קורס ניהול מתחם חבלים אתגרי במכללה האקדמית בוינגייט

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני

אהבת? שתף ב:

קורס מנהלי מתחם חבלים אתגרי במכללה האקדמית בוינגייט


המומחים בשטח


פעילויות ספורט אקסטרים הפכו היום למרכיב נפוץ למדיי באירועי פנאי. אנשים רבים בוחרים לבלות במתחמים אתגריים, בין אם מדובר בשוחרי ספורט ומסעות בשטח, ובין אם בעובדים או בארגונים שמעוניינים בימי גיבוש ייחודיים ויוצאי דופן. מתקני החבלים האתגריים יכולים לשמש גם לצרכים טיפוליים, כשהמטפלים משלבים במערך התרפיה עקרונות של הרפתקה ובילוי בשטח וכך יכולים לדמות דרך המכשולים במתחם התמודדות עם חסמים וקשיים במעגלי החיים.


מנהלי מתחמי החבלים צריכים לא רק לתכנן את מבנה המתקנים, אלא גם לפקח על תחזוקתם והפעלתם התקינה ולהבטיח בטיחות ברמה גבוהה ביותר, כדי למנוע פגיעות או תקלות. מכאן שעל כתפיהם מוטלת אחריות רבה והם נדרשים להפעיל מיומנויות מקצועיות רבות. קורס ניהול מתחמי חבלים אתגריים במכללה האקדמית בוינגייט הוא קורס מתקדם, שבא להקנות למשתתפיו כלים ניהוליים ולהכשיר אולם להובלה ולהקמה של אתרי בילוי אתגרי. בתום התכנית, שמתקיימת בהתאם לנהלי משרד החינוך, יכולים הבוגרים להשתמש בכלים הנלמדים כדי להרחיב את אפשרויות התעסוקה שלהם ולהתקדם לתפקידים בכירים יותר בעולם הספורט האתגרי.

 


תכנית הלימודים


במהלך תכנית זו, לומדים המשתתפים כיצד לתכנן ולנהל פעילויות במסלולי חבלים אתגריים. בתחילת ההכשרה, הם בוחנים שיטות שונות לבניית המתחמים, למשל הקמת מסלולים המשלבים חבלי מתכת, או ביצוע של מתקני אומגה לגלישה זוויתית, כל אלו תחת פיקוח מקצועי והנדסי מוסמך. בהמשך, הם דנים בניהול של הפעילויות השונות המתקיימות במתחם ובהתאמתן לאוכלוסיות יעד שונות, מילדים ועד מבוגרים. כמו כן, הם סוקרים את נהלי האבטחה שנוגעים לניהול האתרים ולומדים לשלוט בשיטות למיגון המתקנים ולניהול של מצבי חירום או תקלות שעלולים להתרחש בהם.


מתכונת הלימוד


קורס זה כולל כ - 120 שעות לימוד, שמתחלקות ל - 12 מפגשים. אלו נערכים אחת לשבוע ומרוכזים ביום לימודים מלא, משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. בנוסף לשיעורים עיוניים ולהדגמות, הקורס כולל גם התנסות מעשית בשטח של המשתתפים, במהלכה מכירים מקרוב את שיטות בניית המתחמים וניהולם. משתתפים חסרי רקע בהגשת עזרה ראשונה יכולים להשתתף גם בקורס עזרה ראשונה.


נושאי הלימוד

 

 • תכנון יומן מתקן
 • ניהול סיכונים
 • נהלי חירום במתקן
 • שיטת הנדנדה
 • חילוץ ופינוי ממתקנים
 • שיטות אבטחה
 • שיטות לגלישה זוויתית
 • הערכת ציוד ושימוש בו
 • שיטת חבל בלם    
 • תכנון תכניות תהליכיות    
 • ועוד


סגל הוראה


מנהל הקורס הוא מומחה לטיפוס ולגלישת צוקים, אשר היה ממקימיו של מדור הגלישה והחילוץ של צה"ל. כמו כן, הוא עוסק ב - outdoor training ובניהול משימות אתגריות בחיק הטבע.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית בוינגייט מקיימת שלל קורסים בתחומי הספורט והפעילות הגופנית. לצד מסלול לימודי חינוך גופני, מתקיימות גם הכשרות מקצועיות שונות לספורטאים, למטפלים ולאנשי חינוך. בבית הספר לתיירות אתגרית של המכללה מתקיימים גם קורס מדריכי הישרדות, קורס הדרכת סנפלינג, קורס טיפול באמצעות שהייה בטבע, קורס מדריכי אופניים והכשרה למומחים לפנאי אתגרי. מוסד הלימוד ממוקם בסמוך לעיר נתניה.


תנאי קבלה


לקורס זה מתקבלים מועמדים שברשותם תעודת מדריכי גלישה מוסמכים ממצוקים, או תעודת מפעילי מתחמי חבלים אתגריים, המציגים אישור המעיד על בריאות תקינה. כחלק מתנאי הקבלה, עליהם לעבור גם ראיון קבלה אישי בו נבחנת מידת ההתאמה לתכנית זו.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל חובות הקורס ומסיימים אותו בהצלחה זכאים לקבל תעודת "מנהלי מתחמי חבלים אתגריים ובוני אומגה מוסמכים" שניתנת על ידי המכללה האקדמית בוינגייט.

עוד מסלולי לימוד - מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני