לימודי הוראת מתמטיקה במכללה ירושלים לנשים דתיות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללה ירושלים - הוראת מתמטיקה לחרדים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת מתמטיקה לנשים חרדיות במכללה ירושלים


תורת המספרים


המתמטיקה היא מקצוע מרתק ומאתגר, אולם מסיבות שונות היא נתפסת כמסובכת ואף כמשעממת בקרב לומדים צעירים בבתי הספר. רפורמות של משרד החינוך שפועלות בשנים האחרונות באות לשדרג את תדמיתו של הענף ולעודד תלמידים ללמוד אותו וכך לפתח בהם חשיבה מתמטית וסקרנות מחקרית. לשם כך משקיעים משאבים רבים בהכשרת מורים מיומנים למתמטיקה.


במכללה ירושלים מתקיים מסלול לימודי הוראת מתמטיקה, שמכשיר מורות למקצוע זה לחטיבות ביניים ולתיכונים במערכת החינוך החרדית והממלכתית דתית. התכנית באה לעודד את הסטודנטיות לגלות יצירתיות בהוראת מתמטיקה והיא מטפחת גישות חדשניות ולא שגרתיות בחינוך ובמחקר. זהו מסלול לימודים לחרדים שמיועד לנשים בלבד, הוא מתקיים באווירה תורנית מלאה וגם עוסק בהקשרים שבין המתמטיקה לעולם היהדות.


תכנית הלימודים


הסטודנטיות לחינוך במסלול זה מתחילות ורוכשות בסיס בתחומי המתמטיקה השונים כמו אלגברה, סטטיסטיקה, גאומטריה, אנליזה והסתברות. בהמשך, הן דנות בשיטות הוראה עדכניות שונות, שמאפשרות למורים לשלב עזרים טכנולוגיים לרבות אינטרנט, תוכנות מחשב ואמצעים להוראה מתוקשבת שיכולים לעזור להפוך את לימוד המתמטיקה בכיתה לחווייתי ומהנה יותר עבור התלמידים. בנוסף, הן נחשפות לגישות חדשניות ויצירתיות בתחומי המדעים והמתמטיקה וכך מפתחות עצמן כמורות וכחוקרות.


מתכונת הלימוד


לימודי הוראת מתמטיקה במכללה ירושלים נמשכים ארבע שנים. השיעורים מתקיימים במשך שניים או שלושה ימים מלאים במהלך השבוע, משעות הבוקר ועד הערב. הסטודנטיות יכולות גם ללמוד במסלול משולב, בו הן מקבלות תעודת הוראה נוספת בהוראת מחשבים.


במהלך התכנית, הסטודנטיות משתתפות בקורסי חובה ובחירה, בסמינריונים ובסדנאות. הלימודים כוללים גם לימודי קודש ויהדות. כמו כן, מתקיימת גם התנסות מודרכת בהוראת מתמטיקה בה מתרגלות הסטודנטיות הוראה במוסדות הלימוד.


נושאי הלימוד

 

 • אלגברה לינארית
 • קריפטוגרפיה
 • פונקציות מרוכבות
 • קריאת גרפים
 • סוגיות בגאומטריה
 • קומבינטוריקה
 • חשבון אינפיטסימלי
 • תכנות מתקדם
 • מתמטיקה דיסקרטית
 • תורת הקבוצות
 • משוואות דיפרנציאליות
 • מרחבים מטריים    
 • למידה מתוקשבת במתמטיקה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללה ירושלים נוסדה בשנת 1964 כמוסד ללימודים אקדמיים ברוח היהדות. כמכללה דתית לחינוך, ניתן ללמוד בה לתואר ראשון בחינוך ולתעודת הוראה במגוון מקצועות כמו הוראת אנגלית, הוראת מדעים והוראת תנ"ך. כמו כן, קיימות תכניות לתואר שני בחינוך וקורסים מקצועיים למורים שמעוניינים לרכוש מיומנויות הוראה חדשות. המכללה מפעילה יוזמות משותפות עם מוסדות וארגונים יהודיים בארץ ובחו"ל וכך למשל משתתפת בחידון המתמטיקה העולמי מדי שנה.


תנאי קבלה


ללימודי החינוך לדתיות במכללה ירושלים מתקבלות מועמדות שברשותן תעודת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי. כמו כן, עליהן להיות בעלות ציון בבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות. כחלק מתנאי הקבלה הן צריכות לעבור בחינות כניסה פנימיות במתמטיקה וראיון אישי. המכללה מקבלת גם בוגרות מכינה קדם אקדמית לדתיים בציון גבוה.


תעודה


סטודנטיות שמסיימות את הלימודים ועומדות בהצלחה בכל חובותיהן מקבלות תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראת מתמטיקה, שניתנים מטעם מכללה ירושלים. בוגרות שהשתתפו במסלול הדו חוגי מקבלות גם תעודת הוראת מחשבים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללה ירושלים - מכללה לבנות דתיות, השכלה אקדמית ולימודי קודש

עוד מסלולי לימוד - מכללה ירושלים
פורום לימודים לחרדים דתיים
לימוד צילום במכון לומדה בהפרדה למתחילים
אפרת
ללא תגובה
מכינה השלמת בגרויות לחרדים
לינור
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד עיצוב פנים בהפרדה?
אפרת כהן
ללא תגובה
לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית לקהל הדתי
אבישג כהן
ללא תגובה
ריפוי בעיסוק עם ילדים לקהל הדתי חרדי
רמי זדה
ללא תגובה
לימודי הוראה במתמטיקה לקהל הדתי
שירה סמחוב
ללא תגובה
איפה לומדים תרפיה בהפרדה לקהל הדתי?
שירה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp