רוצה פרטים על לימודי ניהול מערכות מידע במרכז?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ניהול מערכות מידע במרכז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ניהול מערכות מידע במרכז? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי מערכות מידע במרכז הארץ


הפעילות העסקית והתעשייתית של האדם בימינו, לצד תחומי חיים רבים נוספים, מבוססים על תשתית של מערכות מידע ונתוני עתק. כמות המידע העצומה שנמצאת בידי האנושות כיום מאפשרת לייצר ולבצע פעולות ביעילות ובמהירות.


מי שמעוניינים לרכוש היכרות מעמיקה ומקיפה עם ההיבטים השונים של תכנון ועיצוב מערכות מידע, ללמוד כיצד לבצע הסקת מסקנות מתוך נתוני עתק ואיך להשתמש בהן לטובת מגוון חברות במשק, וכן הגנה על הנתונים ואבטחת המידע בארגונים, יכולים להשתתף בלימודי ניהול מערכות מידע לתואר ראשון.


תואר ראשון זה מוצע במגוון מוסדות לימוד בארץ, כולל במוסדות אקדמיים באזור המרכז.


תכנית הלימודים


התואר הראשון נלמד בחלק מהמוסדות האקדמיים כתואר הומני ובחלק מהם כתואר מדעי. מסיבה זו, תכנית הלימודים יכולה להשתנות מאוד ממוסד לימודים אחד למשנהו. מטרת תכניות הלימוד להקנות לסטודנטים את הידע והכלים הנחוצים בתחום מערכות המידע, המאפשרות להם לתכנן מסדי נתונים, לעבד אותם, להפיק מהם מסקנות, וכן לקבל הבנה חשובה בניהול.


עם זאת, ברוב תכניות הלימוד הסטודנטים רוכשים היכרות עם אפיון, ניתוח ועיצוב מערכות מידע, מקבלים הבנה בתחום הבינה העסקית, וכך לומדים כיצד להפיק תובנות המאפשרות לבצע החלטות עסקיות מושכלות, וכן בתחום הסייבר ואבטחת הנתונים הרבים המאוחסנים במערכות בארגונים בתעשייה.


נוסף על כך, הן בתואר B.Sc והן בתואר B.A הסטודנטים לומדים תכנים מתמטיים נחוצים, כולל מתמטיקה בדידה, וכן סוקרים סוגיות במדעי המחשב, כמו תכנות מונחה עצמים. רמת ההעמקה משתנה על פי המיקוד של כל תכנית לימודים.


מוסדות לימוד אפשריים


במוסדות האקדמיים הבאים ניתן ללמוד לתואר ראשון זה באזור המרכז:


האקדמית תל אביב יפו: במכללה זו ניתן ללמוד ל - B.Sc., תואר ראשון מדעי, במערכות מידע.


משך התואר כשלוש שנים, כאשר ניתן לבחור בלימודים המתקיימים במסלול בוקר, או לחילופין במתכונת לימודים גמישה.
במסגרת מסלול בוקר, הסטודנטים לוקחים חלק בתכנית לימודים תלת שנתית מובנית, של שני סמסטרים – סתיו ואביב. לחילופין, הם יכולים לבחור במסלול הלימודים הגמיש, שכולל 3 סמסטרים בשנה: סמסטר סתיו, אביב וקיץ.


במסגרת שני המסלולים, הסטודנטים נדרשים להשתתף בקורסי בחירה בתחומי מערכות מידע, מדעי ההייטק ומחשבים, ניהול וארגון, וכן אפשרות לבחור בקורסים מתחומים שונים. מלבד זאת, על הסטודנטים להשתתף גם בקורסי למידה מעשית: סמינר, סדנה וכן פרויקט.


במכללה מוצעות מלגות למצטיינים. הזכאים למלגת הלימודים מקבלים פטור מלא משכר לימוד. המלגה מיועדת למי שמתחילים ללמוד בשנת תשפ"א וברשותם ציון משולב של 680 ומעלה.


הסגל האקדמי במחלקה כולל אנשי מקצוע ומומחים לתחומם, ובראשותו עומדים פרופסור שמהווה דיקן בית הספר לניהול וכלכלה במכללה, וכן פרופסור שפועלת כראשת החוג למערכות מידע המתמחה בניתוח מערכות מידע. מלבד זאת, מרצים בקורסים השונים דוקטור שתחומי ההתמחות שלה כוללים, בין היתר, ארכיטקטורת תכנה, רשתות חברתיות, מתודולוגיות בפיתוח מערכות; דוקטור המתמחה בניהול פרויקטים, ניהול סיכונים, ומערכות מידע בארגונים; דוקטור שתחומי העניין שלו כוללים לימוד מבוסס טכנולוגיה וקבוצות וירטואליות אפקטיביות; ועוד.


המרכז האקדמי למשפט ולעסקי ברמת גן: במרכז נערכים לימודי מערכות מידע לתואר ראשון B.Sc. הלימודים מתקיימים בדגש מעשי, כאשר התכנית נערכת בשיתוף פעולה עם חברות שונות בהייטק העוסקות במערכות מידע ובביג דאטה.


חלק מהתכנית מאפשר לסטודנטים לפתח מיומנויות יזמות עסקית, ואף להשתתף בהקמת סטארט אפ בתחום הבינה העסקית. נוסף על כך, תכנית הלימודים כוללת תכנים מעולמות היזמות העסקית ודיני ההייטק.


כדי להתקבל ללימודים, יש להציג תעודת בגרות שממוצעה 90 ומעלה. על התעודה לכלול ציון 75 ומעלה בבגרות ברמת 5 יחידות במתמטיקה, או לחילופין ציון 85 ו מעלה ברמת 4 יחידות במתמטיקה.


ניתן להתקבל על תנאי, אם הבגרות בממוצע 75 ומעלה. סטודנטים שמתקבלים במסגרת מסלול זה, נדרשים להגיע לממוצע 70 לפחות במהלך שנת לימודיהם הראשונה, ואז יכולים להתקבל כסטודנטים מן המניין.


עבור מי שאינם עומדים בדרישות המתמטיקה, יש אפשרות להשלים מכינה במתמטיקה בממוצע 75 ומעלה.


המכללה האקדמית רמת גן: במכללה זו ניתן להשתתף בתואר ראשון B.Sc. במערכות מידע. במהלך התואר, הסטודנטים יכולים להתמחות במגוון נושאים וביניהם ניהול פרויקטים, ניתוח מערכות, שיפור תהליכים עסקיים, פיתוח תוכנה, ניתוח נתונים, ועוד.


הלימודים מוצעים גם במסלול ערב, המותאם לשילוב עם עבודה, במהלכו הסטודנטים נפגשים פעמיים בשבוע בשעות הערב, ופעם ביום שישי בבוקר.


תנאי הקבלה כוללים הצגת תעודת בגרות בממוצע 80 לפחות, כולל ציון 75 ומעלה ב -5 יחידות במתמטיקה או ציון 85 ומעלה ב – 4 יחידות במתמטיקה. מי שהציונים שלהם אינם מספיקים יכולים להשתתף בקורס השלמה במתמטיקה – יש להשיג ציון 80 לפחות כדי להתקבל.


כמו כן, יכולים להתקבל גם בעלי ציון סכם משוקלל של הפסיכומטרי והבגרות של 500 לפחות, או לחילופין הנדסאים בעלי דיפלומה ותעודת בגרות, שבדיפלומה שלהם ממוצע בחינות מה"ט עומד על 75 ומעלה.


המרכז האקדמי פרס (רחובות): במכללה זו מוצע B.A במערכות מידע ניהוליות. התואר מתקיים במסלול לימודי בוקר, וכן מוצע במסלול תואר פלוס – המאפשר לרכוש תעודה מקצועית לצד התואר הראשון האקדמי.


קורסי התעודה ביניהם יכולים לבחור מי שמעוניינים להשתתף במסלול תואר פלוס, כוללים קורס סייבר ואבטחת מידע ותשתיות, קורס יזמות טכנולוגית, קורס ניהול פרויקטים, קורס פיתוח מערכות מידע, וכן לימודי Data Science.


תנאי הקבלה ללימודי מערכות מידע במרכז כוללים זכאות לתעודת בגרות שממוצעה עומד על 90 ומעלה, ובה ציון 85 או יותר ב – 4 יחידות במתמטיקה או 75 ומעלה ב – 5 יחידות במתמטיקה. יכולים להתקבל על תנאי מי שברשותם ממוצע בגרות בין 75 ל – 89. אם בשנת הלימודים הרשונה שלהם הם עומדים בממוצע נדרש של 70 ומעלה, הם יכולים להתקבל כסטודנטים מן המניין.


בני 30 ומעלה ללא תעודת בגרות יכולים להשתתף במכינת 30+ שמתקיימת במכללה. נוסף על כך, קיימת מכינה במתמטיקה שבה יכולים להשתתף מועמדים בכל הגילאים שאין להם ציון מספק במתמטיקה.


אפשרויות תעסוקה


לאחר סיום לימודיהם, בוגרי תואר ראשון זה יכולים להשתלב במגוון תפקידים בתעשייה. היכולות שהם רוכשים במהלך הלימודים מאפשרות להם להשתלב בעולם ההייטק, אך גם בארגונים נוספים בהם נחוצים אנשי מקצוע המתמחים בתכנון ובניהול בסיסי נתונים, אבטחת מידע, בניהול פרויקטים, ועוד.


המיקוד המעשי אותו שמים במהלך לימודי תואר ראשון זה מאפשר לסטודנטים לרכוש כלים מקצועיים שעשויים לתת להם יתרון על פני מועמדים אחרים, בשוק העבודה התחרותי של ימינו.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ניהול מערכות מידע במרכז?

רוצה לדעת יותר על לימודי ניהול מערכות מידע במרכז?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי ניהול מערכות מידע במרכז

חוות דעת של סטודנטים: ניהול

התקבלו 474 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא ניהול

אמרי גלאי
"למי שטובים מאוד בניהול צוות ובעלי קשרי אנוש טובים יש אפשרויות במגוון תפקידים ניהוליים. בתפקידים כאלה חשוב להבין מה מניע עובדים ואיך לתת להם מוטיבציה ופידבק בדרך שתחזק אותם. כשאני מגייס לתפקידים כאלה אני מחפש קודם כל אנשים שיודעים לרתום אחרים איתם, חשובה מאוד גם יכולת לתת דוגמה אישית."
"להיות מנהל זה לאו דווקא לנהל אנשים. יש מגוון תפקידים חשובים ובכירים שבהם לא מנהלים ישירות עובדים אחרים, בעיקר בניתוח מספרים ונתונים, תפקידים שמתאימים לבעלי רקע בחשבונאות וכלכלה."
אמרי גלאי
מנכ"ל וולט ישראל
Whatsapp Whatsapp