קורס ניהול פרויקטים בבניה ביחידה ללימודי חוץ באר שבע

שירות אישי - צור קשר

לימודי חוץ באר שבע

אהבת? שתף ב:

קורס מנהלי פרויקטים בבניה ותשתיות ביחידה ללימודי חוץ באר שבע


קורס ניהול פרויקטים בבניה שנערך ביחידה ללימודי חוץ באר שבע מאפשר לתלמידיו לקבל את הכלים הנדרשים לפיקוח ולניהול של פרויקטים בתחום הבניין והתשתיות. בתכנית זו יכולים עובדים בתחום הבנייה להכיר את מגוון התהליכים והשיטות שיכולים לסייע להצלחתם של פרויקטים מסוגים שונים. ביחידה ללימודי חוץ באר שבע קורס זה מתקיים בשיתוף ארגון הקבלנים אשקלון ואיגוד הקבלנים של התאגדות העסקים הקטנים.


תכנית הלימודים


קורס מנהלי פרויקטים בבניה מחולק לכמה מודולים שיחד מסייעים לתלמידים לבנות סל כלים מקצועי החיוני למנהלי פרויקטים בתחום התשתיות והבניין. תחילה נלמדים עקרונות ניהול הפרויקטים בהתאם לתקנות PMI, תוך לימוד השלבים בתכנון ובביצוע של פרויקטים יזמיים וקבלניים והיכרות עם גורמים שעשויים לתרום להצלחת פרויקטים. כמו כן, מודול זה סוקר חידושים בתחום הבנייה, תהליכי תכנון תקציבים ותמחירים וכלים לניהול פרויקטים בתמ"א 38.


חלקו השני של קורס הניהול מתמקד בפיקוח למניעת ליקויי בנייה. התלמידים מתמקדים בסוגיות ביציבות מבנים ותהליכים במלאכת הבנייה ולומדים על התקנים שנועדו למניעה של ליקויי בנייה באתרי הבנייה. החלק השלישי בקורס עוסק בהיכרות עם תוכנת MS PROJECT לניהול פרויקטים. המשתתפים לומדים כיצד להשתמש ביישום זה לצורך בניית תיקי פרויקטים והצגתם, לביצוע מעקב אחרי פרויקטים ולשילוב בין פרויקטים שונים.


חלקו הרביעי של המסלול מוקדש לתחום מיסוי הנדל"ן ליזמים. התלמידים לומדים לנתח מיסוי בעסקאות מקרקעין ולבחון את המיסוי אשר צפוי לאורך חיי הנכסים. בין הסוגיות הנלמדות במודול זה נכללים חוק המע"מ, מיסוי שבח ורכישה, מיסוי קבלנים, קבוצות רכישה וניתוח של סוגי עסקאות נוספים.


מתכונת הלימוד


קורס זה נפרש על פני כ - 120 שעות אקדמיות. זהו קורס ערב, שבו נערכים שיעורים אחת לשבוע במתכונת נוחה לאנשים עובדים.
תלמידי הקורס מקבלים ערכת ספרי לימוד וגישה לממש מקוון שבו נכללות הרצאות מוקלטות והרצאות, לצורך תרגול נוסף בין המפגשים. נוסף על כך, הקורס כולל סיוע לפיתוח עסקי כגון ייעוץ לפתיחת עסק עצמאי, סדנאות לכתיבת קורות חיים וכנסים לחשיפה למעסיקים.


נושאי הלימוד


תלמידים בקורס ניהול פרויקטים בבניה לומדים מגוון של נושאים, ביניהם גם התחומים הבאים:

 

  • חידושים בבנייה
  • קריאת תכניות בנייה
  • בטיחות באתרי בניה
  • נגישות ומניעת ליקויים
  • מיסים בעסקאות נדל"ן
  • תכנון ובנייה בתמ"א 38
  • בניית תקציבים לפרויקטים
  • בעלי התפקידים באתרי בנייה
  • גורמים להצלחה וכישלון פרויקטים
  • היבטים משפטיים בפרויקטים בבניין

 

סגל הוראה


סגל ההוראה הבכיר בתכנית כולל מנהל מחלקה הנדסית מחוזית; מהנדס אזרחי המתמחה בינוי וקונסטרוקציות; מנהלי פרויקטים בכיר בתחום התשתית והבינוי; בעליה של חבריה ליזמות נדל"ן אשר מומחה לניהול פרויקטים; רואה חשבון המנהל את אגף שומת המקרקעין של רשות המיסים; ועוד.


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ באר שבע עורכת תכניות ללימודי תעודה שמאפשרות פיתוח הקריירה או מעבר הסבה מקצועית. ניתן ללמוד תחומים כגון ניהול עסקי, בניין ותשתיות, הדרכה והנחייה ועוד. קורסים אלה מתמקדים בצורכים עכשוויים של המשק ובמהלכם שמים דגש על פיתוח של מיומנויות פרקטיות הנחוצות בשוק העבודה. תלמידי הקורסים גם מקבלים סיוע בתהליך מציאת העבודה ונחשפים למעסיקים וחברות בתעשייה. בין הקורס שאותם ניתן ללמוד ביחידה ללימודי חוץ באר שבע נכללים קורס עוזרי בטיחות, קורס ייעוץ עסקי ועוד.


תעודה


בתום ההכשרה זכאים הבוגרים למספר תעודות. הם מקבלים תעודת "בוגרי תכנית ההסמכה לניהול ופיקוח בפרויקטים בבניין ותשתיות בשילוב השתלמות מיסוי נדל"ן ומודול ממוחשב MSPJ" שמוענקת על ידי היחידה ללימודי חוץ, התאגדות העסקים ולשכת יועצי המס. כדי לקבל תעודה זו עליהם להיות נוכחים ב - 80 אחוזים מהשיעורים, להגיד את פרויקט הגמר המסכם ולעבור בחינה מסכמת.


כמו כן, תלמידים שעוברים בהצלחה מבחן מסכם בחטיבה בפיקוח בנייה מקבלים תעודת "בוגרי קורס פיקוח בנייה" שניתנת על ידי היחידה ללימודי חוץ. מי שעוברים מבחן PMI ועומדים בכל תקנות הארגון מקבלים תעודה בין לאומית לניהול פרויקטים PMP. יש לציין כי הרשמה לבחינה זו נעשית כרוכה בעלות נוספת מעבר לעלויות הקורס.

למידע נוסף לחצו: לימודי חוץ באר שבע

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם