רוצה פרטים על שכר מומחה ביג דאטה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

Big data טבלאות שכר - ביג דאטה שכר

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר מומחה ביג דאטה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כמה מרוויחים אנשי ביג דאטה?


החל מהלייקים והתגובות בפייסבוק והסרטונים שעולים ליוטיוב ועד לרישום מידע פיננסי שנוגע לרכישות ומכירות במאות מיליונים, מרבית הפעילות העסקית והפרטית של היום נוגעת ליצירה והעברה של נתונים. ברחבי העולם מיוצרים מדי יום מאות טריליונים של ביטים של מידע שהוא קריטי להבנה של דפוסי פעילות של צרכנים ולבנייה של אסטרטגיה עסקית.


היום לא רק ארגוני הענק בהייטק משתמשים בביג דאטה כמנוע לפיתוח וקידום עסקי, חברות רבות במגוון מגזרים במשק עושות שימוש בנתוני העתק כדי לבנות אסטרטגיה שיווקית ופיננסית שמותאמת לצורכים של השוק, וכך אפשר לראות יישומי ביג דאטה בענפים כגון בנקאות, פיננסים, שוק ההון ואפילו רפואה. הם משתמשים במידע שהצרכנים "משאירים מאחוריהם" ברשת כדי לבנות שיטות שיווק יעילות יותר, שקולעות יותר להעדפות ולצורכים של הצרכן ולעולם שלו. מומחי הביג דאטה הופכים למשאב חיוני במיוחד בכל ארגון, שכן הם האחראיים על ניתוח וניהול של הררי המידע העסקי שנאסף ועל תרגומו למסקנות פרקטיות לפעולה ולייעול החברה.


עם העלייה המתמדת בכמויות המידע, נראה שתפקידם של עובדי הביג דאטה רק הופך נחוץ יותר ויותר. big data הופך למושג פופולרי ביותר בעולם ההייטק, ובמשרות רבות קיימת דרישה להבנה בתחום לצד היכרות עם תהליכי פיתוח, שיטות ניתוח עסקי והבנה של צורכי השוק. ביקוש זה בא לידי ביטוי גם ברמות השכר של אותם עובדים, כשביג דאטה מככב בחמש השנים האחרונות בראש רשימות התפקידים המובילים מממרוויחי השכר בהייטק.


תפקידי ביג דאטה הם מאתגרים ודינמיים והם פותחים את הדלת לענף שנמצא בצמיחה מתמדת וסביר שיישאר נחוץ במיוחד גם בעתיד הקרוב. מפתחי ביג דאטה, אנשי דאטה סיינס ואנליסטים יכולים להשתלב במגוון סוגי חברות, מארגוני הייטק גדולים ועד לסטארט אפים קטנים ופורצי דרך.

 

שכר big data


שימו לב, רמות השכר עשויות להשתנות מעת לעת. המסתמכים על המידע המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
ביג דאטה 20,000 - 25,000 שקלים לחודש 22,000 - 28,000 שקלים לחודש 27,000 - 34,000 שקלים לחודש
אנליסט ביג דאטה - Data Analyst 15,000 - 18,000 שקלים לחודש 16,000 - 20,000 שקלים לחודש 19,000 - 22,000 שקלים לחודש
DBA Big Data 22,000 - 25,000 שקלים לחודש 24,000 - 28,000 שקלים לחודש 27,000 - 30,000 שקלים לחודש
מפתחי BI בינה עסקית 17,000 - 20,000 שקלים לחודש 20,000 - 25,000 שקלים לחודש 23,000 - 26,000 שקלים לחודש

 

ענף הביג דאטה כולל מגוון של תפקידים, שבאים לשרת צורכים שונים של הארגון ולהתאים למטרות שלו. בין היתר אפשר למצוא מפתחי ביג דאטה ו - big data architects שמתמקדים בפיתוח של פתרונות מתקדמים להבנה ולניתוח של נתונים עסקיים; תפקידי data mining שעוסקים בכריית הנתונים העסקיים ואיתור של המידע החשוב שמצוי בהם; תפקידי אנליסט big data שעוסקים בפענוח של הנתונים המתקבלים ובהסקת מסקנות מתאימות; יועצי ביג דאטה שמתמקדים בפיתוח של אסטרטגיות ארגוניות דרכן ניתן להתמודד עם ריבוי הנתונים ותפקידים נוספים שיחד מאפשרים הבנה מיטבית של המידע העסקי.


שכרם של מפתחי ועובדי ביג דאטה משתנה בהתאם לסוג הארגון והיקפו, כאשר חברות הייטק ובהן מספר רב של עובדים יציעו בדרך כלל שכר גבוה יותר מאשר חברות קטנות יותר. אנשי ביג דאטה בדרך כלל מתחילים משכר שבין 15,000 - 20,000 שקלים לחודש, בכפוף לתפקיד ולהיקף השעות החודשיות שלהם. אחרי שהם צוברים מספר שנות ווק בתפקיד הם יכולים להעלות את רמות השכר ולהרחיב את תחומי האחריות שלהם, דרך פרויקטים גדולים וחשובים יותר בחברה. אחרי פרק זמן שבין חמש לעשר שנים, ניתן להגיע גם לשכר שבין 25,000 - 30,000 שקלים לחודש ולעיתים אף יותר מכך.


שכר מהנדס נתונים - Data Engineer

 

תפקידם של מהנדסי נתונים הוא איסוף, ניתוח וארגון מידע ארגוני ופיתוח פתרונות לאחסונו באופן שמאפשר גישה נוחה ויעילה. מדובר בתפקיד שמחייב שליטה בטכנולוגיות רבות המשתנות באופן תדיר וכן בהיכרות עם אסטרטגיות עסקיות ושיווקיות. עובדים מתחילים בתפקיד זה משתכרים בין 14,000 - 16,000 שקלים לחודש, לאחר מספר שנות וותק עולות רמות המשכורות לטווח שבין 16,000 - 20,000 ולאחר צבירת וותק רב יכולות להגיע אף ל - 20,000 - 25,000 שקלים ולמעלה מכך.


שכר Data Science

 

מדען נתונים, או Data Scientist הפך לארונה לאחד התפקידים המבוקשים בהייטק. מדובר באנשי מקצוע שתפקידם ניתוח מידע גולמי לצורך הפקת מסקנות עסקיות. עובדים אלה משתכרים בין 25,000 - 35,000 שקלים לחודש בממוצע, כאשר עובדים ותיקים ומצטיינים במיוחד יכולים אף לעבור את רף ה - 40,000 שקלים לחודש.
 

ביקוש בשוק


בחמש השנים האחרונות, עם עליית המגמות של איסוף נתוני עתק, ניתן לראות עלייה גדולה במיוחד בביקוש לעובדי ביג דאטה. באופן כללי, העבודה עם מאגרי מידע הולכים וגדלים משמעותם שכמות המשרות החדשות שנפתחות בענף זה גדלה בהתמדה כאשר יותר ויותר חברות נזקקות לשירותי ניהול בסיסי הנתונים, והשכר במערכות מידע עולה בהתאם.

 

למרות גיוס משמעותי של עובדי ביג דאטה, ניתן לומר שעדיין ישנו מחסור במפתחים אלה. ישנם גם ארגוני הייטק שמחליטים לשלוח את עובדיהם לקורסים על חשבון החברה כדי להכשירם בתחום הדאטה ולאפשר להם לקדם את הקריירה.


ברוב המקרים, הדרישה היא לעובדים שמגיעים עם ניסיון קודם בפיתוח, בתכנות ובעבודה בסביבות עתירות נתונים. היום ישנו ביקוש ניכר למפתחי ביג דאטה שיש בידיהם ניסיון בתחומים כגון כריית מידע (data mining) ו - deep learning - למידה עמוקה, שני ענפים שמתמקדים בפענוח של נתונים שנצברים בבסיסי נתונים ובייצור אפליקציות ותוכנות מתאימות לניהול המידע. הדרישה הרבה מתקיימת הודות לעובדה שמנהלי ומפתחי ביג דאטה יכולים לתרום באופן משמעותי לצמיחה ולהצלחה כלכלית של חברות וסטארט אפים, שכן הם יכולים לסייע למנהלים לנתח את התנהגות הלקוחות ולהבין את המגמות הדומיננטיות בשוק האינטרנט.


אחד התחומים שקשורים לעולם הביג דאטה הוא data science, מדעי הנתונים כשתפקידי data scientist הופכים בהדרגה לבין המבוקשים בשוק, יש גם מי שטוענים שתפקידי דאטה סיינס הם "השלב הבא באבולוציה" של עולם הדאטה. עובדי דאטה סיינס עובדים שמחזיקים בידע מתמטי, סטטיסטי ועסקי מתקדם ויודעי לתרגם את ההבנה הזו לענף הפיתוח. מתפקיד זה מסתעף גם data analyst, תפקיד שמתמקד בניתוח של נתונים עסקיים ושיווקיים לצורך בנייה של אסטרטגיה רלבנטית שדרכה אפשר להפיק ערך עסקי רב ככל האפשר. 

 

מה ללמוד כדי לעבוד בביג דאטה?


בעבר רוב העובדים בתחום הביג דאטה הגיעו לתפקידם אחרי התקדמות של לא מעט שנים בתפקידי ניתוח מידע ופיתוח. לרוב הם היו אקדמאים בעלי רקע במתמטיקה, סטטיסטיקה ומדעים נוספים. עם השנים הטכנולוגיה בתחום זה התקדמה וכיום נדרש מן העובדים דגש מופחת על הפן המתמטי ובמקומו להתמקד יותר בפן העסקי ובמיומנויות התכנות. הם צריכים להבין בשפות התכנות העדכניות והמתקדמות ביותר.


עם זאת, בשנים האחרונות ניתן לראות הכשרות מקצועיות בתחום הביג דאטה, שמטרתן לאפשר לבעלי ניסיון בתחום ההייטק לעשות את המעבר לענף הביג דאטה באופן מהיר ויעיל יותר. הקורסים מתאימים ברוב המקרים לבעלי ניסיון בניהול בסיסי נתונים, בפיתוח תוכנה ובתחום הבינה העסקית BI. כמו כן, אנליסטים ומומחים בתחומי הכלכלה והמימון יכולים להתקבל למסלולי הלימוד השונים ובהם לרכוש את הכלים לניתוח מידע עסקי ולהפקת מסקנות ותובנות חשובות מתוכו.

 

קורס ביג דאטה וקורסים משיקים, כגון קורס data scientist מתפרשים לרוב על פני כמה חודשים עד שנה והם נערכים במתכונת קורסי ערב במטרה להתאים ללוח הזמנים של עובדי הייטק. חלק ממוסדות הלימוד מקבלים אקדמאים בלבד בעוד מוסדות אחרים פתוחים גם לעובדים מנוסים בפיתוח, גם ללא רקע אקדמי. חלק מן ההכשרות בתחום הדאטה סיינס מתאימות במיוחד לעובדים מנוסים בענפים כגון ייעוץ אסטרטגי, שיווק וייעוץ בשוק ההון, שמעוניינים להצטרף למהפכת המידע וכך לייעל את הפעילות העסקית בחברות שלהם.


לאחרונה ניתן לראות גם מסלולי לימוד אקדמיים שמשלבים בהם התמחות בביג דאטה. בין היתר אפשר למצוא התמחות זו במסגרת לימודי מנהל עסקים, לימודי מדעי המחשב, וכן בתואר שני במנהל עסקים. מסלולים אלה שואפים להקנות לסטודנטים מיומנויות פרקטיות בניהול ביג דאטה לצד הידע שנרכש בתחום העסקי או הטכנולוגי, כדי להעניק להם יתרון בהשתלבות בשוק העבודה בסיום התואר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר מומחה ביג דאטה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp