לימודי הנדסת חומרים מתקדמים בהתמחות מיקרואלקטרוניקה בעזריאלי מכללה אקדמית להנדסה

שירות אישי - צור קשר

עזריאלי - מכללה להנדסה ירושלים
עזריאלי - מכללה להנדסה ירושלים

לימודי הנדסת חומרים מתקדמים בהתמחות חומרים למיקרואלקטרוניקה בעזריאלי מכללה אקדמית להנדסה


חומרים שיוצרים שינוי


תחום הנדסת החומרים מתמקד בתכונות ובהתנהגות של חומרים בענפי הטכנולוגיה העכשווית. אחד התחומים המבוקשים והנחקרים בהנדסת החומרים הוא המיקרואלקטרוניקה, שמתמקד בייצור ובתפעול של מעגלים אלקטרוניים קטני ממדים. התקנים אלה משולבים במגוון של מערכות בתעשייה, מתחום המחשבים, דרך טלפונים חכמים ומערכות תקשורת ועד להתקנים לתעשיית הרכב והתעופה. זהו ענף צומח ודינמי במיוחד ויש בו ביקוש רב למהנדסים איכותיים שיכולים להגיע לפריצות דרך משמעותיות.


עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה בירושלים מציעה תכנית לימודי הנדסת חומרים מתקדמים בהתמחות מיקרו אלקטרוניקה. מסלול זה בלימודי ההנדסה מתמקד בתכונות ובתהליכים של חומרים ייעודיים לתעשיית המיקרו אלקטרוניקה הצומחת ומספק לסטודנטים ידע ומיומנויות שיכולות לפתוח דלת לקריירה בתעשייה זו ובענף ההייטק.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול התמחות זה בלימודי הנדסת חומרים מתקדמים לומדים בהרחבה על תהליכי ייצור שאופייניים לתעשיית המוליכים למחצה. כך הם לומדים על שיטות ותהליכים מגוונים כגון שימושי סיליקון בייצור מעבדים בטלפונים חכמים ובמחשבים. לאורך לימודיהם הם רוכשים מיומנויות מדעיות ובוחנים שיטות לחקירה של כשלים בהתקנים מיקרו אלקטרוניים. הם מתמקדים בהבנה פיזיקלית של כשלים מגוונים ומתוודעים למערכות מדידה מתאימות, לסוגיות באבטחת איכות ובאמינות וכן בתהליכי זיווד להתקנים מיקרו אלקטרוניים שונים.


מתכונת הלימוד


כאמור זוהי אחת מן ההתמחויות האפשריות בלימודי הנדסת חומרים מורכבים שאורכם הוא כארבע שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם בעבודה מעשית במעבדות בתעשייה ולקראת סיום הלימודים גם עורכים פרויקט גמר מסכם שמתקיים בשיתוף עם ארגונים בתעשייה ומכוני מחקר מובילים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים בתכנית אפשר לכלול:

 

  • חומרים פולימריים
  • פיזיקת מוליכים למחצה
  • בקרה ומעגלים אלקטרוניים
  • חומרים להתקנים מיקרו אלקטרוניים
  • תהליכים וחומרים במיקרו אלקטרוניקה    
  • שרטוט הנדסי
  • טכנולוגיות ייצור
  • חומרים ואפיונם
  • אופטיקה מודרנית  ועוד  


על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי הנדסת חומרים מתקדמים של עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה, יש אפשרות ללמוד גם בתכנית הנדסת חומרים מתקדמים בהתמחות טכנולוגיות סביבתיות. נוסף על כך, מוסד הלימוד מציע תכניות לימודים רבות לתואר ראשון ולתואר שני, כגון לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת חשמל ומסלולים נוספים.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודים במסלול זה כוללים בגרות מלאה בממוצע 90 ומעלה ובה בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 ומעלה או ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה; ובגרות באנגלית באמת 4 יחידות בציון 70 ומעלה או ברמת 5 יחידות בציון 65 ומעלה. הציון בפסיכומטרי בדגש כמותי שנדרש לקבלה הוא לפחות 550, הציון הכמותי בפסיכומטרי צריך להיות 100 לפחות. כמו כן, על המועמדים להגיע לרמת בסיסי באנגלית לפחות.


תעודה


לסטודנטים אשר עומדים בכל חובותיהם במהלך הלימודים ניתן עם סיומם תואר ראשון B.Sc. בהנדסת חומרים מתקדמים על ידי עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה.

עוד מסלולי לימוד - עזריאלי - מכללה להנדסה ירושלים

ssssssssss

מתוך פורום עזריאלי - מכללה להנדסה ירושלים

התאמות לבני 35 פלוס
נועה שמיר
ללא תגובה
אתם מתחייבים למציאת עבודה בסוף לימודי ההנדסה?
רועי
ללא תגובה
מועד הרשמה ותנאי קבלה
איריס
1 תגובות
לימודי הנדסה אזרחית בעזריאלי
מאלק
1 תגובות
שיתוף פעולה עם אינטל
בני
ללא תגובה
לימודי ערב בהנדסת מכונות
משה
1 תגובות
התמחות במיקרואלקטרוניקה או בטכנולוגיות סביבתיות?
נעם
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp