים לחקר הזקנה ולטיפול בקשישים. גם תפקידי ניהול מוסדות לגיל השלישי צפויים להיות מבוקשים יותר.

 

 

 • אנרגיה ואיכות הסביבה: ההערכה היא כי מגמות ההתחממות הגלובלית והשינויים הסביבתיים עשויות להשפיע גם על שוק העבודה. בארגונים ובמוסדות ייווצר ביקוש למומחים לחיסכון באנרגיה ולמעבר לעבודה ירוקה יותר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על המקצועות הרווחיים ביותר?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל סטודנטים
המליצו והצביעו על משכורות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,041 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,088 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם