מכינה לחרדים בקמפוס שטראוס

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שטראוס - מכינה לחרדים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכינה קדם אקדמית לציבור החרדי בקמפוס שטראוס


עוד צעד בדרך לאקדמיה


בדרך לקבלה ללימודים אקדמיים יש צורך לעמוד בדרישות שונות, בהן גם תעודת בגרות מלאה. עם זאת, מי שאין בידיהם תעודת בגרות מלאה יכולים להשתתף במכינה קדם אקדמית ובה להשלים את הפערים ולרכוש כלים אקדמיים חשובים. נשים וגברים מהמגזר החרדי יכולים ללמוד במכינה קדם אקדמית שמתאימה במיוחד לצורכיהם, שמסייעת להם לפרוץ קדימה ולהתקבל למסלולי לימודים מבוקשים.


מועמדים חסרי תעודת בגרות שמעוניינים לשפר את הסיכויים שלהם להתקבל ללימודים יכולים ללמוד במכינה הקדם אקדמית לחרדים שמתקיימת בקמפוס שטראוס. תכנית הלימודים במכינה מותאמת לסטודנטים מהציבור החרדי ומתקיימת בהפרדה בין נשים לגברים. התכנים בה מבוקרים ומותאמים לאורח החיים החרדי כהמשך ללימודים שמקובלים במסגרות חרדיות כגון ישיבות ותלמוד תורה לגברים ותיכון חרדי לנשים, ללא התפשרות על הרמה האקדמית של התכנים. היא מאפשרת לסטודנטים להשלים את הפערים שנדרשים לצורך המשך הלימודים לתואר.

 


תכנית הלימודים


במהלך המכינה הסטודנטים לומדים על מקצועות בסיסיים שחשובים להמשך הלימודים האקדמיים, בהם מתמטיקה, אוריינות ואנגלית. במקביל, הם מפשרים את הידע בשימוש ביישומי מחשב בסיסיים ומתרגלים אסטרטגיות למידה ומיומנויות אקדמיות שנדרשים בתכניות לתואר ראשון. כמו כן, הם דנים בגישות לכתיבה ולעריכה של עבודה אקדמית ומדעית בעברית.


סטודנטים שמעוניינים להמשיך ללימודי מדעים בהמשך דרכם יכולים ללמוד במסלול שבו לוקחים חלק גם בקורסים ייעודיים במדעים. קורסים אלה כוללים תחומים כגון כימיה, פיזיקה וביולוגיה.

 


מתכונת הלימוד


המכינה כוללת קורסים בתחומים שונים לפי המקצוע אותו מעוניינים הסטודנטים להמשיך ללמוד. מלבד השיעורים הפרונטליים בכיתה המשתתפים יכולים גם להסתייע בליווי אישי ובייעוץ של סגל המכינה בנוגע לבעיות לימודיות שמתעוררות. התלמידים יכולים גם להיעזר בחונכות אישית ובשיעורי תגבור קבוצתיים במקרה הצורך וכך להגדיל את הסיכוי שלהם להצליח במכינה.


על מוסד הלימוד


קמפוס שטראוס מציע מגוון של מסלולי לימוד אקדמיים לסטודנטים ולסטודנטיות מהמגזר החרדי. תכניות הלימודים מתקיימות בתחומים מבוקשים שונים וכוללות מסלולים כגון לימודי ניהול לחרדים, לימודי תקשורת ופוליטיקה לחרדים, לימודי מדעי המחשב לחרדים, לימודי אופטומטריה לחרדים ולימודי מדעי המעבדה הרפואית לחרדים. מוסד הלימוד מציע מגוון של מלגות לימוד לסטודנטים חרדים, שמסייע להם לממן את שכר הלימוד. כמו כן, הקמפוס מפעיל מרכז לייעוץ והכוון תעסוקתי, שמסייע לסטודנטים בהשתלבות בתחומים מתאימים במשק. הקמפוס ממוקם בעיר ירושלים.


תנאי קבלה וקהל יעד


קהל היעד למכינה הוא מועמדים שאין בידיהם תעודת בגרות מלאה, שנדרשים להשלים פערים ומעוניינים להגדיל את הסיכויים שלהם להתקבל לתכניות לימודים לתואר ראשון, בקמפוס שטראוס ובמוסדות אקדמיים נוספים. המכינה מתאימה לגברים ולנשים מהמגזר החרדי, כאשר היא מתקיימת במסלולים נפרדים מבחינה מגדרית.

 


תעודה


סטודנטים שמסיימים בהצלחה את המכינה ועומדים בכל הדרישות במסגרתה יכולים לקבל תעודת גמר מטעם קמפוס שטראוס. דיפלומת הגמר מהווה תחליף לתעודת הבגרות והיא מוכרת במוסדות לימודים גבוהים בארץ, לצורך המשך לתואר ראשון בתחומי לימוד שונים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמפוס שטראוס - לימודים לחרדים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp