רוצה פרטים על מקצועות מבוקשים בלי תואר?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

עבודות רווחיות ללא תואר

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מקצועות מבוקשים בלי תואר? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מקצועות מבוקשים ללא תואר אקדמי

 

תואר אקדמי נכלל בין הדרישות לתפקידים מסוימים בשוק העבודה, אולם ניתן למצוא גם תפקידים מבוקשים שאליהם אפשר להתקבל גם בלי צורך בלימודים אקדמיים. בלא מעט ענפים במשק ישנו ביקוש רב לעובדים שהם בוגרי הכשרות מקצועיות וקורסים לתעודה. כמו כן, במקרים מסוימים העובדים מתקבלים על סמך הניסיון והידע הקודם שברשותם, או על סמך מעבר בחינות והצגת תיק עבודות.


מבין המקצועות הרווחיים הפופולריים בשוק העבודה היום ניתן למצוא מקצועות ריאליים, טכנולוגיים, שיווקיים ועוד. חלק מאותם מקצועות נכללים גם בין שיאני השכר במשק, גם בתפקידים התחלתיים ובמשרות לבעלי ניסיון של מספר שנים מצומצם. לעובדים ותיקים ומנוסים יותר, רמות השכר הן גבוהות במיוחד בחלק מאותם תפקידים. במקצועות שבהם קיים מחסור משמעותי בעובדים, המעסיקים לרוב מעלים את רמות השכר כדי לתמרץ כניסה של כוח עבודה חדש ואיכותי.

 

הייטק ותוכנה


תחום ההייטק נמצא לרוב בראש רשימת המקצועות המבוקשים ביותר במשק, וכן ברשימת המקצועות הרווחיים ביותר. לא מעט מתעניינים בתחום מתלבטים בשאלה מה מעסיקים מעדיפים, עובדים עם או ללא תואר? התשובה אינה חד משמעית, ולצד חברות שבהן ללימודים אקדמיים יש שיקול בבחירת מועמדים למשרות, קיימות גם לא מעט חברות שבהן מתקבלים מועמדים שאינם בוגרי לימודים אקדמיים. בארגונים אלה הדגש של המעסיקים הוא על ניסיון קודם וכישורים שעמם מגיעים המועמדים ולשם כך נדרש מעבר של ראיונות ומבחני הערכה.


בתחום הייטק תפקידים רבים, החל מתפקידים ראשוניים שמתאימים לחסרי ניסיון ועד לתפקידי מחקר, שבהם יש דרישה לרוב לתארים מתקדמים במקצועות כגון מדעי המחשב, הנדסת תוכנה או מערכות מידע. עם זאת, בטווח זה קיימות משרות רבות שבהן מתקבלים בדרך כלל על סמך ניסיון קודם, כאשר להצגת תיק עבודות מרשים יש משקל רב בקבלה לתפקיד.


כדי להתקבל לתפקידים מסוימים ניתן לעבור גם לימודי תעודה, שדרכם ניתן לרכוש את הידע הנדרש לתפקידים מבוקשים:


תכנות ופיתוח תוכנה: קורסי תכנות יכולים לסייע לרכוש את הידע הנדרש למעוניינים בתפקידי פיתוח. בין השפות המבוקשות כיום נכללות פייתון,

ג'אווה סקריפט, C#, PHP ועוד.


סייבר: הדרישה למקצועות הסייבר ואבטחת המידע נמצאת בעלייה עקב התגברות בהיקפי התקיפות המקוונות במשק.


מקצועות הדאטה: עובדים אלה עוסקים בניתוח ועיבוד של כמויות אדירות של נתונים עסקיים הנדרשים לארגונים לצורך קבלת החלטות ותכנון אסטרטגיה. בין המקצועות נכללים מדען נתונים (Data Scientist), דאטה אנליסט, ביג דאטה ועוד.

 

 

טכנאים


בשוק העבודה של היום ישנו מחסור משמעותי בעובדים במקצועות הטכניים, כלומר הנדסאים, טכנאים ועובדי רצפת ייצור. בגורמים ממשלתיים, כגון התאחדות התעשיינים ומשרד הכלכלה, מדווחים על חוסרים של אלפי עובדים, מה שעשוי להוביל לפגיעה בכושר הייצור ולפגוע גם בתחרותיות ובצמיחה של התעשייה הישראלית והמשק בכללותו. במגוון מפעלים וחברות טכנולוגיה מחפשים עובדים לתפקידים הטכניים וגם מציעים משכורות גבוהות בהתאם כדי למשוך את המועמדים, וניתן לראות כי שכר העובדים יכול להגיע גם לטווחים מעל הממוצע במשק.


כדי להשתלב בתפקידים הטכניים ניתן לעבור לימודי תעודה בענפים השונים. בדרך כלל אלה נפרשים על פני מספר חודשים עד שנה. קורסים להכשרת טכנאים נלמדים במקצועות מגוונים, הנה כמה מהאפשרויות המבוקשות במיוחד:


חשמלאים: קיימות דרגות שונות למקצועות החשמל בהתאם לתחומי האחריות המקצועית של הטכנאים, כגון חשמלאי עוזר, מעשי, מוסמך, ראשי, מתח גבוה ועוד.


CNC ועיבוד שבבי: תפקידים אלה כוללים מפעילי מחרטות בענפי המתכת והעץ, וכן מתכנתי המחרטות שאחראיים על תכנון תכניות הפעילות של המכונות במפעל.


רתכים: רתכים פועלים במפעלים בתחום המתכת, הבנייה והרכב. קיימות טכניקות ריתוך שונות שבהן ניתן להתמקצע.

 

שיווק ומכירות


אף על פי שניתן להתקבל לתפקידים בתחום השיווק והמכירות על סמך לימודים אקדמיים בתחומים כגון מנהל עסקים או תקשורת, רבים מן העובדים בתחום אינם בוגרי לימודים אקדמיים אלא לימודי תעודה במקצועות השונים.


כיום התפקידים הפופולריים ביותר הם בתחום השיווק הדיגיטלי, ניהול רשתות חברתיות וכן קידום אתרים ו - PPC. מקצועות נוספים כוללים קופירייטינג וכתיבה שיווקית. בתפקידים אלה מתחילים לרוב משכר הדומה לממוצע במשק או נמוך ממנו, אולם לאחר מספר שנים וצבירת וותק ניתן להגיע למשכורות גבוהות, בעיקר בתפקידים כגון מנהלי שיווק. כמו כן, במרבית התפקידים בתחום המכירות זכאים העובדים לבונוסים והטבות על מכירות מוצלחות וכך יכולים להגדיל את השכר הרבה מעבר למשכורות הבסיס.


קורסים במקצועות השיווק הדיגיטלי נפרשים בדרך כלל על פני פרק זמן שבין חצי שנה לשנה אחת והם מתקיימים במתכונת שמותאמת לשילוב עבודה ולימודים. כמו כן, בחלק מן המוסדות מאפשרים לקחת חלק בהתנסות מעשית או התמחות בחברות ומשרדי פרסום, כדי לפתוח דלתות להשתלבות בשוק העבודה.

 

 

מקצועות הבניין


הודות לתנופת בנייה שקיימת בארץ בעשורים האחרונים, חלה עלייה בדרישה לבעלי תפקידים שונים בתחום הבניין, כגון מנהלי עבודה, מנהלי פרויקטים בבניין, קבלנים וכן עובדים באתרים (טפסנים, טייחים, עובדי שלד ועוד). נוסף על כך, בעקבות רפורמות להעלאת רמות הבטיחות באתרי הבנייה ולמניעת תאונות עבודה, נקבעו בחוק תפקידים חדשים כגון מפקחי בנייה ועוזרי בטיחות, שבהם יש דרישה לעובדים רבים ברחבי הארץ.


כדי להשתלב בתפקידים השונים בתחום זה יש צורך להשלים לימודי תעודה המוכרים על ידי משרד העבודה, שהוא הגורם האחראי על הסמכת אנשי המקצוע. אורכם של הקורסים הוא לרוב עד שנה אחת ובסיומם מתקיימות בחינות ממשלתיות. לאחר קבלת תעודת המקצוע והשתלבות בשוק העבודה, עובדים בתחום זה יכולים להגיע למשכורות גבוהות מן הממוצע במשק, בעיקר בתפקידים הניהוליים באתרים.

 

נדל"ן


מקצועות הנדל"ן נלמדים אמנם במסגרת לימודים אקדמיים, כהתמחות במסגרת לימודי מנהל עסקים או כלכלה, אולם מרבית העוסקים בתחום הם בוגרי לימודי תעודה. כדי להשתלב בתפקיד מתווכים יש צורך לקבל רישיון ממשלתי שכדי לקבלו יש לעבור מבחנים. ניתן ללמוד בקורסים ייעודיים שבהם ניתנת הכנה לקראת אותן בחינות.


מקצועות נוספים כוללים שיווק נדל"ן, ייעוץ משכנתאות, השקעות נדל"ן בארץ או בחו"ל, יזמות ותמ"א 38 ועוד. יש לציין כי בתפקידים מסוימים, כגון שמאות מקרקעין, מתקבלים בוגרי לימודים אקדמיים בלבד. במקצועות הנדל"ן זה ניתן לעבוד כשכירים במשרדי תיווך וחברות נדל"ן, או לחלופין לעבוד כפרילנסרים ולהקים משרד עצמאי.

 

פיננסים ושוק ההון


כדי להשתלב במקצועות הניהול הפיננסי או לחלופין בתפקידים השונים בשוק ההון יש צורך בקבלת תעודות ממשלתיות מוכרות או רישיון, שאותו מקבלים לאחר מעבר בחינות ממשלתיות והשלמת תקופת התמחות (סטאז') במסגרות מוכרות. בתפקידים כגון יועצי השקעות, יועצים פנסיוניים ומשווקים פנסיוניים אורך ההכשרה הוא כשנה וחצי עד שנתיים לפי הפרישה שאותה קובעים התלמידים. אורך הסטאז' נע בין חצי שנה לשנה.


יש לציין כדי להשתלב במקצועות השונים ניתן אמנם ללמוד לימודים אקדמיים במקצועות כגון כלכלה, מנהל עסקים, ניהול או בנקאות, אולם נדרש גם מעבר לימודי התעודה ובמרבית המוסדות הם משולבים במסגרת התואר. ניתן להשתלב באותם מקצועות גם על סמך לימודי התעודה בלבד.


תפקידים נוספים שאליהם ניתן להגיע על סמך לימודי תעודה כוללים מנהלי כספים, חשבים, אנליסטים, יועצי משכנתאות ושמאים. בין המגמות הפופולריות בזירות המסחר נכללים ענפים כגון פינטק (טכנולוגיה פיננסית), קריפטו וביטקוין, שהעניין בהם מתגבר ברחבי העולם.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על מקצועות מבוקשים בלי תואר?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מקצועות מבוקשים בלי תואר

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp