תואר ראשון בתקשורת ופוליטיקה בקמפוס שטראוס לחרדים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שטראוס - תואר בתקשורת ופוליטיקה ולחרדים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בתקשורת ופוליטיקה לחרדים בקמפוס שטראוס

 

חרדים לתקשורת

 

הייצוג של המגזר החרדי בתקשורת יכול להיות מעוות ומטעה, העולם החילוני והמסורתי שאינו מכיר את הציבור החרדי שם אותו לעתים כמטרה לתקיפה וללעג. האנשים החרדים שכן מיוצגים בתקשורת הם פעמים רבות קיצוניים ואינם מייצגים את ההשקפות ואת הדעות של הקשת הרחבה של המגזר. התפיסות האמוניות ואורח החיים של הציבור החרדי מונע מהם להיות מיוצגים כראוי הן בפוליטיקה והן בתקשורת, ומשכך סטריאוטיפים קדומים מתקבעים והאינטרסים של המגזר נופלים בין הכיסאות של האנשים שאמורים לייצג אותם במערכת הפוליטית.

 

תואר ראשון בתקשורת ופוליטיקה לחרדים מכשיר את הסטודנטים להשתמש בכלי התקשורת הקיימים כדי להשפיע על דעת הקהל הן של הציבור החרדי והן של הציבור הכללי. שם הם נחשפים ליכולות של התקשורת ושל הפוליטיקה לעצב מדיניות ולבנות אסטרטגיות של מערכות פוליטיות, לשנות את המדיניות הציבורית ולנהל משברים פוליטיים ומשברים תקשורתיים.

 

 

תכנית לימודים

 

תואר ראשון בתקשורת ובפוליטיקה בקמפוס שטראוס לחרדים מקנה לסטודנטים את הידע הנצרך כדי להכיר את מוסדות התקשורת בישראל ואת המערכת הפוליטית בארץ ובעולם. הסטודנטים לומדים על ההתפתחות ההיסטורית של התקשורת ושל הפוליטיקה, על מושגי היסוד של שני התחומים ועל הערוצים שבהם הם באים לידי ביטוי הן באופן עצמאי והן בשילוב פעולה בין השניים.

 

תכנית התואר הראשון בתקשורת מכשירה את הסטודנטים לעבודה בפועל בשתי מערכות אלה בעזרת קורסים וסדנאות יישומיות, כמו עריכת חדשות ברדיו, הפוליטיקה בערוצי התקשורת האינטרנטיים וניתוח פרשנויות פוליטיות. כמו כן, הם לומדים על ויכוחים ואידיאולוגיות בישראל ועל סוגיות במדיניות ציבורית.

 

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נפרשים על פני שלוש שנים וסמסטר. מתכונת הלימודים מורכבת מקורסי חובה, מקורסי בחירה, מסדנאות ומהתנסות מעשית הכוללת הכרה עם המערכת השלטונית בישראל ופגישות עם אנשי ציבור ועם דמויות מפתח בתקשורת בארץ.

 

נושאי הלימוד

 

 • שיח הביטחון בישראל
 • מפת התקשורת
 • מושגים במשפט ציבורי
 • פוליטיקה מגזרית
 • מבוא לתקשורת המונים
 • אתיקה בתקשורת
 • פוליטיקה ישראלית
 • פוליטיקה, תקשורת וחברה בישראל
 • נאומים ושכנוע רטורי    
 • קמפיינים פוליטיים בישראל ובארצות הברית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

קמפוס שטראוס הוא שלוחה של המכללה האקדמית הדסה ושל מכון "לומדה". תכניות הלימוד של הקמפוס מותאמות לצרכים של הסטודנטים החרדים, הן בתכנים הנלמדים ובאווירת הלימוד והן בשעות הלימוד ובהתאמתן לאורך החיים החרדי. תכניות הלימוד של המכללה מאושרות על ידי המועצה להשכלה גבוהה ובהן ניתן ללמוד לימודי מדעי המחשב לחרדים, לימודי ניהול, לימודי ביוטכנולוגיה לחרדים ולימודי אופטומטריה.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר ראשון בתקשורת ובפוליטיקה צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או בעלי תעודת גמר ממכינה קדם־אקדמית. הקבלה ללימודים מותנית במבחן התאמה ובריאיון אישי.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר B.A בתקשורת ופוליטיקה מטעם קמפוס שטראוס. התואר מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

הבוגרים משתלבים במרחב העסקנות הציבורית והתקשורת הפוליטית במגוון רחב של תפקידים, כמו יועצים אסטרטגיים, יועצי תקשורת, יועצי תדמית, יועצים פוליטיים, עוזרים פרלמנטריים, פרשנים פוליטיים, מנהלי שדולות, דוברים וכותבי נאומים. כמו כן, הם עוסקים בתחום התקשורת כקופירייטרים וכמנהלי קמפיינים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמפוס שטראוס - לימודים לחרדים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp