לימודי חוץ באר שבע

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי חוץ באר שבע.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


היחידה ללימודי חוץ - באר שבע

 

על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ פועלת בעיר באר שבע ובה יכולים תושבי בירת הנגב ויישובים סמוכים ללמוד במבחר תכניות ללימודי תעודה. תכניות הלימוד במכללה מותאמות לדרישות המשק והן מסייעות לתלמידיהן לפתח סל כלים שנחוץ היום לעובדים במגוון ענפים. בעזרת הידע הנרכש בקורסים אלה יכולים הבוגרים לפתח את התעשייה והמשק באזור הדרום וברחבי הארץ.


תלמידים ביחידה ללימודי חוץ בבאר שבע יכולים לקחת חלק בתכניות להכשרה מקצועית בתחומים שיש להם ביקוש בשוק העבודה כגון ייעוץ עסקי, הוראה מתקנת ותחומי הבניין והתשתיות. בכל אחד מן הענפים הללו מלמדים מומחים בעלי ניסיון מן התעשייה. סגל ההוראה כולל אנשי מקצוע מנוסים בהוראה ובתחומי הלימוד אשר מעבירים מן הניסיון שברשותם אל התלמידים ומסייעים להם לכל אורך הקורס במהלך רכישת הקריירה החדשה.


תכניות הלימוד המתקיימות ביחידה ללימודי חוץ נערכות בפיקוח ובהכרה של שלל גורמים, כגון משרד העבודה, לשכת יועצי המס, התאגדות העסקים, שירות התעסוקה ואיגודים מקצועיים שונים. פיקוח זה מאפשר לתלמידים לקבל במרבית הקורסים תעודות מקצועיות מטעם אותם גורמים ממשלתיים או מקצועיים, מה שפותח בפניהם שלל אפשרויות לקידום הקריירה. חלק מן הקורסים כוללים הכנה לקראת מבחני הסמכה רשמיים של אותם גורמים ממשלתיים או מקצועיים, הנחוצים לצורך קבלת תעודת המקצוע.


כדי לסייע לבוגרי היחידה בהשתלבותם בשוק העבודה, מפעילים במוסד הלימוד גם חממת תעסוקה. חממה זו מסייעת לדורשי עבודה ובמהלכה התלמידים ביחידה משתתפים במגוון פעילויות כגון מועדון נטוורקינג לפיתוח קשרים עסקיים, כנס מעסיקים, סדנאות לפיתוח כלים לחיפוש עבודה ומודיעין עסקי, היכרות עם טכנולוגיות לחיפוש עבודה ומפגשים עם מעסיקים וארגונים. חממת התעסוקה פועלת בשיתוף עם גופים במשק ועם התאגדות העסקים, מה שפותח אפשרויות מגוונות עבור בוגרי הקורסים ביחידה.

 

קורסים ביחידה ללימודי חוץ באר שבע


ביחידה ללימודי חוץ שבבאר שבע יכולים התלמידים לבחור מבין מספר הכשרות מקצועיות. הכשרות אלה מותאמות להתפתחויות העדכניות במשק של היום ובמהלכן המשתתפים מקבלים את כל הכלים הנדרשים לפיתוח מקצוע. הקורסים המתקיימים ביחידה ללימודי חוץ באר שבע כוללים בין היתר את המסלולים הבאים:


קורס יועצים עסקיים


קורס ייעוץ עסקי של היחידה ללימודי חוץ באר שבע מאפשר לתלמידיו להכיר לעומק מגוון של מוצרי ייעוץ ואימון הרלבנטיים בשוק של היום. מסלול זה בנוי מחמישה מודולים שכל אחד מהם מקנה לתלמידיו מקצוע. המודולים כוללים אימון עסקי, ייעוץ כלכלת המשפחה, ייעוץ לעסקים קטנים ובינוניים, ייעוץ משכנתאות והכשרת מרצים. במהלך התכנית נלמדים נושאים כגון ייעוץ פיננסי, כתיבה של תכנית עסקית, ייעוץ שיווקי וייעוץ במדיה חברתית, אבחון וגיוס של מנהלים ועובדים, הבנה במיסוי עסקי וסוגיות פנסיוניות ועוד מבחר תחומים חיוניים ליועצים בעבודתם.


בתכנית זו נערכים כ - 30 מפגשים ועוד כ - 100 שעות המוקדשות לביצוע של הכשרה מעשית בתחום הייעוץ העסקי. היקפו הכולל של הקורס הוא כ - 220 שעות. הוא משלב תרגולים מעשיים שבהם מתנסים בפועל בתהליכי הייעוץ וגם צוברים ניסיון פרקטי בתחום. מוסד הלימוד מאפשר לבוגרי ההכשרה שעומדים בכל הדרישות להשתלב במרכזים ממשלתיים ובפרויקטים נוספים. כמו כן, באפשרותם להמשיך להסמכה בין לאומית בניהול פרויקטים במגזר העסקי.

 

קורס ניהול פרויקטים בבנייה


קורס מנהל פרויקטים בכיר בבנייה ובתשתיות מותאם לתקנות פיקוח והניהול בפרויקטים ואתרים. הוא משלב מספר מודולים כגון מודול לניהול ממוחשב, מודול מהנדסי ערים, היכרות עם תוכנת MS PROJECT לניהול פרויקטים והסמכה בתחום מיסוי הנדל"ן אשר מוענקת על ידי לשכת יועצי המס. מכלול כלים זה יכול לסייע לתלמידים לפתח את הכישורים הנדרשים לניהול פרויקטים בתחום הבניין הדינמי של היום.


המשתתפים מקבלים ערכת ספרי לימוד וגם גישה למערכת לימוד אינטרנטית ובה שיעורים ומצגות. נוסף על כך, הם יכולים לקחת חלק בקורס מקוון להכשרת מתווכי נדל"ן אשר מכין אותם לקראת מבחן משרד המשפטים. הקורס מתקיים במתכונת לימודי ערב לתעודה והוא כולל כ - 120 שעות לימוד.

 

קורס עוזר בטיחות


הקורס מוכר על ידי מינהל הבטיחות והגיהות והוא מכשיר עובדים בענף הבנייה להשתלב כעוזרי בטיחות באתרים בהתאם לדרישות החוק. מדובר בתפקיד חדש שנולד בתחום התשתיות והבנייה ומטרתו לסייע לפיקוח על הבטיחות הכללית באתר ועל מניעת פגיעות וליקויים. הביקוש לעוזרי בטיחות הולך ועולה בשוק היום וכך נפתחות אפשרויות מקצועיות רבות לבעלי ניסיון מתאים בתחום התשתיות והבניין המעוניינים לפתוח את הקריירה ולפנות לתפקידים נוספים.


בהכשרה לומדים בין היתר על תקנות הבטיחות בעבודה, על תחומי האחריות של עוזרי הבטיחות בהתאם לדין, על סוגיות בעבודה בגובה, על פיגומים וגידורים, על ציוד המגן שנדרש לעובדים ועוד. המסלול כולל גם סיור לימודי באתר בנייה בליווי של מנהל העבודה כדי להכיר מקרוב את הכלים הנלמדים בשטח. לקראת סיומו של הקורס מתקיים מבחן מסכם.


קורס הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה


במהלך קורס זה המשתתפים מקבלים מגוון כלים פרקטיים בתחום ההוראה המתקנת ובניית אסטרטגיות הלמידה. תכנית זו מתאימה לעוסקים במקצועות חינוכיים וטיפוליים כגון מורים, מנחים ומאמנים. לאורך התכנית הם לומדים כיצד לשפר הישגים של תלמידים ולסייע להם בשיפור הביצועים הלימודיים וחיזוק היכולות האישיות. הכלים הנבנים במהלך הקורס יכולים לסייע לתלמידיו לפתח עצמם מבחינה מקצועית ולהרחיב את הקריירה הטיפולית והחינוכית. סגל הקורס כולל מאבחנים דידקטיים ומומחים במחקר ובהוראה בתחום אסטרטגיות הלמידה.


הקורס מורכב מחמישה ערוצים עיקריים, בהם שיפור תהליכי למידה ושפה, חיזוק מיומנויות חשבון, כתיבה ואנגלית, הבנת הפן הרגשי של לקויות הלמידה ובנייה של תכניות למידה המותאמות לצורכים של התלמידים. כמו כן, משלב הקורס פרקטיקום מעשי שב ומתרגלים את טכניקות העבודה הנלמדות. המשתתפים לומדים לעבוד עם תלמידים באופן פרטני או קבוצתי ועוסקים במבחר של נושאים כגון הפרעות קשב וריכוז, לקויות למידה, איתור מוקדי הקושי, פיתוח מוטיבציה, הכנה לכיתה א' ונושאים נוספים.


תעודות והסמכות


במרבית מסלולי לימודי התעודה המתקיימים ביחידה ללימודי חוץ בבאר שבע, הבוגרים מקבלים תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד ולעיתים גם דיפלומות מקצועיות מטעם גורמים ממשלתיים או מקצועיים. תעודות אלה יכולות לסייע להם בעת שדרוג הקריירה ובהשתלבות בתפקידים מבוקשים.


במרבית המקרים, כדי לקבל את התעודה על המשתתפים לעמוד בכל חובות הנוכחות של הקורס ולהשלים את כל המטלות הלימודיות במהלכו. כמו כן, בדרך כלל הם נדרשים להשלים עבודה מסכמת או לעבור מבחן פנימי שעורך מוסד הלימוד. לצורך קבלת דיפלומות ממשלתיות, על הבוגרים לעבור מבחנים חיצוניים שעורכים אותם גופים. הבחינות הללו מתקיימות לרוב לאחר תום הקורס או בסמוך למועד סיומו.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

מעל 28,448 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר 677 חוות דעת

  • 4.1

    האוניברסיטה הפתוחה 1,243 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת חיפה 1,560 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים