קורס רכב כבד במכללת לימודית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת לימודית - רכב כבד.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס רכב כבד מעל 12 טון במכללת לימודית ירושלים


רכבים כבדים מוגדרים על ידי משרד התחבורה ככלים במשקל של מעל 12 טונות, לרוב משאיות גדולות. לכלי רכב אלה חשיבות רבה בתהליכי הובלה של סחורות ומטענים במגוון של תעשיות. כדי לנהוג על רכבים אלה יש צורך ברישיון ייעודי בדרגת C, שכדי לקבלו יש להשלים קורס עיוני ולסיים בהצלחה הכשרה מעשית בנהיגה ומספר בחינות המתקיימות מטעם משרד התחבורה, אגף הרישוי. הפיקוח על תחום זה התהדק לאחרונה ובמשרד מקפידים כי כל הנהגים יהיו בעלי הרישיון המתאים על פי חוק וזאת משום שנהגים אלה מתמודדים עם תנאי דרך לא פשוטים ונדרשים להפעיל שיקול דעת מעבר לנדרש מנהגים ברכב פרטי רגיל.


נהגי רכב מסחרי מנוסים המעוניינים להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולהתקדם בתחום הרכב יכולים לקחת חלק בקורס רכב כבד המתקיים במכללת לימודית. הקורס מתקיים בירושלים ונערך בפיקוח של משרד העבודה.


בוגרי הקורס יכולים (לאחר מעבר כל השלבים והוצאת הרישיון המתאים) להשתלב כנהגים במגוון של מסגרות כגון בחברות הפצה והובלה, מפעלים, ארגונים בתחום הרכב וגופים נוספים בתעשייה. לנהגים איכותיים ומיומנים יש ביקוש רב בשוק של היום וכמו כן הם יכולים להמשיך לפתח את הקריירה דרך לימוד בקורסים והכשרות נוספות בתחום.


תכנית הלימודים


מטרתו של הקורס היא הקניית על הידע והכלים לנהגי רכבי משא כבד. הסטודנטים לומדים על טכניקות לנהיגה בטוחה ונכונה וכן על דינים וכללים מחייבים לנהיגה בתנאים מכבידים.


תחילה מתוודעים למבנה הרכב, לשיטות פריקה וטעינה ולתהליכי עבודה נוספים של הנהגים. לאחר מכן, נלמדות שיטות הובלה של חומרים מסוכנים תוך היכרות עם המסמכים הנדרשים לאותן הובלות. כמו כן, הם מכירים את נהלי הבטיחות וכללי הנהיגה המונעת, סוקרים סוגיות בזיהוי של אמצעי חבלה וכן מתוודעים לחשיבותו של הגורם האנושי בנהיגה נכונה.

 

מתכונת הלימוד


היקף הקורס הוא כ – 154 שעות לימוד אקדמיות. זהו קורס עיוני שבו עוסקים במרכיב התיאורטי הנחוץ להכשרת הנהגים. סטודנטים המעוניינים בכך יכולים לשלב במהלך הקורס גם הכשרה מעשית, המתקיימת במסגרות נפרדות ומפוקחת על ידי רשות הרישוי.

 

נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס לומדים מגוון רחב של נושאים, ביניהם תחומי הלימוד הבאים:

 

 

 • הכרת הרכב
 • דיני תעבורה
 • נהיגה מונעת
 • מסמכי הובלה
 • איתור תקלות ברכב
 • זיהוי של אמצעי חבלה
 • הגורם האנושי בנהיגה
 • תהליכי פריקה וטעינה
 • הובלת חומרים מסוכנים
 • זיהום אוויר ואיכות הסביבה
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המעוניינים ללמוד קורסים נוספים בתחום הרכב יכולים למצוא שלל הכשרות בתחום זה במכללת לימודית. בין היתר נערכים קורס נהג אוטובוס זעיר פרטי, קורס מורי נהיגה וקורס נהגי רכב ציבורי המתייחס לנהיגה באוטובוס ובמונית. בכל אותם קורסים לומדים לקראת המרכיב העיוני בהכשרת הנהגים ומתמקדים בשלל נהלים ודינים ונהיגה בטוחה ואיכותית. כמו כן, במוסד הלימוד קורסים בשלל ענפי ידע נוספים כגון חשבונאות, מחשבים, מינהל ועוד.

 

תנאי קבלה


הקורס מיועד לנהגים ברכב מסחרי במשקל של עד 12 טון, ברצונם לקבל את הרישיון הנדרש לנהיגה על רכבי משא כבדים. כמו כן, תכנית זו יכולה להתאם לנהגים מנוסים שברצונם לקבל רישיון לרכבים מורכבים ומחוברים.


במסגרת דרישות הקדם לתכנית, על המועמדים להיות מעל גיל 19 שנים ותושבי ישראל. כמו כן, יש צורך ברישיון נהיגה לרכבים מסחריים במשקל עד 12 טון בדרגה C1שברשותם וותק של לפחות שנה אחת. כל המועמדים נדרשים להציג הפנייה לקורס שניתנת על ידי רשות הרישוי.

 

תעודה


בסיום הקורס מקבלים המשתתפים תעודת גמר מטעם משרד העבודה והרווחה. כדי לקבלה יש צורך לעמוד בכל חובות הקורס וכן לעבור בחינות. יש לציין כי כדי לקבל את הרישיון יש צורך להשלים גם את ההכשרה המעשית במסגרת נפרדת ולעבור מבחנים מעשיים שנערכים על ידי אגף הרישוי של משרד התחבורה. רק אחרי השלמת שני המרכיבים, עיוני ומעשי, ומעבר כל הבחינות ניתן לקבל את רישיון דרגה C לנהיגה על הרכב הכבד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת לימודית

כלים שיעזרו לך לבחור