קורס מפעיל מתחם חבלים אתגרי במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

אהבת? שתף ב:

קורס מפעילי מתחם חבלים אתגרי במכללה האקדמית בוינגייט

 

המומחים בשטח

 

פעילויות ספורט אקסטרים הפכו היום למרכיב נפוץ למדיי באירועי פנאי. אנשים רבים בוחרים לבלות במתחמים אתגריים, בין אם מדובר בשוחרי ספורט ומסעות בשטח, ובין אם בעובדים או בארגונים שמעוניינים בימי גיבוש ייחודיים ויוצאי דופן. מתקני החבלים האתגריים יכולים לשמש גם לצרכים טיפוליים, כשהמטפלים משלבים במערך התרפיה עקרונות של הרפתקה ובילוי בשטח וכך יכולים לדמות דרך המכשולים במתחם התמודדות עם חסמים וקשיים במעגלי החיים.


במהלך קורס מפעיל מתחמי חבלים אתגריים במכללה האקדמית בוינגייט ניתן לקבל את הכלים להפעלה של מסלולים אתגריים קבועים הנבנים בפיקוח המקצועי הנדרש. תכנית זו מתקיימת בהתאם להנחיות של משרד החינוך. בתחום זה קיימת היום דרישה לכוח אדם מיומן ומוסמך, בוגרי ההכשרה יכולים להשתלב במגוון של פרויקטים בתחום הספורט והפעילות האתגרית.

 

 

 

 

תכנית הלימודים

 

משתתפי הקורס לומדים על תהליכי ההפעלה של מסלולי חבלים אתגריים קבועים, בפיקוח מקצועי והנדסי. הם מכירים את שלל המערכות שמהן בנויים מתחמים אלה ומתוודעים לשיטות האבטחה הנדרשות בהפעלתם. כמו כן, הם סוקרים את הנהלים המקצועיים ותהליכי העבודה השוטפים בהתאם להנחיות הנדרשות. בהמשך, נרכשות מיומנויות להובלה של שלל סוגי קבוצות בפעילויות במתחמים החוייתיים, לצורך ניהול של פעילויות מקצועיות ואיכותיות.

 


מתכונת הלימוד

 

בקורס זה נכללות כ - 40 שעות לימוד והוא מרוכז בחמישה ימי פעילות. השיעורים מתקיימים בבקרים בימי שישי. הם משלבים התנסויות מעשיות ותרגולים פעילים של תכנון המתחמים והפעלתם.

 

 

 

נושאי הלימוד

 

משתתפי הקורס לומדים מגוון רחב של נושאים, ביניהם גם התחומים הבאים:

  • שיטות אבטחה
  • הנחיית קבוצות
  • חילוץ ממתקנים
  • בטיחות בעבודה
  • ניהול יומן במתקן
  • סוגי קשרים וחבלים
  • הכנת מתקנים לפעילות
  • ציוד ייעודי למסלולים אתגריים
  • ועוד

 

 

סגל הוראה

 

מנהל הקורס הוא מומחה לטיפוס ולגלישת צוקים, אשר היה ממקימיו של מדור הגלישה והחילוץ של צה"ל. כמו כן, הוא עוסק ב - outdoor training ובניהול משימות אתגריות בחיק הטבע.

 

על מוסד הלימוד

 

המכללה האקדמית בוינגייט מקיימת שלל קורסים בתחומי הספורט והפעילות הגופנית. לצד מסלול לימודי חינוך גופני, מתקיימות גם הכשרות מקצועיות שונות לספורטאים, למטפלים ולאנשי חינוך. בבית הספר לתיירות אתגרית של המכללה מתקיימים גם קורס מדריכי הישרדות, קורס הדרכת סנפלינג, קורס טיפול באמצעות שהייה בטבע, קורס מדריכי אופניים והכשרה למומחים לפנאי אתגרי. מוסד הלימוד ממוקם בסמוך לעיר נתניה.

 

תנאי קבלה

 

לקורס זה מתקבלים מועמדים מעל גיל 16 שנים בעלי בריאות תקינה וכשירות לעסוק בפעילות אתגרית וספורט. רקע קודם בפעילות אתגרית יכול להוות יתרון. המועמדים נדרשים לעבור ראיון קבלה שבו בוחנים את מידת ההתאמה שלהם לתכנית.

 

 

תעודה

 

משתתפים שעומדים בכל חובות הקורס ומסיימים אותו בהצלחה זכאים לקבל תעודת "מפעילי מתחמי חבלים אתגריים" שניתנת על ידי המכללה האקדמית בוינגייט בית הספר לפנאי ותיירו אתגרית. בוגרי הקורס יכולים להמשיך לקדם את הסמכתם דרך לימוד בקורס מנהלי מתחם חבלים אתגרי ואומגה המתקיים במכללה.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם