קורס הנחיית קבוצות במכללה ירושלים לציבור החרדי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללה ירושלים - הנחיית קבוצות חרדי.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הנחיית קבוצות לחרדים במכללה ירושלים - לימודי תעודה

 

תורת הקבוצות

 

קבוצה היא מספר אנשים בעלי מכנה משותף אשר הופך אותם ליחידה אחת, כמו הימצאות במקום אחד או שיש להם מטרה משותפת. יחידה זו יכולה לבוא בצורות שונות, כמו משפחה, כיתה, חברי צוות, עמיתים לעבודה ועוד. לכל קבוצה יש דינמיקה משלה, בין שזו קבוצת ספורט, קבוצה בתנועת הנוער או קבוצת חברים לספסל הלימודים. בכל קבוצה יש את האנשים הבולטים יותר ויש את אלה שמשפיעים יותר, יש את הנחבאים אל הכלים ויש את המתנגדים והמתנצחים.

 

בעלי מקצועות רבים אשר רוצים להעביר תכנים לקבוצת אנשים נאלצים להתמודד עם הקשיים שהדינמיקה הקבוצתית מעמידה בפניהם. אנשי חינוך, ראשי צוותים, יועצים ובעלי תפקידים שונים אשר עומדים בראש הקבוצה וצריכים להפעיל אותה לא תמיד יודעים כיצד לעשות זאת. למטרה זו נועד קורס הנחיית קבוצות. משתתפי הקורס מקבלים את הכלים ואת המיומנויות הנדרשות לעמוד מול קבוצה, לגבש אותה, לאתר את בעלי התפקידים השונים ולרתום אותם למשימות ולהגשמת מטרות הקבוצה.

 

תכנית לימודים

 

קורס הנחיית קבוצות במכללה ירושלים לחרדים מקנה לסטודנטים את ארגז הכלים ההכרחי לכל מי שמרכז קבוצות ומנחה אותן. משתתפי הקורס לומדים לגבש מטרה משותפת לחברי הקבוצה, ליצור ביניהם דינמיקה קבוצתית ולעודד שיתופי פעולה לקידום המטרות המשותפות. יש לציין כי זוהי תכנית לימודים לציבור החרדי, בה מתקיימת הפרדה בין גברים לנשים.

 

הסטודנטים בקורס לומדים הן באופן עיוני והן באופן מעשי את תפקידו של מנחה הקבוצה, זיהוי מנהיגות קבוצתית והתמודדות עם קואליציות ואופוזיציות בקרב חברי הקבוצה. הסטודנטים רוכשים כלים המאפשרים להם לסייע בצמיחה האישית הן של הקבוצה כגוף אחד והן לפרטים שבתוכה. הם לומדים לקרוא שפת גוף וטון דיבור ולהשתמש ביכולת זו כדי לאתר מנהיגים בקבוצה וכדי להעביר לה את התכנים הנדרשים.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא שנתי והמפגשים נערכים אחת לשבוע בשעות הבוקר. מתכונת הלימוד מתקיימת כסדנה מתמשכת והיא כוללת שיעורים עיוניים, קבוצות דיון, תרגילים והתנסות מעשית בהנחיית קבוצות.

 

נושאי הלימוד

 

 • מנהיגות קבוצתית
 • בעיות סמכות
 • סוגי ההתערבות של המנחה
 • משחקי הדמיה
 • תיאוריות בהתפתחות האדם
 • אישיות המנחה
 • גבולות הקבוצה ומגבלות המנחה
 • חוזה פסיכולוגי
 • תחומים עיוורים בקרב משתתפים
 • עימותים בקבוצה    
 • אינטימיות הקבוצה לקידום מטרות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה ירושלים היא מוסד אקדמי תורני לחינוך המכשיר מורים לכלל הגילים, החל מחינוך לגיל הרך וכלה בחינוך לבתי הספר העל־יסודיים. בית הספר להשתלמויות שבמכללה מציע לקהל הרחב לרכוש מקצוע יישומי ולהתפרנס בכבוד במגוון תחומים, כמו אימון אישי, טיפול, ניו מדיה והייטק. נוסף על כך, אפשר ללמוד השתלמויות להרחבת האופקים, להעשרה ולתרבות בתחומי הקולנוע והאמנות. בין הקורסים של בית הספר להשתלמויות אפשר ללמוד קורס ייעוץ ארגוני, קורס כלים בפסיכודרמה, קורס ניהול מצבי חירום וקורס מובילי מסע לפולין.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס הנחיית קבוצות צריכים להיות מורים ואנשי חינוך והוראה. הקבלה לתכנית זו מותנית בריאיון אישי.

 

 

תעודה

 

משתתפי הקורס אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות ההכשרה המעשית והגשת התרגילים המסכמים, מקבלים תעודת גמר מטעם מכללה ירושלים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללה ירושלים - מכללה לבנות דתיות, השכלה אקדמית ולימודי קודש

עוד מסלולי לימוד - מכללה ירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp