קורס אבחון וטיפול באכילה רגשית במכללת תילתן לרפואה משלימה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תילתן לרפואה משלימה - טיפול באכילה רגשית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אבחון וטיפול באכילה רגשית במכללת תילתן לרפואה משלימה


במכללת תילתן לרפואה משלימה נערך קורס אבחון וטיפול באכילה רגשית. במסלול זה ניתן לרכוש כלים לאבחון מערכות יחסים של מטופלים עם גופם, עם מזון ועם תהליכי האכילה, וכן לרכוש כלים לסיוע להתמודדות עם תופעת האכילה הרגשית באופן הוליסטי.


הכלים הנלמדים בקורס יכולים לסייע למטפלים בגישות שונות ברפואה המשלימה, כגון יועצי תזונה ונטורופתים, להעניק מעטפת טיפולית מלאה ומקיפה יותר למטופלים המתמודדים עם אכילה רגשית ומעוניינים לעבור שינוי חיובי ביחס למזון ולדימוי הגוף. במסלול משולבות טכניקות וגישות שונות שאותן ניתן לשלב בעבודה השוטפת בקליניקה עם מטופלים ממגוון אוכלוסיות וקהלים.

 

מה לומדים?


משתתפים בקורס טיפול באכילה רגשית לומדים כיצד לאבחן את מערכות היחסים של מטופלים עם עצמם וגופם בדגש על היחס למזון. הם מבינים את הגורמים שעשויים להוביל לאכילת יתר רגשית ולעודף משקל ומכירים עלים טיפוליים שבעזרתם ניתן לסייע בהתמודדות עם אכילה רגשית באופן הוליסטי שמביא בחשבון את ההיבטים הרגשיים, המנטליים, הפיזיים והאנרגטיים בחיי המטופלים כדי לעודד קבלה, העצמה וחיזוק הדימוי העצמי.


במהלך התכנית משלבים כלים טיפוליים שונים ובוחנים כיצד ניתן להיעזר בהם כדי לסייע למתמודדים עם אכילה רגשית. בין היתר נכללים כלים בתטא הילינג, תקשורת מקרבת, שימוש בתרגילי כתיבה, מעגלי הקשבה, תרגילי אכילה מודעת, מדיטציה ועוד.


בין התהליכים הנלמדים בקורס נכללים מערכות יחסים של המטופלים עם מזון ועם גופם, המשתתפים מקבילים מערכות יחסים אלה למערכות אחרות בחיי המטופלים ומבינים את הקשר הפועל ביניהן. כמו כן נרכשים כלים לשינוי ולעבודה על דימוי גוף חיובי ושיטות לעבודה רגשית והתמודדות עם קונפליקטים.

 

כמה זמן לומדים?


מפגשי הקורס מתקיימים בשעות הערב, אחת לשבוע.


הקורס נערך במתכונת סדנה, המשתתפים עוברים תחילה את תהליכי הריפוי בעצמם, מתוך שאיפה שדרך החוויה האישית ניתן יהיה להעביר בהמשך הדרך את הכלים הללו למטופלים.


במהלך ההכשרה משולבים שיעורים עיוניים יחד עם תרגילים מעשיים. המשתתפים מנתחים תיאורי מקרה ולוקחים חלק בהדרכה קבוצתית שבה מתרגלים את המיומנויות הנלמדות ומרחיבים את סל הכלים הטיפולי שברשותם.

 

נושאי לימוד


בין מגוון הנושאים הנלמדים במסגרת הקורס נכללים גם התחומים הבאים:

 

 • אכילה מודעת
 • תנועה ככלי מעצים
 • נשימה ומיינדפולנס
 • שינוי אמונות מגבילות
 • דיאטות ותעשיית הרזון
 • מערכת היחסים עם הגוף
 • הערכה עצמית ודימוי גוף
 • איזון רגשי וחיזוק משאבים
 • ביטוי רגשות ודפוס הבחירה
 • דפוסים אוטומטיים מול אוכל
 • חשיבות השפה בתהליכי התעוררות
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


תילתן היא מכללה למקצועות הרפואה האלטרנטיבית הממוקמת בתל אביב. במכללה זו ניתן לקבל הכשרה לתפקידי מטפלים במגוון גישות ושיטות, כמו כן הקורסים יכולים להתאים למי שעוסקים בפועל בטיפול ברופאה המשלימה ומעוניינים להכיר גישות חדשות ולהרחיב את הסמכתם כדי להציע מענה מקיף יותר למטופליהם ולקדם את הקריירה. במכללה כיתות לימוד ובהן ציוד לתרגול הטכניקות הנלמדות, מה שמאפשר למשתתפים להתנסות בפועל בכלים הנלמדים ולהתכונן לקראת היציאה לשוק העבודה.


בין התחומים שאותם ניתן ללמוד במכלל תילתן אפשר למנות נטורופתיה, רפלקסולוגיה, ייעוץ אורח חיים בריא, עיסוי רפואי, הרבליזם וצמחי מרפא, פסיכותרפיה הוליסטית, פסיכודרמה, תזונה הוליסטית טבעית ועוד.


מהם תנאי הקבלה?


בקורס זה יכולים ללמוד תלמידים במגמות נטורופתיה, פסיכותרפיה ותזונה החל משנה ב' ללימודיהם. כמו כן, הקורס מתאים למטפלים וליועצי תזונה המעוניינים להרחיב את הידע שברשותם בתחום האכילה הרגשית כדי לשלבו בעבודתם השוטפת ולסייע למטופליהם.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת תילתן לרפואה משלימה

עוד מסלולי לימוד - מכללת תילתן לרפואה משלימה

כלים שיעזרו לך לבחור