קורס עוזרי בטיחות בקמפוס החרדי לימודי חוץ

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על חוץ קמפוס חרדי - עוזר בטיחות.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


קורס עוזר בטיחות ביחידה ללימודי חוץ הקמפוס החרדי - רמת גן וגן יבנה


מבטיחים את שלום העובדים


בשנים האחרונות מתחולל מאבק על הגברת אכיפת נהלי בטיחות באתרי בנייה, על מנת למנוע אובדן חיי אדם בתאונות עבודה. כחלק ממגמה זו, הכנסת חוקקה חוק המחייב החל מחודש יוני 2019 להעסיק עוזר בטיחות בכל אתר בנייה שבו המבנה גבוה מ - 7 מטרים וששטחו גדול מ - 1000 מ"ר, או באתרי בנייה הנדסית.


עוזר הבטיחות עובד בצמוד למנהל העבודה, ומסייע לוודא את בטיחות ורווחת העובדים באתרי בנייה. קיימות רשימות תיוג, שבאמצעותן ניתן לבדוק האם נהלי הבטיחות מיושמים כהלכה, ובמידת הצורך לדווח למנהל העבודה על הפרתן. הסמכה לתפקיד חשוב זה, במסגרתו יכולים להציל חיים, נערכת במוסדות לימוד שהוכרו על ידי מנהל הבטיחות והגהות התעסוקתית.


ביחידה ללימודי חוץ הקמפוס החרדי, מתקיימות הכשרות עוזר בטיחות המיועדות לבני ובנות הציבור החרדי. ההכשרות נערכות בערים רמת גן וגן יבנה, ומאפשרות ללמוד בתכנים ובאווירה המותאמים לחרדים, תוך הפרדה במפגשים בין גברים לנשים.

 


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים נועדה להכין את עוזרי הבטיחות לבצע את מה שדורש מהם התפקיד: בדיקת יישום הוראות הבטיחות על פי רשימות תיוג, והתמודדות עם מצבים והתנהגויות מסוכנות. נוסף על המיקוד ברשימת התיוג, מוקדש חלק משמעותי בקורס לדיון על הדילמות השונות בפניהן ניצב עוזר הבטיחות וכיצד להתמודד עמן. כמו כן, משולבים תכנים לגבי ציוד בטיחות, זיהוי ליקויים בכלי עבודה, עבודה בגובה, על סוגי משטחים שונים ועל פיגומים ועוד.


מתכונת הלימודים


ההכשרה נערכת על פי תכנית אותה קובע מפקח העבודה הראשי, ומשכה הוא 45 שעות אקדמיות. ההכשרה משלבת בין היסוד המקצועי של רשימות התיוג על פיהן נערכות הבדיקות, והיסוד ההתנהגותי עבור התערבות עוזר הבטיחות בעבודה בשטח.


הקורס מתקיים בקמפוס החרדי, כך שתכני הלימוד מתאימים לציבור זה והשיעורים נערכים בהפרדה מגדרית בין גברים לנשים. נוסף על השיעורים בקורס, המשתתפים מסיירים באתר בנייה יחד עם מנהל עבודה בבניין כדי להבין כיצד מיישמים את הנלמד בשטח. לקראת סיום הקורס מוקדש גם זמן לחזרה והכנה לקראת המבחן המסכם, שהוא מבחן בן 40 שאלות אמריקאיות.


בפני הסטודנטים ביחידה ללימודי חוץ עומדות מספר אפשרויות למלגות לימוד. חלקן מוצעות על ידי גופים בתעשייה כגון התאגדות העסקים, וחלקן מיועדות לקבוצות אוכלוסייה שונות כמו בני 40 ומעלה שעובדים במקצועות שוחקים.


נושאי הלימוד

 

 

 • ציוד מגן
 • עבודה בגובה
 • ליקויים בכלי עבודה
 • רשימת התיוג לבדיקה
 • נהלי הבטיחות בעבודות בניה
 • אחריות חוקית ותפקידי עוזר הבטיחות
 • סוגי משטחי עבודה, פיגומים ודרכי גישה
 • התמודדות עם דילמות ואתגרים בתפקיד
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בקמפוס החרדי של היחידה ללימודי חוץ, בני ובנות הציבור החרדי יכולים להשתתף במסלולי לימודי תעודה בנושאים מגוונים: הוראה, בניה ונדל"ן וייעוץ עסקי. התכניות ממוקדות בהקניית מיומנויות פרקטיות והכשרה מעשית לסטודנטים, שעוזרים בשילוב מיטבי בשוק העבודה.


הקורסים מותאמים לציבור החרדי בתכניהם, וכן מתקיימים בהפרדה בין גברים לנשים. מיקום ההכשרות הוא בערים רמת גן וגן יבנה, ורבות מהן נערכות בשעות הערב כדי לאפשר גם להורים המעוניינים לקדם את הקריירה שלהם להשתתף בהן.


לצד התכנים העיוניים והתיאורטיים המועברים בקורסים, קיים מערך לימודים נגיש באינטרנט, המאפשר לתרגל בין המפגשים, להתייעץ בפורומים וכן לעיין במצגות ובהרצאות מצולמות. היחידה ללימודי חוץ, כחלק מהדגש על ההכשרה המעשית, מציעה גם סדנאות, תרגולים וסיורים לימודיים.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל לקורס, יש להציג הצהרת מעסיקים שמוכיחה כי המועמד בעל ניסיון של שנתיים או יותר בתחום עבודות הבנייה או בנייה הנדסית. הצהרה זו צריכה לכלול פרטים כמו מהות הפרויקטים בהם עבד המועמד.


תעודה


תעודת בוגרי קורס בטיחות, ניתנת מטעם היחידה ללימודי חוץ ומנהל הבטיחות והגהות למסיימים בהצלחה את המבחן המסכם בציון 70 ומעלה, שעומדים בתנאי הנוכחות. על המשתתפים חובה להגיע לכל מפגשי הקורס.


אפשרויות תעסוקה


עוזרי הבטיחות חיוניים לאתרי בנייה מסוגים שונים, כך שהסמכה לתפקיד זה יכולה לפתוח דלתות עבור המעוניינים להתקדם בתחום הבנייה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי חוץ - קמפוס חרדי

פורום לימודים לחרדים דתיים

קורס סייבר לחרדיות במרכז
שיראל
ללא תגובה
השלמת תואר ולימוד טיפול רגשי
רחל
ללא תגובה
יעוץ חינוכי - תואר ראשון או שני?
רעות
ללא תגובה
היכן בחורה דתית יכולה ללמוד סיעוד בירושלים?
שרי
ללא תגובה
בגרות מלאה במסלול חרדי לבנות
נעה שטרית
ללא תגובה
עבודה סוציאלית בשטראוס או אונו?
אייל
1 תגובות
קורס טכנאי סאונד לדתיים
טלי
1 תגובות
קורס לסאונד וטכנאות אולפן לבנות חרדיות
יוכי
1 תגובות
התעניינות בלימודי תואר
מרגלית
1 תגובות
לימודי קולנוע ובימוי לבחור חרדי
הני
2 תגובות
קורס מפיקי אירועים למגזר הדתי
שרה
1 תגובות
קלינאות תקשורת וייעוץ חינוכי לדתיות
אפרת
1 תגובות
השלמת תואר בחינוך עבור תואר שני
איילת קונס
1 תגובות
קורס עוזר בטיחות למגזר הדתי
יוסי
1 תגובות
תואר ראשון בחינוך מיוחד
מיכל פיטנר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,753 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,088 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן