רוצה פרטים על שכר מנהלי מערכות מידע?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מנהל מערכות מידע שכר - טבלאות שכר מנהל מערכות מידע

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר מנהלי מערכות מידע? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


 שכר מנהל מערכות מידע - כמה מרוויחים בניהול מערכות מידע?


מנהלי מערכות מידע אחראיים על האסטרטגיה הטכנולוגית של ארגונים כאשר עליהם לשלוט בשני "כובעים", מצד אחד הבנה של אסטרטגיות המחשוב ומצד שני לשלוט באסטרטגיה העסקית והפיננסית של החברה. הם אחראיים בין היתר על תכנון ותפעול של שירותי טכנולוגיות המידע לכלל המשתמשים בה, שכוללים משתמשים פנימיים בתוך שורות הארגון ומשתמשים חיצוניים. הם מלווים את שירותי טכנולוגיות המידע בכל שלבי העבודה, החל מהתכנון הראשוני ואיתור הצורכים של הארגון ועד ליישום בשטח ולתחזוקה שוטפת של הפתרון. הם נדרשים לנהל עובדים וספקים ולעמוד ביעדי התקציב והזמן של החברה, שלרוב הם תובעניים ודינמיים במיוחד. לתפקידי מנהלי מערכות המידע שמות שונים, הם ידועים גם כמנמ"ר או CIO. ישנן דרגות שונות למנהלי מערכות מידע, ממנהלים מתחילים ועד לסמנכ"לים ומנהלים בכירים.


השוק העסקי של היום הפך לתחרותי ותובעני מאי פעם. ארגונים רבים מבינים שכדי לבדל עצמם מבחינת שירות ותמורה ללקוח, הם נדרשים לפתח חוויה דיגיטלית וטכנולוגית מתקדמת יותר ולהציע שירותים מותאמים אישית, שיכולים לענות על הדרישות הרבות והגבוהות של הלקוחות. מסיבה זו, הדגש בתפקידם של מנהלי מערכות המידע מושם יותר ויותר על הפן העסקי ועל בניית ערך לארגון. הם כבר אינם נדרשים רק לתת מענה לבעיות באחזקה של מערכות מחשוב או לפתור קשיים ותקלות בתחום ה - IT (טכנולוגיות המידע), אלא צריכים לספק מעטפת מלאה ונרחבת של פתרונות. כמו כן, הם צריכים להיות ערים למגוון החידושים בתחום, האחרונים שבהם כוללים גם ענפים כגון מחשוב ענן ו - Machine learning (למידת מכונה) שהופכים לדומיננטיים יותר מתמיד במשק ומשנים את פני תחום ההייטק.


רמות השכר של מנהלי מערכות המידע מושפעות ממכלול של גורמים, כגון עבודה בארגון קטן או גדול, במגזר הציבורי או במגזר הפרטי, הרקע הקודם וההשכלה של אותם מנהלים וכן מספר שנות הוותק שהם צוברים בתפקיד. במגזר העסקי הפרטי השכר נוטה להיות גבוה מעט יותר מאשר במגזר הציבורי והממשלתי. עם זאת, מנהלי מערכות מידע בכירים בתחומים מבוקשים, כגון ענפי הפיננסים, הטלקום והשכר בהייטק יכולים להגיע לסכומים גבוהים במיוחד, כשהבכירים ביותר במשק מגיעים אף לשכר של בין מיליון לשני מיליון שקלים בשנה.


מנהלי מערכות מידע מצליחים במיוחד הם כאלה שמבינים את המטרות של הארגונים שלהם ויודעים לבנות אסטרטגיה נכונה שתסייע לרתום את התשתית הטכנולוגית להגעה ליעדים הללו. מנהלי מערכות מידע יעילים יכולים לקדם באופן משמעותי את החברה ולסייע לה להגיע לרווחים גדולים ולבלוט מול מתחרים בתחומם, וכך מעסיקים רבים תולים אחריות רבה וגם אמון רב במנהלי מערכות המידע, מה שבא לידי ביטוי גם בשכרם. עם ההתפתחות הטכנולוגיות, הצמיחה הצפויה בענף זה, עליות שכר בביג דאטה, והדרישה הגוברת למנהלי מערכות מידע צפויה, מדובר בתחום שיכול לאפשר הזדמנויות תעסוקה רבות ומגוונות. הצפי הוא  להמשך מגמת עלייה זו בשנים הקרובות, הן בתחום ההייטק והם בענפים נוספים כגון בתחום הפיננסים והבנקאות, בתעשייה, ובתחומים נוספים.


שכר מנהל מערכות מידע

 

בהתאם לשכר מנהלים במשק, הסכומים החודשיים אותם מרוויחים בתחום זה יכולים להיות גבוהים במיוחד:

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מנהלי מערכות מידע CIO 12,000 - 15,000 שקלים בחודש 16,000 - 20,000 שקלים בחודש 20,000 - 24,000 שקלים בחודש
מנהלי פרויקטים מערכות מידע 16,000 - 18,000 שקלים בחודש 20,000 - 24,000 שקלים בחודש 24,000 - 30,000 שקלים בחודש
DBA - מנהל בסיסי נתונים 15,000 - 19,000  שקלים בחודש 20,000 - 25,000 שקלים בחודש 26,000 - 30,000 שקלים בחודש
מנהלי בינה עסקית BI 14,000 - 18,000 שקלים בחודש 19,000 - 23,000 שקלים בחודש 22,000 - 25,000 שקלים בחודש
מנתחי מערכות מידע 12,000 - 14,000 שקלים בחודש 15,000 - 17,000 שקלים בחודש 18,000 - 22,000 שקלים בחודש
אנליסטים בתחום מערכות המידע 10,000 - 14,000 שקלים בחודש 15,000 - 18,000 שקלים בחודש 18,000 - 22,000 שקלים בחודש
מתכנתי מערכות מידע 10,000 - 17,000 שקלים בחודש 13,000 - 20,000 שקלים בחודש 15,000 - 23,000 שקלים בחודש
מנמ"רים בכירים לא רלבנטי לא רלבנטי 30,000 - 40,000 שקלים לחודש
סמנכ"ל מערכות מידע לא רלבנטי לא רלבנטי 31,000 - 45,000 שקלים לחודש

 

שימו לב, רמות השכר משתנות מעת לעת. המסתמכים על המידע המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

שכר התחלתי של מנהל מערכות מידע


מנהלי מערכות מידע מתחילים לרוב בתפקידי CIO, שבהם השכר ההתחלתי נע בין 12,000 - 13,000 שקלים לחודש בממוצע. מנהלי מערכות המידע יכולים להעלות את השכר ולקדם את הקריירה דרך צבירת ניסיון בתפקיד, בעזרת הצטיינות בתפקיד או באמצעות קורסים והכשרות שונות, לעיתים יש אפשרות גם להשתתף בקורסים על חשבון המעסיק במסגרת שאיפתם של מעסיקים רבים לקדם ולפתח את העובדים שלהם.


שכרם של מנהלי מערכות המידע נקבע גם בהתאם לגודלו של הארגון בו הם פועלים. בארגונים קטנים יכול שכרם להגיע ל - 30,000 שקלים בחודש בממוצע, בעוד בארגונים גדולים במיוחד, שבהם מעל 500 עובדים, הם יכולים אף להגיע, לאחר צבירת וותק בתפקיד, לשכר שנע בין 40,000 - 45,000 שקלים לחודש.

 

רמות אלה דומות גם למשכורותיהם של עובדים בתפקידים דומים בענף, כגון שכר מהנדס מערכות מידע, או של מנהלי פרויקטים מתחילים. לרוב עובדים אלה פועלים יחד בצוות רב מקצועי במסגרת הפרויקט.


שכר מנהל פרויקטים מערכות מידע


מנהלי פרויקטים בתחום מערכות המידע נמצאים היום בעידן של שינויים ותמורות רבות. הדרישה לפרויקטים המבוססים מחשוב ומידע הולכת ועולה בהתמדה במשך ובמקביל יש דרישה לתוצאות יעילות וגבוהות יותר מצד הארגונים. מצד מנהלי הפרויקטים, דרישות אלה מצריכות בנייה של אסטרטגיה חדשנית ורווחית במיוחד עבור החברה, עליהם לבחור בפרויקטים שיכולים למקסם את הערך של הארגון ולבנות אותם באופן המיטבי עבורו וצורכיו.


התפקיד מצריך מהם לפעול מול מחלקות רבות ושונות בתוך הארגון שנוגעות למערכות המידע שלו, הם צריכים לא פעם לתאם בין לוחות זמנים מתנגשים ולנהל תקציבים גמישים כדי להבטיח עלויות נמוכות עבור החברה. הם אחראיים גם על הגדרה נכונה של תהליכי העבודה של מגוון סוגי העובדים שלוקחים חלק בפרויקט ולבדוק את איכות התוצרים שלהם. נכון להיום, בישראל אין מתודולוגיות ניהול פרויקטים מחייבות עבור תחום מערכות המידע שמכסות את כל מחזור החיים של הפרויקט, משלב הייזום ועד לשלבי ההטמעה וסיום העבודה. ניסוח של נהלים כאלה, בדומה לאופן ההתנהלות בענפי ההייטק ועסקים נוספים, יכול לסייע למנהלים בתחום מערכות המידע לקדם את התפקיד ולייעל את הפעילות העסקית.


מבחינת שכר מנהלי פרויקטים, לרוב בשנים הראשונות שכרם נע בין 16,000 - 18,000 שקלים לחודש. לאחר מספר שנות וותק הם יכולים להגיע לרמות שכר שבין 20,000 - 24,000 שקלים ואף מעבר לכך.


מנהל עסקים בהתמחות מערכות מידע


אחת האפשרויות להשתלבות בתפקידי ניהול מערכות מידע היא לימודים בתכניות לימודי מנהל עסקים בהתמחות מערכות מידע. הסטודנטים במסלולים אלה לומדים על שלל היבטים של ענף מערכות המידע ורוכשים כישורי מנהיגות וניהול מגוונים. בקרב בוגרי לימודים בתחום זה, ישנם גם מי שמחליטים להמשיך לתואר שני במנהל עסקים. המשך לתואר שני יכולה להיות דרך להעלות את רמות השכר עבור העובדים, דרך תוספת שכר לתואר שני שחלק מהארגונים מציעים.


מה ללמוד כדי להיות מנהלי מערכות מידע


כדי להגיע לתפקידי ניהול מערכות מידע ישנם מספר מסלולי לימוד שניתן לבחור. חלק מן הסטודנטים מגיעים לתחום לאחר לימודים במקצועות המחשבים והטכנולוגיה, כגון הנדסת מערכות מידע או מדעי המחשב.

 

אחרים בוחרים בלימודי מנהל עסקים בהתמחות מערכות מידע, בלימודי ניהול מערכות מידע לתואר ראשון או בלימודים כגון מערכות מידע ניהוליות.


נוסף על כך, קיימים קורסים שונים שאותם יכולים אקדמאים ועובדים ללמוד כדי להתקדם לתפקידי ניהול מערכות מידע. קורס ניהול מערכות מידע לרוב מקנה מיומנויות פרקטיות למי שמגיעים עם ניסיון וידע קודם בתחום המחשוב ומערכות המידע ומאפשר לרכוש את המיומנויות הנדרשות לקידום הקריירה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר מנהלי מערכות מידע?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד שכר מנהלי מערכות מידע

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp