לימודי הנדסת חומרים מתקדמים בהתמחות סביבה בעזריאלי מכללה אקדמית להנדסה

שירות אישי - צור קשר

עזריאלי - מכללה להנדסה ירושלים
עזריאלי - מכללה להנדסה ירושלים

לימודי הנדסת חומרים בהתמחות טכנולוגיות סביבתיות בעזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים


ייצור שמתחשב בכדור


ענף הנדסת החומרים הופך ליותר ויותר מבוקש בתעשייה בעשורים האחרונים, לאור העלייה בפיתוח של תהליכים ומוצרים חדשים במפעלים ובגופי התעשייה. המודעות ההולכת וגוברת לפן האקולוגי והסביבתי של הייצור מביא גם לדרישה כי מהנדסי החומרים יהיו בעלי הבנה בתחום הסביבה ויביאו בחשבון את הפגיעה במשאבים הטבעיים, בדרך לכינון של תעשייה ירוקה יותר.


עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה מציעה תכנית ללימודי הנדסת חומרים בהתמחות טכנולוגיות סביבתיות, כאחד ממסלולי ההתמחות בלימודי הנדסת חומרים מתקדמים. תכנית זו מקנה לסטודנטים ידע סביבתי והבנה של תהליכי שימוש באנרגיות חכמות ומתחדשות, נוסף על הבנה מעמיקה של תחום הנדסת החומרים בתעשייה.


תכנית הלימודים


תכנית זו ללימודי הנדסה מעניקה לסטודנטים ידע פרקטי בתחומי המים והאנרגיה וחושפת אותם לתהליכי תכנון, ניהול, תפעול ורגולציה בתעשייה. הם לומדים על תהליך טיפול במים ובמי שפכים לאורך כל שלביו ובוחנים כלים לתכנון מקדים ולבדיקה של טכנולוגיות לצד ההיבט הכלכלי והניהולי של הפרויקטים. נוסף על כך, הם דנים בקשר שבין משאבי המים והאנרגיה וסוקרים שיטות להפקה של אנרגיה מתחדשת דרך שימוש באנרגיית שמש וביו אנרגיה וכן בתהליכי התפלת מים.

 


מתכונת הלימוד


אורכם של לימודי הנדסת חומרים מתקדמים הוא כארבע שנים וזוהי כאמור אחת משתי ההתמחויות שמוצעות לסטודנטים במסלול. במהלך הלימודים הם לוקחים חלק במגוון של שיעורי חובה ובחירה וקורסים בתחום ההתמחות וגם משתתפים בהכשרה מעשית במעבדות המכללה בנושאים סביבתיים שונים תוך שימוש בציוד מתקדם. בשנת הלימודים הרביעית הם עורכים פרויקט גמר הנדסי שבו הם משלבים בין הידע שנרכש לבין מיומנויות עבודה בתעשייה, לרוב הפרויקטים מתקיים תוך שיתוף עם מהנדסים וחברות טכנולוגיות.


נושאי הלימוד

 

 • אקולוגיה וקיימות
 • טיפול במים ושפכים
 • ניהול פרויקטים סביבתיים
 • משאבי אנרגיה מתחדשת
 • תפעול ותכנון מערכות מים
 • יעילות אנרגטית ומחזור מים    
 • הידרולוגיה
 • כלכלה ירוקה
 • קשרים כימיים
 • כימיה סביבתית
 • חומרים מרוכבים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי הנדסת חומרים מתקדמים בעזריאלי מכללה להנדסה, הסטודנטים יכולים גם לבחור בהתמחות בחומרים למיקרואלקטרוניקה. כמו כן, במכללה פועות תכניות לימודים רבות נוספות בתחום ההנדסה, כגון לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת חשמל ולימודי הנדסה אזרחית.


תנאי קבלה


על המועמדים ללימודי הנדסת חומרים מתקדמים להיות בעלי בגרות מלאה בממוצע ציונים של לפחות 90 וציון של 550 ומעלה בפסיכומטרי. יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון של לפחות 80 או ציון 70 ומעלה ברמת 4 יחידות לימוד. נדרשת גם בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 70 ומעלה או בציון 85 ומעלה בחלק האנגלית בפסיכומטרי. מועמדים שלא עומדים ברף הנדרש יכולים ללמוד במכינה הקדם אקדמית של המכללה.


תעודה


תואר ראשון B.Sc. בהנדסת חומרים מתקדמים ניתן לבוגרי התכנית שעומדים בכל הדרישות על ידי עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה.

עוד מסלולי לימוד - עזריאלי - מכללה להנדסה ירושלים

ssssssssss

מתוך פורום עזריאלי - מכללה להנדסה ירושלים

התאמות לבני 35 פלוס
נועה שמיר
ללא תגובה
אתם מתחייבים למציאת עבודה בסוף לימודי ההנדסה?
רועי
ללא תגובה
מועד הרשמה ותנאי קבלה
איריס
1 תגובות
לימודי הנדסה אזרחית בעזריאלי
מאלק
1 תגובות
שיתוף פעולה עם אינטל
בני
ללא תגובה
לימודי ערב בהנדסת מכונות
משה
1 תגובות
התמחות במיקרואלקטרוניקה או בטכנולוגיות סביבתיות?
נעם
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp