לימודי חינוך מיוחד לדתיות במכללה ירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללה ירושלים - חינוך מיוחד לדתיות.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך מיוחד במכללה ירושלים לנשים דתיות וחרדיות


מקצועיות ואמפתיה בהוראה


מורים במערכת החינוך המיוחד נפגשים בעבודתם עם ילדים ובני נוער שמתמודדים על מגוון של הפרעות פיזיות, נפשיות, התנהגותיות והתפתחותיות, וכן ליקויי למידה והפרעות קשב וריכוז. זוהי עבודה מאתגרת מאוד אך מלאת סיפוק. במהלכה צריכים המורים להראות רגישות רבה והתמדה ולגלות ערנות לצרכים האישיים של כל אחד מתלמידיהם, כדי לספק להם את החינוך האידיאלי בעבורם.


במכללה ירושלים מציעים מסלול לימודי חינוך מיוחד, שמכשיר מורים לעבודה חינוכית עם ילדים במסגרות חינוך ושיקום וגם בכיתות משלבות של החינוך הרגיל. במהלך הלימודים, הסטודנטים רוכשים מגוון כלים חינוכיים שמסייעים להם להתמודד בהצלחה עם אתגרי החינוך המיוחד ולפתח עצמם כמורים וכאנשי חינוך. המסלול מיועד לנשים מהמגזר הדתי והחרדי. המסלולים במכללה נערכים בהתאם לערכי ההלכה ומשלבים בהם גם לימודי קודש.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטיות ללימודי חינוך מיוחד למגזר הדתי מכירות תיאוריות שונות שעוסקות בהפרעות שונות, שלבי התפתחות תקינה ולקויה של ילדים ובני נוער והיבטים פסיכולוגיים שמתלווים לכך. בהמשך, הן לומדות בהרחבה על העבודה במערכת החינוך המיוחד והוראת מקצועות שונים, כמו עברית, מתמטיקה ושפות לתלמידים עם לקויות פיזיות, חושיות, שכליות ורגשיות. בנוסף הם מתוודעות למגוון טיפולים מתחום הפרא-רפואה שניתן לשלב במערכי העזרה לתלמידים, כמו למשל טיפול בתנועה או הידרותרפיה. כמו כן, הן דנות בחשיבות של פיתוח רגישות למכלול הממדים בחיי התלמידים, כמו המשפחה, החברה הקרובה והקהילה.


מתכונת הלימוד


לימודי חינוך לדתיים במכללה ירושלים נמשכים ארבע שנים. הסטודנטיות לומדות שלושה ימי לימוד מלאים בשבוע, משעות הבוקר ועד הערב. במהלך הלימודים, הן משתתפות בקורסי חובה ובחירה, בסמינריונים, בסיורים לימודיים ובהדרכות אישיות וקבוצתיות. כמו כן, נערכת התנסות בהוראה בשנים המתקדמות, כאשר השנה האחרונה מוקדשת לסטאז' מעשי שנערך במוסדות לימוד.


נושאי הלימוד

 

 • הוראה מתקנת בקריאה
 • כישורי חיים
 • חינוך מיוחד לאור היהדות
 • פסיכופתולוגיה
 • הוראה ללקויי ראייה ושמיעה
 • עבודה בשיתוף הורים
 • מוגבלות שכלית התפתחותית
 • טיפול בלקויות בדיבור
 • הוראת תלמידים לקויי למידה
 • תקשוב בחינוך המיוחד    
 • הפרעות על הספקטרום האוטיסטי    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש המסלול היא דוקטור לחינוך מיוחד שעוסקת בייעוץ חינוכי לגיל הרך. במחקריה היא מתמקדת בעבודה חינוכית עם משפחות של ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים, בדגש על הספקטרום האוטיסטי. כמו כן, היא כותבת תכניות לימוד אקדמיות בתחום החינוך המיוחד למגוון מסגרות ומוסדות.


תנאי קבלה


ללימודי חינוך במכללה ירושלים מתקבלות נשים דתיות או חרדיות, בעלות תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים של 92 לפחות. קיימת עדיפות למועמדות בעלות ניסיון כלשהו בעבודה עם ילדים עם צרכים מיוחדים במסגרות חינוך פורמלי או בחינוך הבלתי פורמלי. סטודנטיות חסרות רקע בעולם החינוך המיוחד יכולות להתקבל בכפוף להשתתפות בהדרכה בנושאים אלה במכללה. מתאימות שעומדות בסף הקבלה נדרשות גם לעבור מבחני מיון פנימיים בכתב וראיונות אישיים. במקרים מסוימים, יש צורך להיבחן גם בפסיכומטרי.


תעודה


סטודנטים שמסיימים בהצלחה את הלימודים זכאים לקבל תואר ראשון בחינוך "B.Ed." ותעודת הוראה לחינוך מיוחד, שמוענקים מטעם מכללה ירושלים. כדי לקבל את הדיפלומות, התלמידים חייבים להשלים את ההכשרה המעשית ולהגיש את פרויקט הגמר בשנה האחרונה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללה ירושלים - מכללה לבנות דתיות, השכלה אקדמית ולימודי קודש

עוד מסלולי לימוד - מכללה ירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp