תואר שני ביזמות טכנולוגית בעזריאלי מכללה להנדסה ירושלים

שירות אישי - צור קשר
תואר שני ביזמות טכנולוגית בעזריאלי מכללה להנדסה ירושלים

תואר שני ביזמות טכנולוגית עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים


בענף היזמות הטכנולוגית מתמקדים בהפכיתם של רעיונות טכנולוגיים לעסקים פעילים ומניבים. יזמים בתחום זה בודקים את היתכנותם של הרעיונות מבחינה טכנולוגית ומבחינת הפוטנציאל העסקי שגלום בהם. הם עוסקים גם באפיון ופיתוח של מוצרים ובהיבטי זכויות היוצרים הרלוונטיים. לשם כך עליהם להחזיק בראייה והבנה בין תחומית ולשלוט בכלים בהנדסת מערכות, איתור מקורות מימון, ניהול צוותים, פיתוח עסקי, אסטרטגיה עסקית, ניהול סיכונים, וכן איתור וטיפוח של שותפים אסטרטגיים לאורך הדרך.


ישראל ידועה בעולם כאמות סטארט אפ ופועלים בה מיזמים טכנולוגיים רבים, שביניהם גם כאלה שזכו להגיע לאקזיט ונרכשו על ידי חברות בין לאומיות. מדי שנה נפתחות חברות הזנק חדשות שבהן יזמים השואפים לפרוץ בשוק העולמי.


המעוניינים לפתח רעיונות לסטארט אפים הנדסיים וטכנולוגיים יכולים ללמוד בתכנית לתואר שני ביזמות טכנולוגית המתקיימת בעזריאלי מכללה להנדסה. בתכנית יכולים יזמים לרכוש ידע וכלים למימוש הפוטנציאל היזמי ולפיתוח הרעיונות שלהם לחברות הזנק. מוסמכי המסלול יכולים להשתלב בענף הסטארט אפים הישראלי בתפקידי מחקר פיתוח, פיתוח עסקי ושיווק. הם גם יכולים ליישם את הידע הנרכש להשתלבות בחברות טכנולוגיה כגון אינטל, גוגל, אפל, מיקרוסופט ועוד, שבהם מעודדים את העובדים ליזמות פנימית.


תכנית זו נתמכת על ידי מספר מחלקות בעזריאלי מכללה להנדסה ובהן המחלקה לתוכנה, לתעשייה וניהול, לחומרים, לחשמל, למכונות ולפארמה. מעורבים בה מומחים מן השטח ויזמים בעלי ניסיון בתחומם.

 

תכנית הלימודים


בתכנית מתמקדים בהקניית ידע עיוני והנדסי מערכתי ומכירים מקרוב את עולם הייזום הטכנולוגי. בתכנית יוצרים חיבור בין עולם ההנדסה לזירה העסקית ושמים דגש על תחום הנדסת המערכות ותפקידו בחברות סטארט אפ, וכן על כישורי ניהול טכנולוגי וניהול הנדסי.


במהלך התואר השני הסטודנטים רוכשים מיומנויות החשובות ליזמים בזירה ההנדסית והטכנולוגית. בין היתר הם לומדים על תהליכי ניהול פרויקטים במיזמים טכנולוגיים ועל שיטות לבנייה של אסטרטגיה עסקית יעילה. נלמדות גם סוגיות כלכליות, מימוניות ומשפטיות הנוגעות לסטארט אפים הנדסיים. נוסף על כך, הסטודנטים דנים בהיבטים רלוונטיים בשיווק, מחקר ופיתוח ומסחר אלקטרוני אשר יכולים לסייע ליזמים בקידום מיזמים הנדסיים חדשניים.

 

מתכונת הלימוד


אורכה של התכנית לתואר שני הוא כשנתיים. לקראת סיומה של התכנית עורכים פרויקט גמר מסכם.


כדי לסייע לסטודנטים לקדם פרויקטים ומיזמים טכנולוגיים משלהם במהלך התכנית, היא כוללת אקסלרטור בשם "AtoBe" שבו ניתן להתנסות בפועל בכלים הנלמדים ולתרגל הקמה וניהול של סטארט אפ הנדסי.

 

נושאי הלימוד

 

 

  • חשיבה המצאתית
  • כלכלה יזמית והנדסית
  • היבט מימוני של יזמות
  • שיווק למיזמים טכנולוגיים
  • אסטרטגיה עסקית ביזמות
  • ניהול מו"פ בחברות הנדסיות
  • ניהול פרויקט בתנאי אי ודאות
  • היבטים משפטיים בפעילות סטארט אפ
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בעזריאלי מכללה להנדסה ניתן למצוא מסלולים נוספים לתואר שני בהנדסה, כגון תואר שני בהנדסת תוכנה שמתאים לבוגרי מדעי המחשב, הנדסת תוכנה ומערכות מידע המעוניינים להרחיב את הידע שברשותם ולהרחיב את הכלים לניהול פרויקטים בתוכנה. כמו כן, מתקיימים במוסד הלימוד מסלולים רבים לתואר ראשון במקצועות ההנדסה וכן מכינות קדם אקדמיות.


במוסד הלימוד מעודדים את הסטודנטים ליזמות ומציעים תמיכה בסטארט אפים לאורך הלימודים. במהלך לימודיהם הסטודנטים יכולים להיעזר באקסלרטור המכללה ובמעבדות הפועלות בה וכן בסגל המרצים שלהם ניסיון בתעשייה ובאקדמיה.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל למסלול זה נדרשים לתואר ראשון במקצועות ההנדסה והמדעים מטעם מוסדות המוכרים על ידי המל"ג. נדרש ממוצע ציונים של לפחות 80.


מועמדים שאין ברשותם תואר במקצועות הנדרשים או שממוצע הציונים שלהם נמוך מן הסף המבוקש נידונים על ידי ועדה אקדמית של התכנית. במקרים מסוימים הם נדרשים להשלמת קורסים לפי הקבלה לתכנית או במהלך הלימודים בה, בתור דרישת קדם להשתתפותם בקורסים הנלמדים בתואר השני. וועדת התכנית מתאימה למועמדים הללו תכנית בהתאם לרקע הקודם שברשותם.

 

תעודה


בסיום הלימודים מוענק למוסמכים תואר שני MA ביזמות טכנולוגית על ידי עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה.

עוד מסלולי לימוד - עזריאלי - מכללה להנדסה ירושלים
Whatsapp Whatsapp