לימודי ביוטכנולוגיה לחרדים בקמפוס שטראוס

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על קמפוס שטראוס - לימודי ביוטכנולוגיה לחרדים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ביוטכנולוגיה B.Sc. לחרדים בקמפוס שטראוס


מדעים בשירות האדם


מבין ענפי המדע, הביוטכנולוגיה היא אולי זה שעובר את התמורות הרבות ביותר בשנים האחרונות. זהו תחום מדעי שעוסק בשימוש בביולוגיה למטרות פיתוח טכנולוגי לטובת האדם. החוקרים משתמשים בפיתוחים מדעיים שהם מפיקים מאורגניזמים חיים או חומרים טבעיים, כדי לייצר תרופות, מזון, מכשור רפואי ופתרונות מתקדמים וחדשניים לחקלאות ולתעשייה. ישראל הגיעה למעמד של מעצמת ביוטק ומדי שנה קמים בה המוני מיזמים ביוטכנולוגיים ויוזמות סטארט אפ מקוריות.


לימודי ביוטכנולוגיה בקמפוס שטראוס באים להעניק לסטודנטים ידע מדעי נרחב וכישורי מחקר ופיתוח בענף מתקדם זה. מדובר במסלול לימודים לחרדים, שמתקיים בשיתוף עם המכללה האקדמית הדסה, בו מותאמים התכנים במיוחד לצרכיהם של סטודנטים שומרים מצוות. בפני בוגרי התכנית פתוחים אפיקי תעסוקה רבים, כמו למשל בתעשייה הפרמצבטית, במעבדות, בחברות מחקר ביוטכנולוגי או חקלאי, בחברות לפיתוח מוצרי מזון וגם כחוקרים באקדמיה.


תכנית הלימודים


בתחילת הלימודים, הסטודנטים רוכשים בסיס במקצועות המדעים עליהם מושתת ענף הביוטכנולוגיה, למשל מתמטיקה, כימיה, פיזיקה וביולוגיה. בהמשך, הם מעמיקים במחקר הגנטיקה האנושית ובשימוש שלו במהלך טיפול רפואי כדי לסייע לחולים להחלים במהרה וביעילות. כמו כן, הם לומדים על תהליכי ייצור בתעשיית הביוטכנולוגיה והפרמצבטית ועל תחום פיתוח ותכנון התרופות. הם בוחנים דרכים בהן ניתן לתכנן מודלים ביולוגיים, באמצעותם אפשר לפתח תרופות למגוון של מחלות, כמו סרטן, סוכרת, אלצהיימר וטרשת נפוצה. בנוסף, הם דנים באפשרויות המגוונות לפיתוח של סטארט אפ וחברות מיזם בענף הביוטכנולוגיה, ליצירת פיתוחים חדשניים בתחומי המזון, התרופות ואיכות הסביבה.


מתכונת הלימוד


לימודי ביוטכנולוגיה לחרדים בקמפוס שטראוס מתפרשים על פני כשלוש שנים. הלימודים מתקיימים במסלולים נפרדים לגברים ולנשים, שלומדים בקמפוסים שונים. הסטודנטים משתתפים במהלך לימודיהם בהרצאות עיוניות, בסמינריונים ובתרגולים מעשיים רבים במעבדות המכללה. במסגרת המעבדות, הם יכולים להתנסות באופן פעיל בשיטות העבודה והמחקר הביולוגי והביוטכנולוגי. בסיום המסלול עליהם לבצע גם פרויקט גמר יישומי.

 


נושאי הלימוד

 

 • אימונולוגיה
 • ביוטכנולוגיה של הצמח
 • סטטיסטיקה
 • פרמקולוגיה של תרופות
 • כימיה פיזיקלית
 • סטארט אפ בביוטכנולוגיה
 • תהליכי הפרדה ואנליטיקה
 • וקטורים ויראליים
 • תהליכי ייצור בביוטכנולוגיה
 • גנטיקה של מחלות    
 • סוגיות משפטיות בביוטכנולוגיה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


קמפוס שטראוס, אשר נוסד על ידי המכללה האקדמית הדסה ומכון "לומדה", הוא מוסד ללימודים אקדמיים לציבור החרדי. בקמפוס יכולים גברים ונשים ללמוד לתואר ראשון לחרדים במגוון מקצועות, כמו למשל מדעי המחשב, קלינאות תקשורת, תקשורת או לימודי ניהול לחרדים. כל התכניות במוסד זה, שממוקם בעיר ירושלים, מפוקחות על ידי רבנים ומותאמות לאורח החיים החרדי.


תנאי קבלה


ללימודי ביוטכנולוגיה בקמפוס שטראוס מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים גבוה. כחלק מתנאי הקבלה, עליהם לעבור גם מבחני מיון והתאמה פנימיים וראיונות שמתקיימים בפני ועדת קבלה. מוסד הלימוד מקבל גם בוגרי מכינות קדם אקדמיות לחרדים.

 


תעודה


סטודנטים שמסיימים את הלימודים ועומדים בכל חובותיהם בהצלחה מקבלים תואר ראשון B.Sc. בביוטכנולוגיה שמוענק מטעם קמפוס שטראוס והמכללה האקדמית הדסה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמפוס שטראוס - לימודים לחרדים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp