קורס טיפול בהומור במכללת תילתן לרפואה משלימה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על תילתן - קורס טיפול בהומור.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס התערבויות טיפוליות בהומור ובצחוק במכללת תלתן לרפואה משלימה

 

צחק, והעולם יצחק איתך


האם ידעתם שעשרים שניות של צחוק מתגלגל יכולות להאיץ את קצב הלב פי שניים לאורך של שלוש עד חמש דקות? הצחוק הוא אחד מאמצעי הבריאות והריפוי הזמינים עבורנו מאז ומתמיד, אם כי רק לאחרונה הוא מקבל את ההכרה בחשיבותו על ידי המדע כהוכחה אמפירית לסגולותיו הרפואיות. החיים מלווים במצבי לחץ רבים שממלאים אותנו חוסר וודאות ופחד על כן חשוב למצוא את היכולת ואת הסיבות להומור, לשמחה, לצחוק ולאופטימיות. פעולת הצחוק גורמת להתנשפות, מאיצה את קצב הלב, גורמת לעלייה חיובית בלחץ הדם, מאיצה את הנשימה ומעלה את צריכת החמצן בגוף, מפעילה את מירב שרירי הפנים וגם מביאה להרפיית השירים שאינם משתתפים בפעולת הצחוק.


לא מדובר בטרנד הוליסטי או באופנה של העידן החדש, שכן ההומור הפך לכלי בעל חשיבות קריטית במכלול הטיפול הרפואי. התערבויות טיפוליות באמצעות צחוק והומור נמצאות כיום בשימוש מאסיבי בקרב מוסדות רפואיים, שיקומיים וטיפוליים שונים, הגישה מהווה חלק מן הרפואה המשלימה. התחום משלב בין שיטות שונות לביטוי עצמי, כאשר בבסיס מונחים השימושים בשילובים שונים של אמצעים להומור כשיטות טיפול ייחודיות. הטיפול נשען על השימור בהומור כפרספקטיבה נוספת לסיטואציה מסוימת, כאשר כלי הטיפול משלבים בתוכם אמצעי ביטוי מעולמות ומסוגים רבים ושונים. פיתוחה של התקשורת ההומוריסטית מתמקדת במגוון של ערוצי תקשורת להם המטופל זקוק – החל מתקשורת עם המטופלים והרופאים סביבו, דרך התקשורת עם המשפחה ועד התקשורת של האדם עם עצמו – זאת כמובן ביחס לקשיים האובייקטיביים הנקשרים למצבו. שלל הכלים שמקבלים הסטודנטים הלומדים את התחום נועדו בכדי לפתח יכולת הומוריסטית ונשענים על כלי יצירה וביטוי עצמי.


תכנית הלימודים


קורס תרפיה באמצעות הומור של מכללת תילתן חושף את הסטודנטים לשלל המרכיבים הבריאותיים שמאפיינים את פעולת הצחוק, סוקרים את ההיסטוריה ואת עקרונות היסוד של ההומור וכיצד התאפיין לאורך השנים. הם מפתחים את החשיבה היצירתית שלהם ואת הדרכים לנהל אינטראקציות באמצעות ההומור וכן לומדים כיצד לבטא יכולות הומוריסטיות בדרך ייחודית אשר נועדה להביא לריפוי ולהבראתם של מטופלים החולים במחלות שונות ושרויים במצבים שונים בחייהם.


מתכונת הלימוד


מסלול לימוד התערבויות טיפוליות בהומור ובצחוק של מכללת תלתן, המכללה לרפואה משלימה, מתפרש על פני 22 מפגשי לימוד במהלך שנה אקדמית מלאה. הוא כולל חומר לימוד תאורטי לצד תרגולים חווייתיים והתנסות מעשית בשטח. במסגרת הקורס הסטודנטים יתנסו בפעילות פרקטית בשטח ויתרגלו את שיטת הריפוי תוך הדגשת מיומנויות טיפול והנחייה.


נושאי הלימוד

 

 • עבודה פרטנית וקבוצתית
 • עבודה עם אוכלוסיות שונות
 • תיאוריות ורעיונות של הומור
 • התפתחות ההומור לאורך השנים   
 • שימוש באמצעי אמנויות
 • מאפייני קהל יעד
 • תיאוריית מודל האדם
 • ההומור כאמצעי ריפוי   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


מכללת תלתן לרפואה משלימה פועלת למעלה מ - 20 שנה. המכללה שמה דגש חזק על ליווי אישי של הסטודנטים לאורך כל מסלולי הלימודים במטרה לסייע להם למקסם את יכולותיהם ולהקנות בעבור הסטודנטים קרקע פורייה לרכישת מקצוע. סגל המרצים במכללת תלתן כולל אנשי מקצוע מנוסים בתחומי הטיפול המשלים. החוגים ומסלולי הלימוד במכללת תלתן מוסיפים להתחדש ולהתפתח ככל שהשנים עוברות, בעוד המכללה עצמה גם היא מרחיבה את פעולותיה עם גופים שונים התורמים לאיכות ולחוויית הלמידה של הסטודנטים הפוקדים את המכללה מדי שנה. בין הקורסים שניתן ללמוד במכללה אפשר למנות קורס דמיון מודרך, קורס נטורופתיה, קורס פסיכודרמה, קורס שיאצו, קורס פרחי באך ועוד שלל מסלולים.


תנאי קבלה


הקורס מיועד בעיקרו למטפלים, מחנכים ובאופן כללי בעבור כל מי שמבין ומתעניין בחשיבותו של ההומור כאמצעי מוכח לריפוי והבראה.


תעודה


בוגרי קורס התערבויות טיפוליות בהומור ובצחוק של מכללת תלתן זכאים לתעודת הסמכה מטעם המכללה.


אפשרויות תעסוקה


הטיפול באמצעות הומור הינו כלי ייחודי ומובחן ברפואה המשלימה, וכל מי שלומד אותו יגלה שהביקוש לתפקיד בשוק העבודה הוא רב והמוניטין של התפקיד רק גדל ככל שהזמן עובר. הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה בקופות חולים, בתי חולים, מוסדות שיקומיים וטיפוליים ועוד. כמו כן, יוכלו הבוגרים להמשיך ללימודים נוספים בקורסים של רפואה משלימה, כגון: טיפול באמצעות דמיון מודרך, טיפול באמצעות אמנות, ליצנות רפואית, יוגה וצחוק ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה לרפואה משלימה - מכללת תילתן

עוד מסלולי לימוד - מכללת תילתן לרפואה משלימה

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

יוגה תרפיה לתעודה במרכז
שני
1 תגובות
קורס יוגה טיפולית בשנהל הבאה
איילת בן דוד
1 תגובות
קורס הכרות עם הבודהיזם
מיטל טייב
1 תגובות
עלות לימודי איורוודיה
עינת שומונוב
1 תגובות
קורס כירופרטיקה - איפה לומדים?
גיל
1 תגובות
קורס דיקור סיני קוסמטי
זהר גל
1 תגובות
זמן התחלה של קורס NLP
אברהם צפדיה
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,834 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp