רוצה פרטים על שכר מנהל פיתוח עסקי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

טבלאות שכר מנהל פיתוח עסקי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר מנהל פיתוח עסקי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


משכורות מנהלי פיתוח עסקי

 

תפקידם של מנהלי פיתוח עסקי הוא חשוב במיוחד לצמיחתם של עסקים, בייחוד ארגונים גדולים. לאור חשיבותו של התפקיד, גם רמות השכר שמקבלים עובדים אלה הן גבוהות למדי. מנהלי הפיתוח העסקי נמנים לרוב בין העובדים הבכירים בארגון ולרוב פועלים בכפוף למנכ"ל או לסמנכ"ל החברה, ולפעילותם יש השפעה ישירה על הצלחתה וצמיחתה של החברה. לעובדים בתפקיד זה יש הזדמנויות רבות להתקדם ולהעלות את שכרם, דרך הגעה ליעדים וסיוע בקידום הארגון.


הגדרת התפקיד


מנהלי פיתוח עסקי אחראיים על תהליכי בניית הזדמנויות עסקיות פיתוח של קשרים חדשים עם שותפים פוטנציאליים, שיכולים לסייע לחברה לצמוח ולהתקדם. הם מאתרים הזדמנויות כדאיות וחדשניות ומנהלים תהליכי משא ומתן הנדרשים להוצאתם לפועל. מנהלים אלה פועלים מול גורמים שונים אצל השותפים הפוטנציאליים ואחראיים על סוגיות שיווקיות, פיננסיות, תפעוליות ואסטרטגיות שנוגעות לפעילות החברה.


שכר מנהל פיתוח עסקי


השכר הממוצע כיום לתפקידי מנהלי פיתוח עסקי עומד על כ - 20,000 שקלים לחודש. עובדים בתחילת דרכם בתפקיד משתכרים לרוב בין 15,000 - 18,000 שקלים לחודש. עם צבירת הניסיון והוותק המקצועי בתפקיד, עולה השכר ומגיע לטווח של 25,000 - 30,000 שקלים לחודש ולעיתים אף מעבר לכך. מנהלים רבים זכאים לקבל בונוסים והטבות נוספות על שכרם, בהתאם לתפקוד ולהגעה ליעדים.


ישנם כמה היבטים שיכולים להשפיע על רמות השכר של מנהלי פיתוח עסקי מעבר לשנות הוותק שברשותם. גודל החברה יכול להשפיע על שכר העובדים, בחברות גדולות וכן בארגונים בין לאומיים נוטה השכר להיות גבוה יותר. גם הרקע האקדמי או המקצועי שעמו מגיעים העובדים לתפקיד יכול להשפיע במידה מסוימת על שכרם.


תפקיד זה נחוץ בשלל סוגי ארגונים, כגון בחברות הייטק, בחברות בתחום הטכנולוגיה, בארגונים בתחום הנדל"ן, בחברות בתחום המדיה ובעוד שלל סוגי עסקים. אחד הענפים בהם שכר מנהלי הפיתוח העסקי הוא מהגבוהים ביותר הוא בתחום ההייטק, בעיקר בחברות הייטק עולמיות גדולות, כגון גוגל או מיקרוסופט. בחברת גוגל, למשל, יכול השכר למנהלי פיתוח עסקי להגיע ל - 45,000 שקלים לחודש למנהלים מנוסים ואף למעלה מכך. חברות אלה משקיעות מאמצים רבים בקידום האסטרטגיה הארגונית ובקידום המותג ומתגמלות את מנהלי הפיתוח העסקי בהתאם.

 


טבלאות שכר מנהל פיתוח עסקי

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מנהל פיתוח עסקי 15,000 - 20,000 שקלים לחודש 20,000 - 30,000 שקלים לחודש
סמנכ"ל פיתוח עסקי לא רלבנטי 30,000 - 50,000 שקלים לחודש
דירקטור פיתוח לא רלבנטי 35,000 - 50,000 שקלים לחודש
פיתוח עסקי בהייטק 18,000 - 20,000 שקלים לחודש 25,000 - 32,000 שקלים לחודש
מנהל אסטרטגיה 9,000 - 15,000 שקלים לחודש 20,000 - 25,000 שקלים לחודש
מנהל פיתוח ארגוני 10,000 - 15,000 שקלים לחודש 12,000 - 17,000 שקלים לחודש

 

לתשומת לבכם, רמות השכר משתנות מעת לעת.

 

ניהול פיתוח עסקי בתחום הנדל"ן


בתחום הנדל"ן, מנהלי פיתוח עסקי הם מבוקשים למדי והם משתלבים במגוון סוגי חברות ופרויקטים. במרבית המקרים הם אחראיים על קידום של הזדמנויות עסקיות לפרויקטים חדשים ורווחיים, בחלק מן המקרים הם מתמקדים בפרויקטים מסוג תמ"א 38 או בהשבחתם של נכסים מסוגים שונים. בדרך כלל, במסגרת תפקידם הם מתנהלים מול חברות נדל"ן אחרות, יזמים, קבלנים ורשויות מקומיות לצורך בדיקה של הכדאיות הכלכלית של פרויקטים ויוזמות חדשות, הם גם מאתרים עורכי דין, יועצי נדל"ן ומומחים נוספים עבור הפרויקטים שלהם. הם גם מבצעים ניתוח ומעקב אחרי העסקאות הקיימות לאורך שלבי התכנון והביצוע ומנהלים את תחומי המכירה, ההשכרה והאכלוס של הנכסים.


מנהלי פיתוח עסקי בתחום זה נדרשים להכיר את נקודות הייחוד של הענף ולהתמצא בשינויים בשוק הנדל"ן המקומי והעולמי. לרוב מגיעים לתפקיד זה עם רקע משמעותי בתחום יזמות הנדל"ן, או לחלופין דרך קריירה באדריכלות. שכרם של מנהלי פיתוח עסקי בתחום הנדל"ן דומה למדיי לשכרם של מנהלי הפיתוח העסקי בתחום השיווק והמכירות. שכר מנהלים ותיקים יכול להגיע אף ל - 25,000 שקלים לחודש.


פיתוח עסקי בינלאומי


מנהלי פיתוח עסקי בינלאומיים מתמקדים ביצירה של יתרון תחרותי בשוק הבין לאומי הדינמי. הם יוצרים נישות חדשות בתחום הארגון בו הם פועלים ומייצרים שיתופי פעולה מול גורמים בחו"ל לתורך קידום תהליכי שיווק, ייצור, פיתוח ומכירות בהתאם לצורכים של החברה ולענף בו היא מתמחה. הם מתנהלים מול חברות באותו התחום מעבר לים ומנהלים את האינטרסים המשותפים שיכולים לסייע לקידומה של החברה ולפתיחה של הזדמנויות עסקיות ושותפויות בחו"ל. שכרם של מנהלים אלה הוא לרוב גבוה מעט של מנהלי פיתוח עסקי המתמחים בזירה המקומית בלבד, לאור הכישורים הרבים שנדרשים מהם והחשיבות הרבה של הפרויקטים בחו"ל לקידומה של החברה. לעיתים, תפקידים אלה כרוכים ברילוקיישן לחו"ל ולעבודה הן בארץ והן במדינה עמה מתקיים הקשר העסקי החדש.


מנהל אסטרטגיה שכר


תפקיד שמשיק לעיתים לתפקיד מנהל הפיתוח העסקי הוא מנהל האסטרטגיה. זהו תפקיד בכיר שאחראי הן על תהליכים לטווח הקצר והן על תהליכים ושינויים לטווח הארוך ומתמקד בניהול של התכנון האסטרטגי של יעדים ומטרות של הארגון. מנהלים אלה משתלבים בחברות רבות במגוון מגזרים ותחומי עיסוק, והביקוש להם הולך ועולה לאור הקצב המהיר שנדרש מארגונים כדי להגיע ליתרון ולבלוט בין מתחרים. שכרם ההתחלתי של מנהלי האסטרטגיה נע בין 10,000 - 15,000 שקלים לחודש בממוצע, עובדים מנוסים יותר מגיעים לשכר של מעל 20,000 שקלים לחודש.


אפשרויות תעסוקה


הביקוש למנהלי פיתוח עסקי הוא גבוה למדי בשוק העבודה של היום, מנהלים אלה נדרשים במגוון רחב של מסגרות, החל מארגונים קטנים או בינוניים ועד לחברות גדולות בשוק המקומי או הבין לאומי. הם נחוצים בשלל סוגי חברות כגון בארגוני הייטק, בחברות טכנולוגיה רפואית ומדעית, בארגונים פיננסיים, בארגונים בתחום הביטחון ובעוד שלל אפיקים מקצועיים.


בדרך כלל משרה זו כפופה למנכ"ל החברה. הדרישה היא לעובדים שיכולים להוביל תהליכי בניית קשרים עסקיים, בניית תכניות עסקיות וקידום תכניות עסקיות קיימות של החברה.


במסגרת משרות אלה, נדרש מן המועמדים רקע בניהול של צוותים ומחלקות, ניסיון בשיווק, ניהול פרויקטים, בפיתוח עסקי ובתחומים משיקים. בחלק מן המשרות ישנה דרישה לתואר בתחום רלבנטי לעולם התוכן של החברה או תואר בתחומים עסקיים ושיווקיים, לעיתים ניתנת עדיפות לבעלי תואר שני. עם זאת, קיימות גם משרות שמתאימות למי שאינם אקדמאים, אשר מגיעים עם רקע עסקי נרחב ומשמעותי.


מה ללמוד כדי להיות מנהל פיתוח עסקי?


עובדים רבים מתקדמים לתפקידי מנהלי פיתוח עסקי אחרי צבירת ניסיון כמנהלי שיווק. מדובר בתפקידים בכירים שלרוב מגיעים אליהם אקדמאים, בוגרי לימודים לתואר ראשון לפחות כגון לימודי מנהל עסקים או תואר ראשון בשיווק. ברשותם של חלק ממנהלי הפיתוח העסקי יש גם תואר שני במנהל עסקים. עם זאת, ישנם גם מנהלי פיתוח עסקי שאינם אקדמאים והם מתקדמים לתפקיד אחרי צבירת ניסיון עסקי משמעותי והישגים רבים בתחום השיווק והאסטרטגיה הארגונית.


כמו כן, קיימים קורסים מגוונים ומסלולים ללימודי תעודה שיכולים לסייע לעובדים המעוניינים להתקדם לתפקידי ניהול פיתוח עסקי לקבל את הכלים הנדרשים לשם כך. בין היתר מתקיימים קורסים כגון קורס פיתוח חדשנות בעסקים, קורס ניהול אסטרטגיה, קורס ניהול עסקי בכיר ועוד מגוון הכשרות. קורסים אלה לרוב נפרשים על פני כמה חודשים והם מותאמים במתכונתם במיוחד לאנשים עובדים שמעוניינים לשלב את הקריירה עם ההכשרה. הקורסים כוללים תכנים פרקטיים כדי לחשוף את התלמידים הלכה למעשה לתהליכי עבודה של מנהלי פיתוח עסקי ולאתגרים עמם הם מתמודדים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר מנהל פיתוח עסקי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp