קורס הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה בלימודי חוץ באר שבע

שירות אישי - צור קשר

לימודי חוץ באר שבע

אהבת? שתף ב:

קורס הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה ביחידה ללימודי חוץ באר שבע

 

היחידה ללימודי חוץ באר שבע מאפשרת למורים ולאנשי חינוך ללמוד בקורס הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה, שבו הם יכולים לקבל כלים פרקטיים ליישום בעבודתם עם ילדים ובני נוער בשלל מסגרות פורמליות ובלתי פורמליות. בעידן שבו המודעות ללקויות למידה והפרעות קשב וריכוז ADHD הולכת ועולה, גובר גם הצורך בפיתוח פתרונות ייעודיים לאותם ילדים, במהלך הקורס ניתן להעמיק בגישות בהוראה המותאמת ולבחון כיצד ניתן ליישם אותם בעבודה השוטפת.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים לומדים עקרונות בהוראה מתקנת בעזרתם ניתן לשפר הישגים של תלמידים. הם בוחנים כלים מקצועיים לשיפור ההצלחה בלימודים ולחיזור של תחושת העצמאות והמסוגלות של התלמידים בפן האישי והחברתי. התכנית מתמקדת בהקניית סל כלים נרחב שבעזרתו יכולים אנשי הוראה ומדריכים לקדם את הקריירה ולשים דגש על תחום אסטרטגיות הלמידה.


התכנית מאפשרת למשתתפיה לעסוק במבחר היבטים שנוגעים ללקויות למידה והפרעות קשב והאופן בו אלה באות לידי ביטוי בביצועי התלמידים בכיתה. בין היתר, הם עוסקים בטכניקות שבעזרתן ניתן לשפר את מיומנויות הבנת הנקרא וההבעה בכתב וכן את הכישורים הכמותיים והשליטה בשפה האנגלית אצל התלמידים. כמו כן, נלמדות סוגיות רגשיות, חברתיות ומשפחתיות שרלבנטיות לצעירים המתמודדים עם לקויות למידה והפרעות קשב. המשתתפים נחשפים לכלים לבנייה של תכניות לימוד מותאמות לאותם ילדים ונערים כדי לסייע להם לפתח את ההישגים הלימודיים.

 


מתכונת הלימוד


המסלול מתפרש על פני כ - 120 שעות לימוד. תכנית זו משלבת בין לימוד עיוני לבין כלים פרקטיים כדי לסייע למשתתפים בהרחבת סל המיומנויות המקצועי. בין המרכיבים היישומיים בתכנית נכלל מודול להכנה לכיתה א' וכן פרקטיקום שבו מתנסים בפועל במיומנויות האבחון וההוראה המתקנת הנלמדות במהלך הקורס תוך דיון ורפלקציה במסגרת קבוצתית להטמעת הכלים הנלמדים.

 

נוסף על כך, ביחידה ללימודי חוץ מסייעים למשתתפים לקראת פיתוח קריירה ומעניקים להם ליווי וייעוץ בבניית עסקים עצמאיים בתחום ההוראה המתקנת.


נושאי הלימוד


תלמידים בקורס אסטרטגיות למידה והוראה מתקנת לומדים על מגוון רחב של נושאים, ביניהם:

 

 

  • פיתוח מוטיבציה
  • מוכנות לכיתה א'
  • דרכים לארגון מידע
  • הפרעות קשב וריכוז
  • הוראה מתקנת באנגלית
  • הבעה בכתה והבנת הנקרא
  • סגנונות ואסטרטגיות בהוראה
  • תכניות לימוד לכיתה ההטרוגנית
  • מאפיינים משפחתיים של לקויות למידה
  • ועוד

 

סגל הוראה


המרצים בתכנית זו הם בעלי ניסיון בתחום אסטרטגיות הלמידה וכן בהוראה והרצאה בענף זה בשלל מסגרות. ביניהם נכללים מומחים בתחום הפרעות הקשב והריכוז, מאבחני לקויות למידה ומטפלים בעלי קליניקות לייעוץ בתחום ההוראה המתקנת.


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ באר שבע היא מוסד ללימודי תעודה שבו נערכות עוד שלל הכשרות מקצועיות. בין היתר ניתן ללמוד את מקצועות הניהול, כגון קורס ייעוץ עסקי, וקורסים בענפי הנדל"ן ובנייה. הקורסים מתקיימים בפיקוח והכרה של גופים ממשלתיים ומקצועיים מתוך מטרה לפתוח בפני הבוגרים אפשרויות תעסוקתיות מגוונות.


מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם מגוון גופים בתעשייה ובמשק במטרה לסייע לבוגרים בעת השתלבותם המקצועית ופיתוח הקריירה אחרי תום ההכשרות. ביחידה פועלת גם חממת פיתוח קריירה שבה יכולים הבוגרים לפתח מיומנויות חשובות לדורשי עבודה. החממה מספקת שירותים כגון סדנאות לפיתוח מיומנויות חיפוש עבודה, היכרות עם טכנולוגיות לחיפוש עבודה, כנסים ומפגשים עם מעסיקים ומועדון נטוורקינג לפיתוח רשת הקשרים העסקית.


תנאי קבלה


התכנית מתאימה במיוחד לבעלי ניסיון בתחומי ההוראה והעבודה הטיפולית עם ילדים. בין היתר יכולים ללמוד בה מורים ואנשי חינוך וכן העוסקים באימון, הנחייה וטיפול בגישות שונות. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע המלא אודות תנאי הקבלה לתכנית זו.


תעודה


משתתפים שמשלימים את הקורס מקבלים תעודת בוגרי קורס הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה שניתנת על ידי היחידה ללימודי חוץ. כדי להיות זכאים לדיפלומה הם צריכים לעמוד בתנאי הנוכחות, להגיש את כל המטלות במהלך הקורס ולהשלים את פרויקט הגמר המסכם.

למידע נוסף לחצו: לימודי חוץ באר שבע

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם