קורס הדרכת הורים וייעוץ שינה במכללת רותם

רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על רותם - הדרכת הורים וייעוץ שינה.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הדרכת הורים בשילוב הכשרה בייעוץ שינה לתינוקות במכללת רותם


לילה שקט לכולם


שנת הלילה היא חיונית לתינוקות ולילדים בגיל הרך, מחסור בשעות שינה יכול לגרום למגוון של בעיות בריאותיות, מבעיות ריכוז ועד לפגיעה בזיכרון ובמערכת החיסונית של הילדים. היעדר השינה משפיע גם על ההורים ועל יתר בני המשפחה. היום, אחוזי התינוקות שמתקשים להירדם עצמאית הולך ועולה, כאשר פעוטות אלה תלויים לחלוטין בהורים כדי להירדם ולישון שנת לילה רציפה.


תפקידם של ההורים בעולמם של הילדים הוא גדול גם במישורים אחרים של החיים. ההורים מעצבים את ההתנהגות והעולם הפנימי של התינוקות, מסייעים להם להתמודד עם משימות יום יומיות ותומכים בגדילה שלהם מבחינה פיזית ורגשית. מלאכת ההורות היא אחד האתגרים הגדולים בחיים והיא דורשת אחריות, תשומת לב וגם ידע שיכול לסייע לפעוטות לצלוח את שלבי ההתפתחות באופן מיטבי.


עם השנים, הולכת וגדלה המודעות ליכולת להיוועץ באנשי מקצוע שבכוחם להכווין את ההורים בתחום השינה וההורות באופן כללי. מנחי ההורים יכולים להוות גורם תומך ומייעץ עבור אימהות ואבות שמתמודדים עם קושי מול ילדיהם, הם בקיאים בתהליכי ההתפתחות ובדילמות נפוצות של הורים ויכולים לחלוק מן הניסיון שלהם כדי להתמודד בהצלחה עם הבעיה.


מכללת רותם מציעה למטפלים ולאנשי הוראה להשתלב בקורס הדרכת הורים בהתמחות ייעוץ שינה. מסלול זה משלב בין תחום הדרכת ההורים לבין ענף ייעוץ השינה לתינוקות ומקנה למשתתפים בו סל מיומנויות נרחב, דרכו הם יכולים לסייע להורים לטפח גישה הורית יעילה שבכוחה לקדם דפוסי תקשורת והתנהגות בריאים יותר בבית. בוגרי הקורס יכולים לפתח קריירה כיועצים ומנחים להורים בשלל מסגרות טיפוליות, וכן באפשרותם להשתלב בצוות המקצועי של מרכז "כלים שלובים" עמו מקיימת המכללה שיתוף פעולה, כאשר מכללת רותם מסייעת לבוגריה לקבל הפניות ללקוחות לאחר תום לימודיהם.

 


תכנית הלימודים


מסלול זה משלב בין שני תחומים בהם הורים נזקקים לייעוץ מקצועי, והם ייעוץ השינה והדרכת ההורים. הכלים הנלמדים במהלך הקורס יכולים לסייע להם להדריך הורים לילדים מגיל לידה ועד גיל שמונה שנים, וכן להעניק שירותי ייעוץ שינה לתינוקות ופעוטות, מגיל לידה ועד לגיל חמש שנים. במהלך המסלול המשתתפים שמים דגש על ידע עיוני ועל למידה של גישות מתחום ההדרכה והייעוץ להורים. כך הם בונים סל כלים פרקטי שמותאם למגוון בעיות עמם מתמודדים הורים מול ילדיהם בשנות הגיל הרך.


מתכונת הלימוד


קורס זה נפרש על פני כ - 9 חודשים, הוא מחולק ל - 30 מפגשים וכולל כ - 180 שעות לימוד אקדמיות. שיעורים מרוכזים ביום שבועי אחד במהלך השבוע. לאורך ההכשרה המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות ובהכשרה מעשית, שנערכת בהדרכה קבוצתית ואישית. עליהם גם לבצע פרקטיקום בשטח, בו הם מתנסים בעבודה עם שתי משפחות בליווי של סופרוויז'ן.


סגל הוראה


סגל המרצים במכללת רותם מורכב ממומחים בתחומי התרפיה והייעוץ. הוא כולל מאמנים, מדריכי הורים, יועצי זוגיות, מדריכי נוער בסיכון, מטפלים משפחתיים ועוד תפקידים טיפוליים בעלי ניסיון בטיפול וסיוע למעגל המשפחתי.


על מוסד הלימוד


מכללת רותם - האקדמיה היישומית להכשרת מטפלים בנפש האדם ובמשפחה, עורכת תכניות שונות להכשרתם של אקדמים ואנשי מקצוע להרחבת הידע שלהם בטיפול. הקורסים במכללת אותם נוגעים בענפים כגון הדרכת הורים, חונכות וטיפול פסיכותרפי. הקורסים במכללה מתמקדים בתפישת עולם טיפולים לפי גישת ReachingOut, ששמה דגש על קירבה לעולמם של המטופלים ועל הדינמיות הרבה שכרוכה בתהליך הטיפולי. בין הקורסים אשר אפשר ללמוד במוסד זה נכללים קורס הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות, קורס פסיכותרפיה, קורס חונכים טיפוליים וקורס הדרכת הורים שמאפשר למשתתפיו לבחור בין התמחות ילדים עם צרכים מיוחדים להתמחות בבני נוער.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לקורס, יכולים להתקבל מועמדים שברשותם תואר אקדמי ראשון לפחות בתחומי הטיפול, החינוך ומדעי החברה. הוא מתאים לבעלי ניסיון בעבודה עם ילדים בגיל הרך או בעבודה עם הורים לילדים בגילים אלה, וכן לאנשי מקצוע בענפים טיפוליים שונים, שמעוניינים להתמחות בנושא ייעוץ השינה. תכנית זו מתאימה גם למעוניינים להיכנס לתחום הטיפול וההדרכה, שעונים על דרישות הסף. על המועמדים לעבור ראיון אישי וקבוצתי, שמטרתו לקבוע את מידת ההתאמה לתכנית.


תעודה


למשתתפים אשר עונים על כל הדרישות במהלך הקורס ועומדים בהצלחה בכל חובותיהם ניתנת תעודת גמר על ידי מכללת רותם.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת רותם - האקדמיה היישומית להכשרת מטפלים בנפש האדם ובמשפחה

פורום לימודי פסיכולוגיה

פסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון או באוניברסיטה הפתוחה?
יוליה
1 תגובות
ספרים או אתרים בנושא פסיכולוגיה
ליאת
1 תגובות
איך מחשבים ממוצע תואר ראשון דו חוגי בקבלה לקלינית?
אדיר
1 תגובות
למי יכולים להתאים לימודי פסיכודרמה
שיפי כהן
1 תגובות
הסבה לקלינית לפסיכולוג רשום
זיו
1 תגובות
מסלולים עוקפים לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית
זיו
1 תגובות
התלבטות בין אוניברסיטת אריאל למכללת אשקלון
נוי וולצ'ק
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,780 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת חיפה1,565 חוות דעת

  • 4.2

    מכללת תל חי553 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא קורסים בפסיכולוגיה

ורדה רזיאל ז`קונט
הפסיכולוגית ואשת התקשורת ורדה רזיאל ז'קונט מאמינה שאמפתיה ואכפתיות הם כלי חשוב לכל מטפל. "התכונות החשובות למטפלים טובים הן התעניינות עצומה באנשים, וגם יושר פנימי וחיצוני בלתי מתפשר. כמובן שגם אי אפשר בלי ניסיון שקשור בתובנות לגבי החיים, שחלק מהם רוכשים תוך כדי העבודה."
ורדה רזיאל ז`קונט
פסיכולוגית, סופרת, עיתונאית ואשת תקשורת
Whatsapp Whatsapp