קורס עוזרי בטיחות בלימודי חוץ באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי נדל"ן לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על חוץ באר שבע - עוזרי בטיחות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת עוזרי בטיחות ביחידה ללימודי חוץ באר שבע


מינהל הבטיחות והגיהות התעסוקתית של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים קבע לאחרונה כי אתרי בנייה ששטחם מעל 1,000 מטרים וגובה המבנה שבהם מעל 7 קומות נדרשים להעסיק עוזרי בטיחות. זהו תפקיד חדש שאותו הגדיר המינהל, שמהותו היא שמירה על הבטיחות באתר ודיווח על בעיות ומפגעים למנהל העבודה.


ביחידה ללימודי חוץ באר שבע יכולים תושבי באר שבע ויישובים סמוכים ללמוד בקורס עוזר בטיחות, מסלול הסמכה המוכר על ידי מינהל הבטיחות והגיהות התעסוקתית. במסלול מקבלים את כל הכלים הנדרשים להשתלבות בתפקידי עוזרי בטיחות בתחום הבניין. תפקיד זה הוא חיוני במיוחד באתרי הבנייה, ויש לו חשיבות רבה במאמץ המדיני להעלאת הבטיחות בענף הבנייה, מניעת תאונות ושמירה על חיי אדם.

 


תכנית הלימודים


קורס עוזר בטיחות של היחידה ללימודי חוץ באר שבע חושף את משתתפיו לעקרונות העבודה של עוזרי הבטיחות בהתאם לדרישות החוק ולתחומי האחריות שלהם במסגרת פרויקטים בבניין. משתתפי הקורס לומדים על שלל תקנות הבטיחות לעבודות בניין וסוקרים את צעדי הבטיחות שבהם יש לנקוט בהתאם לחוק במסגרת האתרים, לרבות שימוש בציוד מגן ובדיקה של הכלים והציוד.


כמו כן, המשתתפים דנים בדילמות מרכזיות שרלבנטיות לעוזרי בטיחות ולמנהלי העבודה בבניין בעבודתם המשותפת למניעת ליקויי בנייה ולשמירה על ביטחון העובדים באתר. בין היתר נלמדים עקרונות השימוש ברשימת תיוג ושיטות הדיווח המקצועיות על מפעים והתנהגות מסכנות במהלך העבודות באתרים.


מתכונת הלימוד


תכנית הלימוד נקבעת על פי הנחיות מפקח עבודה ראשי. אורכה של ההכשרה הוא כ - 45 שעות לימוד אקדמיות במהלכן התלמידים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים ותרגולים יישומיים. בין היתר מתקיים סיור לימוד שבו מכירים מקרוב את תהליכי העבודה באתרי הבנייה בליווי של מנהלי עבודה. המשתתפים גם מתנסים בתהליכי העבודה המקצועיים בפועל שרלבנטיים לעוזרי הבטיחות.

 

נושאי הלימוד


במהלך קורס עוזרי בטיחות המשתתפים לומדים שלל נושאים, כגון:

 

 

 • רשימת התיוג
 • סוגי גידור ופיגומים
 • ציוד מגן באתרי בניה
 • עקרונות עבודה בגובה
 • תקנות לבטיחות בעבודה
 • דרכי גישה ומשטחי עבודה
 • תפקידו של עוזר הבטיחות לפי דין
 • דילמות מקצועיות של עוזרי בטיחות
 • התנהלות עוזרי בטיחות מול מנהלי עבודה
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ באר שבע מציעה לתושבי באר שבע ויישובים בסביבתה ללמוד בתכניות לימודי תעודה בענפים מבוקשים. רבין מן הקורסים נערכים כהכשרות ממשלתיות בפיקוח של משרדי ממשלה וגופים נוספים, שמקנים לתלמידיהם הסמכות רשמיות לעיסוק במקצועות השונים. בקורסים שמים דגש על פיתוח כישורי יזמות ובניית מיומנויות ניהול ופיתוח עסקים עצמאיים.


מוסד הלימוד מפעיל שיתופי פעולה עם שלל ארגונים בתעשייה ומציע את שירותיה של חממת פיתוח הקריירה לצורך בניית סל כישורים פרקטי לקראת היציאה לשוק העבודה. היחידה גם מציעה לסטודנטים ייעוץ והכוונה בתחום היזמות והתעסוקה. בין הקורסים הנוספים שבהם ניתן לקחת חלק ביחידה ללימודי חוץ באר שבע נכללים קורס ניהול פרויקטים בבניה, קורס ייעוץ עסקי ועוד.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס עוזר בטיחות נדרשים להיות בעלי ניסיון מקצועי של לפחות שנתיים בעבודות בנייה או בנייה הנדסית. עליהם להציג הצהרת מעסיקים שבה מאושרת העסקתם בעבודות הנדרשות ומפורטים פרטי המעסיקים, סוגי הפרויקטים שבהם פעלו המועמדים, מהות העבודות, אורך ההעסקה ופרטים נוספים אודות האתרים שבהם נערכו העבודות.


תעודה


בוגרי המסלול מוענקת תעודת "בוגר קורס בטיחות" מטעם היחידה ללימודי חוץ ומטעם מינהל הגיהות והבטיחות. התנאים לקבלת התעודה כוללים בין היתר נוכחות בכל השיעורים ומעבר המבחן המסכם שנערך בסיום הקורס, אשר כולל 40 שאלות רבות ברירה, בציון של 70 ומעלה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי חוץ באר שבע

ssssssssss

פורום לימודי נדל``ן

קורס קריאת תכניות בניין
איציק בן ישי
1 תגובות
קורס מפקח בניה באשקלון
פינטויצחק
1 תגובות
קורס קריאת תכניות בנייה
סטס אברמוב
1 תגובות
לימוד נדלן במכללת אשקלון
אור
1 תגובות
מוסדות לימוד בשמאות מקרקעין
חן
1 תגובות
קורס הכנה לשמאות מקרקעין
אורי
1 תגובות
כדאי ללמוד שמאי מקרקעין?
ירון דורני
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp