קורס מזכירות משפטית במכללת לימודית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מזכירות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת לימודית - מזכירות משפטית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מזכירה משפטית במכללת לימודית ירושלים


מערכת המשפט הישראלית היא סבוכה ומורכבת ובין התהליכים הרבים שבה קיימים גם נהלים אדמיניסטרטיביים שונים. מי שאחראיים על ניהול וארגון של המידע המשפטי יקר הערך הם מזכירים ומזכירות משפטיים. הם מסייעים למשפטנים בביצוע הפן המינהלי של המקצוע, וכך אחראיים בין היתר על טפסים וארגונם ועל ארגון של מידע באופן ממוחשב באמצעות יישומים ותוכנות. במסגרת תפקידם הם מתנהלים הן מול עורכי הדין והשופטים ולקוחותיהם והן מול רשויות מנהליות שונות. כחלק מתהליכי התמקצעות שעוברת זירת המשפט המקומית, מושם דגש רב גם על ייעול ההתנהלות המנהלתית וזאת לצורך מתן שירות מקצועי ואיכותי יותר ללקוחות.


במכללת לימודית יכולים בוגרי קורסים במזכירות שברצונם להרחיב את אפשרויות התעסוקה בתחום ללמוד בקורס מזכירות משפטית. בתכנית זו ניתן להכיר מגוון היבטים במערכת המשפט הישראלית ולרכוש כלים אדמיניסטרטיביים להשתלבות בעבודה כמזכירים ומזכירות. במוסד הלימוד שואפים להקנות לסטודנטים ידע מקצועי ועדכני כדי לסייע להם להשתלב במקומות עבודה בסיום הכשרתם. בוגרי הקורס יכולים להשתמש בידע והכלים הנרכשים בו כדי להשתלב במשרדי עורכי דין, בבתי המשפט וכן במחלקות משפטיות של ארגונים עסקיים ממגוון סוגים.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס זה לומדים בהרחבה על תחומי האחריות של העוסקים במקצוע המזכירות המשפטית תוך היכרות עם מגוון תהליכים וכלים שהם חלק מן ההתנהלות השוטפת בסביבה המשרדית המשפטית.


הם לומדים עם מבנה מערכת המשפט הישראלית, על בעלי התפקידים בה ועל התפתחויות בה לאורך השנים בארץ. כמו כן, נלמדים נושאים חשובים בסדר הדין במשפט תוך היכרות עם תקנות רלבנטיות שונות לעובדים בתחום המזכירות. כמו כן, המשתתפים סוקרים היבטים באתיקה מקצועית ודנים בסוגיות כגון סודיות וניהול של מאגרי מידע משפטיים שיכולים לעלות במהלך העבודה השוטפת.

 

מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני 40 שעות לימוד. המשתתפים יכולים לבחור בין לימודי ערב לבין לימודי בוקר וכך להתאים את הלימוד לצורכיהם ולשילוב עם העבודה. במהלך הקורס מתקיימים שיעורים עיוניים וכן תרגולים של מגוון מצבים מתוך עבודתם של העוסקים במזכירות משפטית, כדי לסייע למשתתפים להכיר מקרוב את האתגרים במקצוע.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים שאותם לומדים המשתתפים במהלך קורס זה, ניתן למנות את התחומים הבאים:

 

 

  • סדר דין במשפט
  • אתיקה מקצועית
  • מבנה המערכת המשפטית
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללת לימודית מתקיימים מגוון קורסים נוספים בתחום המינהל, אלה כוללים קורסי מזכירות וקורסים בחשבונאות. מסלולים אלה מתאימים במיוחד לתושבי ותושבות ירושלים וסביבתה הקרובה המעוניינים לרכוש כלים לפיתוח קריירה בתחום האדמיניסטרטיבי. בתכניות אלה לומדים מגוון של נושאים בניהול וארגון מידע בעולם הארגוני וכן מכירים יישומים ותוכנות מתקדמות הרלבנטיות לתחום. בין הכשרות אלה נכללים קורס מזכירות בכירה, קורס ניהול מערכות משרדיות וקורס מזכירות רפואית.


במכללה ניתן לקחת חלק בלימודי תעודה בענפים נוספים. בין היתר מתקיימים בה קורסים במקצועות הרכב, קורסי מחשבים וכן קורסים ייעודיים לארגונים שאותם ניתן להתאים לצורכי החברה וליעדיה. במוסד הלימוד שואפים לסייע לסטודנטים לרכוש את הכלים הנחוצים לפיתוח קריירה ולהשתלבות בשוק העבודה, תכניות הלימוד מותאמות לדרישות המשק והן מתעדכנות בהתאם להתפתחויות וחידושים שונים. רבים מן הקורסים המתקיימים במוסד זה נערכים בפיקוח של משרד העבודה וגופים נוספים, ובוגריהם יכולים לגשת למבחנים ממשלתיים שעורכים אותם גורמים לצורך קבלת תעודות מוכרות מטעמם.

 

תנאי קבלה


הקורס מיועד לבוגרות ובוגרי קורסים בתחום המזכירות המעוניינים להמשיך לפתח את הקריירה ולפתוח אפשרויות תעסוקה נוספות. יכולים ללמוד בו בוגרי קורס מזכירות בכירה או קורס מזכירות רפואית. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המלא אודות תנאי קבלה.

 

תעודה


בסיום הקורס מוענקת למשתתפים שעומדים בכל הדרישות בהצלחה תעודת מזכירה משפטית מטעם מכללת לימודית. כדי לקבל את התעודה על הסטודנטים להיות נוכחים ב – 85 אחוזים מהמפגשים בקורס לפחות וכן לעמוד בכל הדרישות הלימודיות במהלך התכנית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת לימודית

כלים שיעזרו לך לבחור