רוצה פרטים על קורס Data Engineer?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס Data Engineer

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס Data Engineer? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס Big Data Engineer

 

מהפכת הדאטה הביאה להתפתחותם של מקצועות חדשים, אחד מהם הוא Data Engineer או מהנדס נתונים. תפקיד זה מתמקד בטיפול במשאבי מידע ארגוניים ובפיתוח של פתרונות לשינוע היעיל והרווחי ביותר של דאטה בין מחלקות בארגוני הייטק וחברות בתחומים נוספים. בעזרת הפתרונות הטכנולוגיים שמפתחים מהנדסים אלה ניתן לקחת את המידע הגולמי ולהופך אותו לתובנות עסקיות שבהן משתמשים מנהלים כדי לבנות אסטרטגיה עסקית. כדי לבצע את התפקיד יש צורך בשליטה בטכנולוגיות ביג דאטה מתקדמות, שפות קוד עדכניות ופיתוחים עדכניים בטכנולוגיות ענן.

 

העלייה בכמויות המידע בארגונים יוצרת ביקוש הולך וגובר למהנדסי נתונים. נתונים מראים כי חברות עלולות להפסיד מיליוני דולרים בשנה בגלל שימוש בנתונים שאינם איכותיים או מתאימים לצורכיהן. שימוש בדאטה איכותי יכול לתרום לחיסכון בזמנים ועלייה ברווחים. לאנשי Data Engineering תרומה משמעותית להעלאת האיכות של אותם נתונים דרך תחקור ומיון נכונים שהם מבצעים בעזרת הידע הרב שברשותם. המעוניינים לקבל הכשרה לתפקיד מבוקש זה יכולים לעשות זאת במסגרת לימודי תעודה.

 

בדרך כלל מדובר על הכשרות מקצועיות שמתאימות לעובדים מנוסים בתעשיית ההייטק, בדגש על אנשי מסדי נתונים ומערכות מידע. במסגרת הקורס יכולים המשתתפים ללמוד כיצד להשתמש בידע הרב שברשותם כדי לסייע לארגונים לקדם ולפתח את תשתיות הדאטה שלהם וכך לגבור על מתחרים.

 

 

למי זה מתאים?


קורסים אלה מתאימים לבעלי ניסיון קודם בתחומי מערכות המידע ומסדי הנתונים. הם מיועדים לבעלי תפקידים כגון מנהלי מערכות מידע, DBA, אנשי דבאופס, מנהלי BI, מנהלי פרויקטים בתוכנה, מומחים ב - IT ומנהלי מוצר, המעוניינים להרחיב את הידע שברשותם בתחום מסדי הנתונים ועיבוד הדאטה. יש צורך בשליטה בשפות תכנות.

 

מה לומדים?


במהלך הקורס מכירים כלים לניהול נתונים ארגוניים. המשתתפים מכירים סוגי דאטה ובסיסי נתונים ולומדים כיצד ליצור תהליכים לאחסון, מיון ושימוש באותו מידע ארגוני. נלמדים גם כלים מתחום טכנולוגיים הענן תוך היכרות עם פיתוחים חדשניים שבהם משתמשים כיום בשוק.


כמו כן, לומדים המשתתפים על טכנולוגיות ביג דאטה שבהן משתמשים לשמירה ועיבוד של נתונים וכן לביצוע אוטומציות. נלמדות מספר שפות תוכנה, המרכזית בהם היא שפת פייתון המשמשת כיום את מרבית אנשי המקצוע בתעשייה. דרך ההיכרות עם כלים אלה המשתתפים מתוודעים לאתגרים מרכזיים שעמם מתמודדים אנשי המקצוע ונחשפים לתהליכי עבודה חשובים.

 

כמה זמן לומדים?


היקפי הקורסים משתנים בין המוסדות ונעים בדרך כלל בין מספר חודשים לחצי שנה, אולם עשויים להתפרש על פני פרק זמן ממושך יותר.


מכיוון שמדובר לקורסים המיועדים לעובדי הייטק מנוסים, הם נערכים לרוב במתכונת גמישה בשעות הערב כדי לאפשר שילוב עבודה עם לימודים. בחלק מן המוסדות מציעים גם מסלולי לימוד היברידיים המשלבים למידה מקוונת עם מפגשים פרונטליים בקמפוס, ובחלק מן המקרים ניתן ללמוד במסלול מקוון שבו לומדים לייב באמצעות ZOOM.


כדי לתרום להטמעת החומר הנלמד, משולבים בקורס תרגילים פרקטיים שמדמים מצבים מתוך הנעשה במקצוע. המשתתפים מתנסים בעיבוד וניהול דאטה באמצעות כלים ומתודולוגיות אופייניים, לעיתים מתקיים גם פרויקט יישומי שבו משלבים את כל העקרונות הנלמדים.

 

נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים שאותם לומדים במהלך הקורס:

 

 • ביג דאטה
 • טכנולוגיות ענן
 • שליפה ועיבוד נתונים
 • בסיסי נתונים רלציוניים
 • אוטומציה בשפת פייתון
 • מערכת ההפעלה לינוקס
 • מתודולוגיות ניהול גרסאות
 • בניית תשתיות לתעבורת נתונים
 • ועוד

 

מהם תנאי הקבלה?


לקורסים מתקבלים עובדים בעלי ניסיון בתחום בסיסי הנתונים. דרישות הקבלה משתנות ממוסד למוסד אולם במרבית המקרים יש צורך ברקע קודם וניסיון של מספר שנים עם מסדי נתונים רלציוניים ובסיסי נתונים וידע בשפת SQL. לרוב נדרשת גם שליטה בשפות תכנות מודרניות רלוונטיות.


בחלק מן המוסדות מתקבלים אקדמאים בעלי תואר ראשון לפחות בתחומים מדעיים רלוונטיים. יכולים להתקבל גם הנדסאים בתחומים כמותיים בעלי ניסיון מתאים.


במסגרת תהליך הקבלה נערכים ראיונות אישיים ומבדקי קבלה לצורך בדיקת הניסיון והידע שברשות המועמדים.

 

איזו תעודה מקבלים?


בסיום הקורס מוענקת למשתתפים תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. לרוב כדי לקבל תעודה זו יש לעמוד בחובות הנוכחות, להגיש את כל המטלות ולעבור מבחנים פנימיים.

 

היכן לומדים?

 

 • ג'ון ברייס הדרכה (תל אביב): בקורס DataOps המתקיים בג'ון ברייס הדרכה מקבלים הכשרה לטיפול בדאטה וטכנולוגיות ענן, תוך תרגול hands on של מתודולוגיות מן הנעשה במקצוע. המשתתפים יכולים לבחור בין מספר מתכונות, ניתן ללמוד קורס זה במתכונת פרונטלית בקמפוס בתל אביב, במסלול היברידי או בקורס אונליין בלייב.

 

 

 • מדיאטק ג'ון ברייס חיפה: המשתתפים יכולים לבחור האם ללמוד במסלול פרונטלי, היברידי או אונליין (המתקיים בלייב עם מרצה). בקורס זה יכולים אקדמאים והנדסאים בתחומי המדעים שלהם היכרות קודמת עם מסדי נתונים לרכוש ידע פרקטי ולהכיר מגוון מתודולוגיות עכשוויות. במוסד הלימוד מתקיימים קורסים נוספים במקצועות ההייטק בהם דאטה אנליסט, מפתחי full stack, ניתוח מערכות מידע, פיתוח פייתון ועוד.

 

 • ג'ון ברייס ירושלים: בג'ון ברייס ירושלים מציעים קורס להכשרה לתפקיד זה המיועד לבעלי ניסיון בתחום מסדי הנתונים. באפשרות המשתתפים לבחור את המתכונת המותאמת להם וללמוד פרונטלית, היברידית או במסלול מקוון. במוסד הלימוד ניתן לקחת חלק בעוד מגוון קורסים במקצועות ההייטק כגון ענפי הדאטה, פיתוח תוכנה, אבטחת מידע, בדיקות תוכנה ועוד.

 

 

 • נאיה קולג' (הרצליה): זוהי מכללה למקצועות הדאטה, במכללה מתקיים קורס מהנדס נתונים ביג דאטה, מסלול הכשרה מתקדם שבו נחשפים לטכנולוגיות עדכניות. ההכשרה מתקיימת במתכונת ערב. במכללה ניתן לקחת חלק בקורסים נוספים כגון הכשרת DBA, פייתון לדאטה אנליסטים, BI, דאטה סיינס ועוד.


דרושים - מהן אפשרויות התעסוקה?


חברות הייטק במגוון ענפים שבהן נדרש ניהול וייעול של תהליכי עיבוד דאטה. תפקידים אלה נחוצים היום בתחומים שונים כגון תשתיות ענן, סייבר, AI, פינטק (טכנולוגיה פיננסית), גיימינג ופיתוח משחקים ועוד. ישנה דרישה לעובדים אלה גם בסטארט אפים טכנולוגיים. העובדים נחוצים גם בארגונים מחוץ לתעשיית ההייטק, בתעשיות כגון פיננסים, רפואה וכדומה, לצורכי ניהול וטיפול בנתונים.


בתפקיד נדרשים כישורי פיתוח לצד הבנה של תהליכים נוספים החיוניים בארגון. כמו כן יש צורך בראייה מערכתית ותקשורת טובה כדי להתנהל בהצלחה מול גורמים מגוונים בארגון, להבין את הצורכים של המחלקות השונות ולנהל באופן מתאים את משאבי הידע הנדרשים להן.

 

 

שכר - כמה מרוויח מהנדס נתונים?


שכר מהנדס נתונים נחשב לגבוה למדי ודומה לזה הנהוג במקצועות דאטה משיקים. השכר מתחיל בטווח שבין 14,000 - 18,000 שקלים לחודש, עובדים מנוסים וותיקים יותר משתכרים בין 18,000 - 25,000 שקלים לחודש. עובדים בדרג ניהולי, כגון מנהלי צוותים ומחלקות, יכולים להגיע למשכורות שבין 30,000 - 40,000 שקלים. רמות השכר הגבוהות בתפקיד נובעות בין היתר מן הדרישה ההולכת וגוברת של ארגונים למנהלים איכותיים למשאבי הדאטה שלהם, כתוצאה מהביקוש ההולך וגובר ארגונים מוכנים לתגמל עובדים איכותיים ומצטיינים שיכולים לתרום לפיתוח משאבי המידע של החברה ולהתמודדות מול מתחרים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס Data Engineer?

רוצה לדעת יותר על קורס Data Engineer?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס Data Engineer