קורס הדרכת משלחות לפולין במכללה ירושלים לחרדים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללה ירושלים - ליווי מסע לפולין.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מובילי מסעות לפולין לחרדים במכללה ירושלים


נוטעים זיכרון לדורות


זיכרון השואה הוא מרכיב חשוב בזהות העם היהודי. עם השנים הולך ופוחת מספר שורדי השואה שחיים בינינו אשר יכולים להעביר הלאה את סיפוריהם ועדותם. על כן גוברת החשיבות של חקר תקופת השואה וההיסטוריה היהודית. גם במערכת החינוך מבקשים ליצור שיח אודות תקופה זו כדי להנחיל לדור הצעיר את חשיבות שימור הזיכרון.


במכללה ירושלים מציעים קורס מדריכי מסעות לפולין, בו יכולים מורים ומדריכים לצבור מיומנויות להנחיית קבוצות במסע חשוב זה. המסלול מותאם במיוחד למגזר החרדי והוא שם דגש על דילמות תורניות והיסטוריות של העם היהודי בתקופת השואה, כדי לחזק את הקשר לאמונה בקרב חברי המשלחות. חשוב לציין כי תכנית זו אינה מכשירה להדרכת מסעות לפולין במערכת החינוך, אלא מנחים לסיורים בפולין למבוגרים בלבד.

 


תכנית הלימודים


במהלך התכנית המשתתפים מקבלים כלים וידע תיאורטי שיכולים לעזור להם להנחות מסעות לקבוצות מבוגרים בפולין. כך הם מעמיקים ברקע ההיסטורי לשואה ובוחנים את תולדות היהודים במדינות אירופה במהלכה ולאחריה. בהמשך הם לומדים טכניקות להנחיה ולהדרכה של קבוצות מסוגים שונים ודנים באתגרים ובדילמות שעולים במהלך המסע. נוסף על כך, הם רוכשים מיומנויות הנחיה חשובות למורים במערכת החינוך הדתית ובוחנים דרכים בהן ניתן לקדם את נושא הנצחת השואה בבתי ספר כדי להגביר את תחושת השייכות לעם ישראל וליהדות בקרב צעירים.


מתכונת הלימוד


קורס זה כולל כ - 60 שעות לימוד שמחולקות ל - 9 מפגשים. השיעורים נערכים פעם בשבוע משעות אחר הצהריים ועד הערב. מלבד השיעורים העיוניים וההתנסות המעשית בכיתה, המשתתפים לוקחים גם חלק במסע לפולין שהיקפו כשמונה ימים. במהלך המסע הם מתנסים בהדרכה לקבוצות שונות.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים בקורס זה נכללים גם:

 

  • טכניקות הדרכה
  • היהדות טרם השואה
  • פיתוח דיונים בכיתות
  • היסטוריה של היהדות
  • חיזוק זהות אמונית במסע
  • אתגרים חינוכיים במסע לפולין    
  • ועוד


סגל הוראה


בין המנחים במסלול זה נכללים גם: היסטוריונית וחוקרת השואה, אשר כתבה מספר ספרים בנושאי אמונה ויהדות בזמן השואה; מנכ"ל של תנועה חברתית שעוסקת בקידום פעילות חינוכית יהודית בתי ספר; רב שהוא מדריך טיולים בחו"ל ומנחה סיורים בישראל, אשר עוסק גם בהסברה יהודית לקהלים שונים; ועוד.


על מוסד הלימוד


מכללה ירושלים היא מוסד לימוד למגזר החרדי, בו מתקיימים מסלולי לימודי חינוך לנשים ולגברים חרדיים בהפרדה מלאה. כמו כן מפעילה המכללה יחידה ללימודי תעודה לחרדים, שמאפשרת למורים לצבור מיומנויות חדשות להתפתחות מקצועית. בין הקורסים שמתקיימים במסגרת זו נכללות תכניות כגון קורס אימון, קורס אבחון ציורי ילדים, קורס CBT לדתיים וקורס ייעוץ ארגוני.

 


תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לאנשי חינוך מנוסים, שברצונם לרכוש כלים להדרכת מסעות לפולין לקבוצות מבוגרים. כחלק מתנאי הקבלה לתכנית עליהם לעבור ראיון אישי במכללה.


תעודה


משתתפים שמשלימים את כל חובות המסלול ועומדים בו בהצלחה מקבלים תעודת "מובילי מסע לפולין" שניתנת מטעם מכללה ירושלים ומרכז השואה. כדי לזכות בהכשרה זו הם צריכים לעבור מספר בחינות פנימיות, להשתתף בכל המפגשים ולהדריך קבוצות במסגרת ההתנסות המעשית בפולין.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללה ירושלים - מכללה לבנות דתיות, השכלה אקדמית ולימודי קודש

עוד מסלולי לימוד - מכללה ירושלים
פורום לימודים לחרדים דתיים
לימוד צילום במכון לומדה בהפרדה למתחילים
אפרת
ללא תגובה
מכינה השלמת בגרויות לחרדים
לינור
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד עיצוב פנים בהפרדה?
אפרת כהן
ללא תגובה
לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית לקהל הדתי
אבישג כהן
ללא תגובה
ריפוי בעיסוק עם ילדים לקהל הדתי חרדי
רמי זדה
ללא תגובה
לימודי הוראה במתמטיקה לקהל הדתי
שירה סמחוב
ללא תגובה
איפה לומדים תרפיה בהפרדה לקהל הדתי?
שירה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp